Листовий салат – корисні властивості і протипоказання

Салат листовий: корисні властивості і особливості складу різних сортів. Застосування листового салату з користю для здоров’я і краси

Різні сорти листових салатів є хорошим доповненням до багатьох страв по всій землі.

Завдяки своїй невибагливості їх вирощують майже в усіх широтах.

А нинішні технології вирощування та транспортування дозволяють постачати затребувані пучки салатних листя на прилавки магазинів цілий рік.

Салат листовий: сорти і їх корисні властивості.

Кожен сорт відрізняються не тільки смаком, кольором і зовнішнім виглядом, але і хімічним складом, який визначає ті чи інші корисні властивості листового салату для людського організму.

Найчастіше можна зустріти такі види салату:

Латук – найвідоміший з усіх видів, який росте на кожному городі і є найпоширенішим у світі овочем. Цей сорт – рекордсмен за вмістом вітамінів, мінералів і органічних кислот.

Аспарагінова та глютамінова амінокислоти є найбільш цінними компонентами латуку з медичної точки зору. Вони входять до складу легкозасвоюваних білків, що містяться в салаті.

Особливістю латуку є наявність молочного соку, який надзвичайно багатий лактуцином. Цей алкалоїд володіє широким спектром дії. Ось деякі з них:

• володіє потужним болезаспокійливу ефектом;

• заспокоює і зміцнює нервову систему;

• зміцнює стінки кровоносних судин;

• знижує артеріальний тиск.

Айсберг – салат, соковиті і хрусткі листя якого утворюють м’які качани. Крім цінних вітамінів A, C та B4 в складі цього салату у великій концентрації присутні селен і фосфор. Виділяє цей салат з інших наявність великої кількості лютеїну і зеаксантину – каротиноїдів, які зберігають зір.

Корн – листовий салат, в якому міститься більше всього вітаміну B9 (фолієва кислота). Завдяки цьому, при вживанні корна в організмі значно стимулюються метаболічні процеси, а також прискорюється регенерація клітин. Унікальний набір вітамінів робить листя салату цього сорту корисними для чоловічої репродуктивної системи.

Рукола – один з найбагатших рідкісними корисними речовинами сорт салату. У ній міститься холін, який запобігає ожирінню печінки при цукровому діабеті. Через змісту багатьох флавонідів споживання рукколи є відмінною профілактикою онкологічних і серцево-судинних захворювань

Ромен (романо) – основний інгредієнт полюбився багатьом салату «Цезар» за оригінальним рецептом. Найціннішим його якістю є вміст натрію на 60% більше ніж калію. Ця пропорція дуже важлива для ниркових дієт. Дія ромена на організм:

• налагоджує обмін речовин;

• підвищує рівень гемоглобіну;

• допомагає розщеплювати жири;

• стимулює функцію надниркових залоз;

• покращує сон.