Часник – корисні властивості і протипоказання

Які корисні властивості є в часнику, а що в ньому шкідливо. Як застосовують часник і чого в ньому більше – корисного чи шкідливого

Не можна недооцінювати значення часнику для людини.

Багато корисні властивості рослини були відомі ще в стародавні часи.

Він здатний збагачувати наш організм великою кількістю мінералів, мікроелементів, вітамінів.

Володіючи безліччю властивостей, активно використовується при лікуванні захворювань як в традиційній, так і народній медицині.

Часник: склад, калорійність, як застосовувати

Часник – овочеве, трав’яниста, багаторічна рослина сімейства «Цибульки». Має специфічний, незвичайний запах і гострий смак, вирощується майже по всій планеті.

Калорійність часнику невисока: на 100гр припадає близько 46 ккал. Енергетична цінність цибулини часнику: жирів – 0,5 гр (5 ккал), білків – 6,5 гр (26 ккал), вуглеводів – 30гр (120 ккал).

У ньому присутні жири, білки, клітковина, аскорбінова кислота, карбогидрат, макро – і мікроелементи, ефірні масла, вітаміни груп В, С, А, Р, D, сірчані з’єднання, пектин, аліцин, аденозин, дисульфід, фітонциди.

Саме різноманіття компонентів робить часник таким популярним в медицині. Містяться в ньому речовини допомагають організму боротися з багатьма захворюваннями, оскільки мають спазмолітичну, сечогінну, болезаспокійливу, противогельминтным, протимікробну діями.

Завдяки всім його корисним властивостям, часник показано застосовувати в медицині при:

• підвищеному кров’яному тиску;

• порушення в роботі травного тракту;

• грибкових, бактеріальних, глистових ураженнях кишечника;

• загальної млявості і слабкості;

• безсоння;

• нервових розладах;

• атеросклерозі;

• простудних і вірусних захворюваннях.

Специфічний смак і аромат дозволили повсюдно використовувати рослину як приправу до багатьох страв. Без часнику не можна представити східну, середземноморську, грецьку кухні. Він додається в багато супи, рибні і м’ясні страви, соуси, салати, закуски. Будучи консервантом природного походження, ні одне маринування, соління овочів, консервування холодних закусок не обходиться без нього.