Кунжут – корисні властивості і протипоказання

Цілющій кунжут: корисні властивості рослини і його використання. Шкода кунжуту і протипоказання до застосування

Про цілющі властивості кунжуту людство дізналося ще в стародавні часи.

Насіння рослини використовуються не тільки в якості ароматної прянощі в кулінарії, але і в народній медицині для лікування багатьох захворювань і насичення людського організму відсутніми мікро – і макроелементами.

Особливості складу кунжуту, корисні властивості насіння і калорійність

Наявність цілющих якостей кунжуту обумовлюється його насиченим складом, в який входять:

• органічні кислоти

• вітаміни A, B, C, PP, Е;

• жирні кислоти, такі як лінолева, олеїнова, ліноленова, стеаринова, пальмітинова;

• амінокислоти – триптофан, гістидин;

• антиоксиданти;

• фітостероли;

• білки;

• вуглеводи;

• фітоестрогени;

• мікро – і макроелементи, такі як кальцій, залізо, фосфор, магній, калій, цинк, натрій, марганець, мідь.

Завдяки вхідним до складу антиоксидантам насіння кунжуту можуть тривалий час зберігатися, цей термін може досягати навіть 9 років.

Через насиченість входять до складу олії насіння рослини мають значну калорійність. Всього на 10 грам насіння припадає близько 560 кілокалорій, а 50% всієї маси займають олії.

Багатий кальцієм кунжут може задовольнити добову потребу організму в цьому мікроелементі. Тому його рекомендують вживати дітям підліткового віку, вагітним жінкам і людям похилого віку. Кальцій зміцнює нігті, кістки і зуби, позитивним чином впливає на кров, покращуючи її згортання і нормалізує кислотність. Також кальцій допомагає виводити з організму шкідливі залишки метаболізму, бере участь у регулюванні секреції гормонів.

Фітостероли є твариною подобою холестерину. Вони не дають звичайному шкідливого холестерину засвоюватися в організмі, чим запобігають розвитку атеросклерозу, знижують вірогідність розвитку серцево-судинних захворювань.

Фітоестрогени або аналоги гормонів жіночих виконують важливу функцію в організмі. Замість звичайних гормонів вони вступають у реакції, блокуючи рецептори, до яких приєднуються до молекул естрогену. На відміну від жіночих гормонів естрогенів фітоестрогени не мають властивості запускати процеси ракових утворень, до яких призводить надлишок перше.

Амінокислоти є першою необхідністю для людського організму. Вони виступають складовими гемоглобіну, сприяють відновленню та зростання тканин. Амінокислота триптофан вкрай необхідна організму, що знаходиться на межі депресивного стану. Потрапляючи в організм, триптофан усуває симптоми стресу у вигляді емоційної нестабільності, головного болю, почуття підвищеної небезпеки і тривоги. Він необхідний для зосередження уваги. Також цей елемент здатний зменшувати негативний вплив на організм алкоголю, нікотину і зменшити відчуття голоду.

Насичений вітамінами склад робить кунжут корисним засобом у боротьбі з задишкою, легеневими захворюваннями, внутрішніми кровотечами, астмою і недокрів’ям.

Забезпечує кунжут організм вітамінами Е, які самостійно вироблятися в ньому не може. Тому, потрапляючи всередину разом з кунжутом, вітамін Е служить захистом від появи онкологічних новоутворень і зміцнює імунітет.