Як приготувати домашню курку, щоб вона була м’якою, в духовці

Як приготувати домашню курку, щоб вона була м’якою, в духовці? Потрібно попередньо відварювати, щоб отримати соковите м’ясо? Які інгредієнти добре поєднуватимуться з сільської пташкою? Відповідаємо на найпоширеніші питання про страви з домашньої курки. І записуємо рецепти смачної птиці, приготовленої в духовій шафі.

Домашня курка володіє жорстким м’ясом. У всякому разі, багато господинь вважають саме так. І помиляються, так як далеко не всі птахи, вирощені в селі, не підходять для приготування вишуканих страв. Існують різні породи, яких умовно поділяють на курей і бройлерів. Так ось у несучок, а тим більше старих, м’ясо дійсно жорсткувато. А ось у бройлерів, та ще й вирощених «на вільних хлібах» воно разюче відрізняється ніжним і багатим смаком.

Тонкощі приготування м’яса птиці

Соковита курка в духовці вийде з тушки бройлерної породи. Її відрізняють округла грудка, великі стегна. Ідеально вибирати свіже м’ясо — його шкурка буде білому з жовтизною, а виступаючий жирок — ідеальної білизни.

До речі, чекати високої жирності від домашньої птиці не варто. З-за того, що вона вирощується на волі, гуляє по двору або у вольєрі, вона не встигає набрати жирок. На відміну від бройлерів, вирощених на птахофабриках, де вони все життя сидять на місці, без будь-якої фізичної активності. Тому страви з домашньої птиці можна вважати дієтичними — калорій в них менше, ніж у бройлерах з супермаркету.

Щоб домашня курка в духовці вийшла ідеально смачною, дотримуйтеся наступних правил.

  • Вік пташки повинен бути не більше року. У курочок старше м’ясо жорстке, незалежно від породи. Уточнювати, «скільки років було птиці» у продавця не потрібно. Просто зважте тушку і відмовтеся від покупки, якщо вона потягне більше 1,5 кг.
  • Не купуйте птахів з синюшною шкіркою. Вона відрізняє породу несучок, не призначену для готування.
  • Якщо все ж вам потрапила в руки курочка-несучка або стара птиця, її слід попередньо відварити протягом 2 годин, а вже потім запікати. Тоді страва вийде соковитим.
  • Правильне рішення, як запекти курку в духовці, щоб вона була соковитою, — скористатися кулінарним рукавом. В ньому м’ясо готується, як у скороварці, кипить у власному соку. Інтенсивність приготування в рукаві вище, ніж в скляній формі під кришкою. Можна випікати і в фользі, але стежити, щоб у ній не утворювалися дірочки. Інакше сік витече й птах залишиться сухою.

Перед запіканням тушки зробіть надрізи на грудці і укладіть в них шматочки вершкового масла. Завдяки йому нежирна грудка стане більш соковитою. Крильця або вставити в надрізи-«кишеньки» на грудці, або обмотайте фольгою, блискучою стороною назовні. У процесі випікання ці тонкі частини зазвичай пригоряють, поки стегна і грудка приготуються.