Кава – корисні властивості і протипоказання

Кава: яка калорійність, чого більше – користі чи шкоди? Склад, калорійність і властивості кави: корисні і шкідливі

Кава є рослиною, яка нараховує понад 90 видів.

Воно відноситься до сімейства маренових.

Після спеціальної обробки кави знаходить корисні властивості.

Поширені два сорти переробленого кави: Арабіка і Робуста. Перший сорт вважається більш елітним.

Види продукту. Склад і калорійність кави

Зерна кавових рослин особливим чином обсмажують, отримуючи при різному помелі різноманітні види кави. Грубий, середній, тонкий, надтонкий помел і тонкий помел еспресо – ось ті види переробки продукту, які дають йому таку гаму смакових переливів. Ще кава поділяється на натуральний і розчинну. Всього сортів кави в світі налічують більше ста.

У 100 грамах продукту міститься всього 7 калорій. А ось його склад набагато ширший калорійності. В структуру продукту входять:

• Кофеїн;

• Амінокислоти;

• Солі – кальцій, магній, залізо, калій, фосфор;

• Тригонелін;

• Вітаміни;

• Нікотинова кислота;

• Таніни;

• Білки;

• Дубильні речовини;

• Сахарозу;

• Моносахариди;

• Хлорогенова кислота;

• Клітковина;

• Кавове масло;

• Вода;

• Органічні кислоти.

Такий багатий склад робить каву цінним продуктом. Калорійність кави, а також корисні властивості з року в рік збільшують популярність кавового напою на всіх континентах. Про нього багато сперечаються, але не менш зловживають ним.

Тригонелін – це алкалоїд, який при обжарке відповідає за аромат кави. Таніни роблять каву гірким. Знаменитий кофеїн впливає на мозок людини, роблячи думки ясними, а настрій бадьорим. Ще кофеїн є універсальним збудником ЦНС.

У чому полягає користь кави для організму? Корисні властивості кави

Корисні властивості кави укладені в його складі. Великий перелік речовин, завдяки яким у каві є користь для організму, розкриває для цінителів багато перспективи. З найбільш відомих корисних властивостей кави можна назвати наступні:

– три чашки кави з кофеїном в день є хорошою профілактикою хвороби Паркінсона. Люди, що вживають цей продукт в п’ять разів рідше страждають цією недугою в старості;

– ті ж горезвісні три чашки в день рятують від інфаркту та інших серцево-судинних захворювань;

– кава також є профілактикою діабету другого ступеня;

– кавовий напій в помірних дозах знижує ризик розвитку склерозу;

Також цікаве:  Мюслі - калорійність, корисні властивості і протипоказання

– кава нейтралізує ймовірність розвитку у людини, що палить, раку сечового міхура, не повністю звичайно;

– цей продукт рятує і зловживають алкоголем, знижуючи ризик розвитку цирозу печінки;

– кава робить м’язи перед тренуваннями більш еластичними, але не варто навантажувати їм серце, коли чекають серйозні фізичні навантаження;

– продукт з кавових зерен продовжує дію антибіотиків на організм;

– подагра розвивається значно рідше-у тих, хто п’є каву вранці.

Натуральна кава має більше корисних властивостей, ніж розчинний. Для приготування розчинної варіанти застосовують хімічні добавки. У такого продукту є властивість запобігати поява жовчних коренів, а також перешкоджати розвитку раку кишечника.

У натуральному кави більше користі для здоров’я, тому що в ньому збережено багато ефірні масла і вітаміни. Користь кави очевидна. Але є у цього продукту зворотна сторона медалі?

У чому полягає шкоду кави для організму? Інший погляд на каву

Користь розчинної кави важко назвати великою. У ньому, безсумнівно, зберігаються деякі корисні властивості, але шкода такого кави обумовлений тією хімією, яка використовується при його виробництві. І технологія приготування розчинної кави знищує багато корисних властивостей, а також смакові якості продукту. При цьому, знижуючи його вартість.

Від натуральної кави теж є шкоду. Такий продукт підвищує артеріальний тиск. Впливає на хворі судини і серце. У великих кількостях може викликати тахікардію і зайву збудливість центральної нервової системи. Від його вживання трапляються судоми. Тому що кава вимиває деякі мікроелементи з організму.

Існують особливі люди, для яких кава приносить шкоду у будь-якому вигляді. У них кофеїн переробляється дуже повільно. І з-за цього підвищується ризик розвитку інфаркту.

Таким чином, шкоди від кави можуть отримати ті люди, які зловживають його кількістю, мають проблеми з ЦНС, або є гипертониками. Дещо вимиває кальцій з організму, при його вживанні варто стежити за кількістю даного речовини, що надходять в організм.

Деякі серцеві захворювання, такі як аритмія і тахікардія також виключають отримання від кави користі для здоров’я. Але одну чашку неміцного кави цим людям в день все ж можна.

