Лимон – корисні властивості і протипоказання

Все, чого ви не знали про корисні властивості лимона. Як корисні властивості лимона використовують в народній медицині

Народній медицині здавна відомі корисні властивості лимона. Жовтий цитрус використовують для приготування натуральних ліків від застуди та атеросклерозу, для зміцнення імунітету і серцево-судинної системи. Фрукт має багатий хімічний склад і незвичайний смак, застосовується для профілактики захворювань і оздоровлення організму.

Про вітаміні С і корисні властивості лимона

У лимонної м’якоті міститься аскорбінова кислота. Щоб отримати добову норму вітаміну С, достатньо з’їсти 200-250 г свіжого цитруса. Аскорбінова кислота відповідає за міцний імунітет, тому фрукт рекомендують включати в раціон під час епідемій грипу та для профілактики інфекційних захворювань, вірусних та застуди.

Посилити корисні властивості лимона може мед. Його змішують з меленим або дрібно нарізаним цитрусом і їдять при ангіні, кашлі, підвищеній температурі або нежиті. Медово-лимонний десерт рекомендований людям з серцево-судинними захворюваннями:

• аритмією;

• серцевою недостатністю;

• атеросклерозом;

• стенокардією;

• гіпертонією.

Жовтий фрукт не вилікує захворювання, але при регулярному вживанні поліпшить самопочуття. Аскорбінова кислота, яка міститься в м’якоті і шкірці, сприяє виробленню колагену. Речовина входить до складу шкіри і судин, відповідаючи за їх еластичність. Колаген підвищує тонус м’язів, у тому числі і серцевого.

Вітамін С бере участь у розчиненні і виведення з організму холестеринових бляшок. Лимон очищає судини і зміцнює, нормалізує кров’яний тиск і серцевий ритм.

Фрукт рекомендований людям, які регулярно стикаються зі стресовими ситуаціями, які ведуть малоактивний спосіб життя і курять. Ці фактори підвищують ризик інфаркту, а жовтий цитрус, навпаки, знижує.