Томатний сік – корисні властивості і протипоказання

Томатний сік: в чому полягає користь і шкода для організму? Найважливіше про користь і шкоду томатного соку для здоров’я дорослих і дітей

Помідор, знайомий кожному з дитинства, відомий людству з давніх часів, хоча, наприклад, в Росії його, так само як і картопля, довгий час вважали отруйним і багато років знадобилися для того, щоб його оцінили по достоїнству.

Сьогодні цей унікальний овоч є для багатьох улюбленим, як і томатний сік, який очолює список соків, які користуються попитом серед росіян.

На думку дієтологів, які продовжують вести розмови про томатному соку і його користь для організму, цей унікальний напій є полівітамінним, а його особливі якості є достатньою причиною для того, щоб він як можна частіше з’являвся на нашому столі.

Склад соку і особливості його виробництва

Сік з помідорів, якому приписують цілющі властивості, має унікальний склад.

В напої містяться вітаміни (А, В, С, РР, Е) і мінерали, завдяки яким, людський організм може нормально функціонувати, а отже, людина, що вживає його, має міцне здоров’я і легко подолає будь-які хвороби.

У напої міститься значна частина таблиці Менделєєва, адже він багатий:

• кальцієм,

• залізом;

• магнієм;

• калієм;

• хромом;

• йодом;

• міддю;

• молібденом;

• цинком.

І це далеко не всі компоненти, що заслуговують уваги, адже томатний сік, корисні властивості якого не викликають ніяких сумнівів, також містить фітонциди, які позбавляють від бродіння в кишечнику.

Є в ньому вуглеводи, жири і білки, а також органічні кислоти, здатні регулювати обмін речовин.

У складі помідора, а значить, і соку, приготованого з томатів, виявлені крохмаль і харчові волокна, глюкоза і фруктоза.

При всьому цьому, в помідорах міститься мінімальна кількість калорій, що дозволяє включати томатний сік в перелік продуктів, рекомендованих до вживання людям, які ведуть боротьбу із зайвою вагою.

Хоча сік від вітчизняних і зарубіжних виробників, у величезному асортименті є в продажу, свіжовичавлений сік, на відміну від заводського, є більш корисним.

У нього є не тільки приємний аромат, підвищує апетит і піднімає настрій, але він може стати і їжею і напоєм в одній склянці, адже здатний втамувати голод і спрагу одночасно.

Стакан корисного й живильного напою, приготованого з свіжих помідор, покращує відновні процеси, травлення і наповнює енергією.

Але що робити тим, хто живе в північних регіонах країни, де немає можливості поласувати корисним напоєм із стиглих і смачних помідорів?

Альтернативою стане сік, який можна купити в будь-якому магазині.

Такі соки бувають двох видів: свіжовичавлені або відновлені.

Свіжовичавлені виробляються тільки в сезон дозрівання томатів, тому у продажу найчастіше можна зустріти відновлені соки, технологія виробництва яких дозволяє отримувати сік з концентрату, незалежно від пори року. Безумовно, свіжовичавлений сік і відновлений відрізняються за кількістю корисних речовин, хоча це не так суттєво для магазинних соків, адже вони проходять обов’язкову пастеризацію, під час якої вітамінів в напої стає менше.