Чорна малина – корисні властивості і протипоказання

Унікальна цінність і корисні властивості чорної малини. Рідкісна ягода – чорна малина: протипоказання і унікальність її складу

Дуже часто ягоду малину чорного кольору плутають з ожиною.

Але вони є двома абсолютно різними не тільки за смаком ягодами, відрізняються вони унікальним набором корисних якостей.

У народній медицині чорна ягода використовується для загального відновлення організму та лікування окремих захворювань.

Особливості складу і корисні властивості чорної малини

Склад чорної малини неможливо порівняти зі складом червоної ягоди або ожини. Багато цінних речовин входить до складу.

1. Високий вміст чорної малини вітаміну Р допомагає зміцнити стінки судин.

2. Антоцианты, що знаходяться в плодах, надають на організм протисклеротичну та капілляроукрепляющее впливу. Вони здатні поліпшувати гостроту зору і стан шкіри, виступаючи сильними антиоксидантами.

3. У гілках і листках рослини містяться речовини, кумарини, які покращують згортання крові і знижують кількість протромбіну в організмі.

4. Великий вміст у чорній малині білків, які здатні забезпечувати нормальне протікання процесів обміну в організмі та сприяти розвитку і утворення клітин.

5. Поєднання фолієвої кислоти і вітаміну С захищає організм від шкідливих речовин, окислення в організмі, уповільнюють процеси старіння і зміцнюють імунітет. Крім того, вітамін С сприяє кращому засвоєнню заліза, якого міститься в малині досить багато. Саме тому ягода так корисна при захворюваннях крові, зокрема, недокрів’ї.

6. Високий вміст клітковини у складі чорної малини позитивним чином впливає на травний тракт, позбавляючи від хронічних або тимчасових запорів.

7. Пектини – це такі речовини, які сприяють виведенню з організму шкідливих і токсичних речовин, шлаків, важких металів.

8. Органічні кислоти, якими багата чорна малина, в тому числі лимонна, яблучна, аскорбінова, дуже важливі для організму. Вони ефективно виводять радіонукліди.

9. Бета-ситостерин виступає перешкодою на стінках судин для відкладення холестерину. Цей компонент є свого роду профілактикою склерозу. Цією ж речовиною можуть похвалитися і листя рослин.

10. Саліцилова кислота або вітамін B9 чинить бактерицидну дію на організм. Чим вища зрілість ягід, тим більше міститься в них саліцилової кислоти.

11. Магній у великій кількості покращує роботу серця.

До складу ягід входить близько 12% цукрів, 3% займають органічні кислоти, їх солі, фарбувальні і дубильні речовини, до 0 9% займають пектини, 4-6% відводиться клітковині, є вітаміни групи В і РР, аскорбінову і фолієву кислоти припадає до 45 мг, входять також йод, ефірне масло, жирні кислоти, каротин, а також інші речовини.

До складу також входять:

• дубильні речовини;

• полісахариди;

• макро – мікроелементи: марганець, мідь, залізо, фосфор, цинк;

• вітаміни А, групи В, Е, РР.