Вагітність, годування і кави. Давайте розбиратися

Важко знайти інформацію про корисності кави при вагітності. Зате про шкідливість її достатньо. Кава не рекомендують вживати під час вагітності. І для цього є прозаїчні причини.

Також цікаве:  Гранатовий сік - корисні властивості і протипоказання

Продукт вимиває кальцій з організму. Вагітна жінка і так ділить надходять у кров речовини з дитиною. І зайвий витрата через каву їй ні до чого.

Зайве перезбудження впливає не тільки на саму вагітну, але і на малюка. При виношуванні гормональний фон жінки різко змінюється. І зайві скачки при вживанні кавового напою їй ні до чого.

Існують дослідження, що кава може викликати переривання вагітності. Але чіткий механізм цього явища до кінця не зрозумілий навіть медикам. Так само вважається, що випитий у великій кількості кави перешкоджає зачаттю. Але поки ці дані знаходяться на рівні «міфів».

Кава може погіршити постачати дитину киснем. Метаболізм майбутньої мами сповільниться сам по собі. І прийнятий їй кавовий напій довше циркулює в організмі.

При грудному вигодовуванні кави виключають теж. Кофеїн чудово проникає в материнське молоко. І малюк отримує дозу збудливого речовини, з-за якого погано спить і нервує.

Кофеїн вимиває залізо з молока. Збіднюючи склад грудного молока до серйозних меж. Кава шкідливо вживати дітям, як у чистому вигляді, так і з грудним молоком.

Користь і шкоду кави для дітей. Примітний склад

До семи років шкоду від кави для дитячого здоров’я очевидний. Раніше кави взагалі вважали наркотиком. Кавовий продукт може викликати серйозні порушення в дитячому незміцнілому організмі. Підірвати дію нервової системи, судинної системи, обміну речовин.

Діти часто просять кави, бачачи, як його п’ють батьки. Не можна йти на поводу у примх. Краще замінити каву іншими подібними напоями. Так що користь від кави для дітей сумнівна, а шкода незаперечний. Продукт впливає на гормональний фон організму. Його можна давати дітям після десяти років, але в дуже малих дозах.

Корисні властивості кави при схудненні. Користь чи шкода?

Даний продукт пригнічує апетит. Тим, хто вживає більше однієї чашки кави в день, вже не хочеться їсти солодке без міри, або об’їдатися жирною їжею. В такому ключі кави сприяє схудненню.

Сечогінний ефект від його вживання також стимулює схуднення. Але не варто забувати про достатній кількості води, яке варто вживати окремо від кави.

Людям, страждаючим здуттями і запорами, також допоможе кави. Це побічно впливає на метаболізм, поліпшуючи здатність організму спалювати жирові відкладення.

Також цікаве:  Фісташки - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Кофеїн збільшує кількість калорій, які організм знищує за день. Він підвищує швидкість обміну речовин. І калорії горять не залежно від фізичної активності.

Кава збільшує енергетичний запас організму. Завдяки йому людина зможе призначити собі додаткові фізичні тренування. Самим корисним для тих, що худнуть людей є чорний кава без добавок і цукру. Але надмірне його вживання під час дієти може привести до серйозних порушень. Стрес від обмежень і нервова збудливість від кави можуть викликати нервові розлади. Кава вимиває деякі корисні речовини, і під час дієти може збіднити» організм. Все добре в міру.

Цікаві факти про каву. Корисно знати

Мало хто знає, що кава росте на деревах. Висота класичного кавового дерева сягає дев’яти метрів, але для зручності збору зростання зупиняють на триметровій позначці. Дерево кави може дожити до 70 років, і при цьому успішно і регулярно плодоносити.

У світовому рейтингу найбільш продаваних товарів кави займає другу позицію, відразу після нафти. Розчинна кава винайшли в Бельгії. У деяких країнах навіть є свято «День кави» (Японія).

У Туреччині існував звичай, коли наречений обіцяв завжди забезпечувати наречену кави. Невиконання обітниці могло стати приводом до розлучення. У східних країнах та Європі п’ють більш міцний кава, ніж в Америці.

Кавові зерна зріють нерівномірно. Саме із-за цієї кави збирають вручну і сьогодні. Хороший збирач може зібрати на свою зміну десять кошиків зерен.

Бразилія – світовий лідер з виробництва кави. За нею по п’ятах слід В’єтнам. І лише потім йдуть інші країни. У найчорніших кавових зернах найменше кофеїну.

Відкриття чудових властивостей кавових приписують ефіопам. Легенди датують 800 роком, але вчені регулярно сперечаються про їх достовірності. У більш пізній період кави завоювало популярність в Африці, Єгипті та Індонезії.

Згідно місцях вирощування кави має загальну класифікацію. І називається американським, африканським і азіатським. Кава – це дивовижний продукт, який довгі роки знаходиться під прицілом наукових досліджень. Він настільки поширений, що простіше знайти п’є каву людини, ніж того, хто від нього відмовляється. Кава може викликати звикання, але його смак і аромат все одно чарують багатьох.