Омлет в духовці: 6 рецептів від класичного до дієтичного

Омлет в духовці — традиційне блюдо, відоме багатьом з дитинства. Високий рум’яний і смачний омлет зі шкільної їдальні. Як приготувати омлет в духовці без проблем? Пропонуємо прості, дієтичні та оригінальні рецепти на кожен день.

Омлет — легке дієтичне, але ситне блюдо. Приготований в духовці, він володіє приємним смаком і містить масу живильних речовин. Відомо, що в процесі запікання вітаміни і мікроелементи руйнуються менше, ніж при варінні або смаженні. Блюдо виходить пишним, з щільною, але ніжною структурою. Яйця рівномірно пропікаються, чого не можна сказати про приготуванні на сковороді. Запечений омлет не містить шкідливих канцерогенів, що утворюються в процесі смаження.

Особливості приготування

Як вибрати найкращий рецепт омлету в духовці, адже їх існує безліч — для повсякденного, дитячого і дієтичного меню? Все просто, якщо чітко слідувати простим правилам.

  • Дотримуйтесь пропорції. Кількість рідини повинна відповідати масі яєць. Найбільш простий спосіб визначити — міряти рідина яєчними шкарлупками. Співвідношення повинно бути таким: на 1 яйце чайна ложка води або молока.
  • Використовуйте вилку. Збийте яйця виделкою. Досить кількох розмашистих рухів для досягнення результату. Міксер використовуйте в окремих випадках, наприклад, для омлету-суфле.
  • Розмір має значення. Чим вже форма для запікання, тим вище омлет вийде в духовці. Заповнюйте Форму на 1/3. У процесі запікання суміш збільшується вдвічі.
  • Правильна температура. Ідеальні температурні умови для приготування в духовці 160-200°. Блюдо рівномірно пропікається і набуває красиву золотисту скориночку.
  • Ніколи не відкривайте духовку в процесі приготування. Інакше вам не вдасться приготувати пишний омлет в духовці, так, щоб він не падав.
  • Додавайте додаткові інгредієнти в останню чергу. У цьому випадку ви не пошкодите структуру, і готову страву не втратить пишність.
  • Використовуйте пергамент. Щоб омлет покрився скоринкою і добре пропікся в середині, скористайтесь пергаментом. Накрийте їм форму, перед тим як поставити її в духовку. Знімайте пергамент після того, як страва трохи охолоне.
  • Без борошна і крохмалю. Не використовуйте в процесі приготування омлету в духовці борошно і крохмаль, щоб не зіпсувати ніжний смак і не порушити легкість структури страви.

Отримати пишний омлет допоможуть вершки. Замініть ними молоко. Приємний вершковий смак додасть сметана. А пряжене молоко зробить блюдо ніжним. Застосування оливкової олії замість вершкового, дозволить знизити калорійність і збагатити вітамінами.