Курка в духовці на солі: особливості приготування

Мабуть, неможливо уявити наш щотижневий раціон без такого продукту як курка. Існує безліч рецептів для різних частин тушки — її можна варити, смажити, готувати на пару або у фритюрі. Але що ж робити з куркою? Курка в духовці в солі — один з найбільш простих і смачних способів приготувати цю птицю.

Особливості приготування

Запікання на солі — особливий метод приготування птиці в духовці. Утворюється соляна кірка відіграє роль провідника спека духовки, рівномірно розподіляючи тепло і дозволяючи всім ділянкам м’яса добре пропектися. При використанні солі немає ризику, що одна частина страви пригорить а інша, навпаки, залишиться сирою.

  • Для запікання курки цілком необхідно підібрати підходящу за розміром форму або лист — такий, щоб тушка могла вільно в ньому розміститися.
  • Перед готуванням курку необхідно промити під проточною водою і зрізати надлишки підшкірного жиру.
  • Щоб тушка при запіканні не «розвалилася», зв’яжіть їй ніжки. Візьміть щільний нитку, обмотайте її навколо обох ніг, закріпіть кілька разів «вісімкою» і зав’яжіть кінці в міцний вузол.
  • Пам’ятаєте, у випадку з сіллю працює правило «краще більше, ніж менше». Коли сіль під дією спека почне вбирати жир, яким буде стікати курка, почнеться природний процес пригорання солі до поверхні дека. Чим товще шар, тим краще сольова «подушка» захистить хрустку скоринку від пригорання. Тому щедро сипте домашню сіль, поки вона не покриє лист як мінімум сантиметровим шаром.
  • Для приготування курки в духовці краще використовувати сіль крупного помелу, а в ідеалі — морську сіль.
  • Найчастіше, при запіканні цілком, м’ясо пропікається нерівномірними шарами. Тонкі крильця зазвичай пригоряють, а ось до великих частин жар, навпаки, не доходить, і вони залишаються сирими. Для того щоб не «спалити» крила, можна зробити невеликі розрізи на курячій грудці і заправити туди кінці крилець. Так, тушка не розпадеться, а надрізи допоможуть м’яса краще пропектися.
  • Якщо ви хочете перевірити, готова курка, проткніть її гострим предметом в самому «товстому» місці — зазвичай це грудка або стегенце. З проколу повинен потекти сік. Якщо він прозорий — значить, курочка готова, якщо ж мутний, — то тушку необхідно допекти ще 5-10 хвилин.