Картопляні зрази — 8 смачних рецептів з різними начинками

Найчастіше на гарнір господині подають картоплю. Тільки от постійно її смажену або варену набридає їсти. Можна, звичайно, запекти її з ковбаскою у вигляді гармошки або ж шматочками зі спеціями. Але ж куди цікавіше з цього овоча приготувати повноцінну другу страву у вигляді зраз!

Як це так? Нам звичніше чути, що вони у вигляді котлеток з м’ясного фаршу з яйцем всередині. А виявляється, що все дуже просто! Це оригінальне блюдо формується аналогічним чином, тільки оболонка йде з картопляного тіста. Причому для нього підходить як свіжозварена, а потім потовчена маса, так і залишки від обідньої трапези.

У пюре бажано додати свіже яйце і трохи борошна. Завдяки цьому вийде більш в’язка консистенція, з якої ліпити «котлетки» зручніше, так і при смаженні вироби не будуть розвалюватися. А щоб вони не тріскалися і мали красивий вигляд, краще всього їх вмочити в льєзоні і/або обваляти в панірувальних сухарях.

Наповнити їх можна будь-якою улюбленою начинкою: хоч фаршем, грибами або цибульно-яєчною сумішшю, хоч тушкованою капустою або сиром.

Якщо всередині будуть продукти тваринного походження, то цілком можливо подати ці запечені або смажені довгасті ласощі до м’яса.

Урізноманітнити і доповнити готові зрази дуже легко сметаною, улюбленими соусами, овочевими салатами або ситної підливою.