М’ясо по-французьки з картоплею в духовці рецепт з фото

М’ясо по-французьки — це блюдо, приготовлене із м’яса (свинина, яловичина або телятина), цибулі і картоплі, запечене в духовці з сиром. В якості соусу використовується соус «Бешамель», або майонез.

Це блюдо, маючи таку гучну назву, нічого спільного з французькою кухнею не має. І є по суті, стравами російської кухні. А назване воно так, можливо було із-за того, що колись у часи правління імператриці Катерини, для її фаворита графа Орлова, приготували це блюдо в Парижі. Назвали його тоді не м’ясо по-французьки, а «Телятина по-орловскі». Як видно з назви, готували цю страву з телятини, і одним з основних компонентів приготування, крім картоплі, м’яса та цибулі, були гриби.

Вже в подальшому, з рецепту прибрали гриби, соус Бешамель замінили вершками або сметаною, а згодом і майонезом. А з м’яса стали використовувати більше свинину.

У російській кухні є аналоги, які мають, до речі, зовсім інші назви. Так дуже добре відома назва -«М’ясо по-капитански», або «Дипломат», або «Сюрприз», а то й зовсім, просто «М’ясо по-домашньому».

myaso-po-francuzski

Скрізь схожа схема приготування — продукти можуть дещо змінюватись, шари розташовуватися по-різному, соус десь використовується, десь ні.

Сьогодні ми приготуємо варіант страви м’ясо по-французьки, як його приготували для графа Орлова в Парижі, тобто початковий варіант. А також приготуємо м’ясо по-французьки з свинини з помідорами і з майонезом. А Ви, дорогі читачі, зможете вибрати для себе рецепт за смаком.