Плов по-самаркандски – всі секрети приготування смачного плову. Рецепт з фото

Плов — це найголовніше кулінарне блюдо Узбекистану. І хоча узбецька кухня славиться великою різноманітністю смачних страв, плов є певною візитною карткою цього багатого краю. У цієї страви просто немає конкурентів.

Плов готують в Узбекистані завжди, можна навіть сказати — на всі випадки життя. Його готують, коли людина народжується і коли помирає; готують його при зустрічі і при прощанні. Плов є основним блюдом на всі свята, і звичайно ж на весілля.

Весілля в Узбекистані гуляють по три дні. І звичайно ж за цей час готують багато різних страв, але плов завжди є основним блюдом. Щоб приготувати плов на весілля запрошують майстра.

плов

У народі кажуть, якщо плов вдався, значить і весілля вдалася. І готують плов завжди, що називається «під завісу». Вважається, що після того, як подали плов, і все поїли, свято добігає кінця. І чим бажанішим гість, тим пізніше подають плов.

Коли ми жили в Узбекистані, в прекрасному старовинному місті Самарканді, я працювала в узбецькій школі. Вела там уроки фізкультури. І моїм колегою і напарником був молодий чоловік — іранець по-національності.

Як-то раз він запросив нас з чоловіком до себе в гості на плов. Ми прийшли години до 6, стіл був вже накритий. Ми сіли за стіл, за розмовою скуштували салати, горішки, закуски. Потім принесли шурпу, інші закуски, ще горішки та солодощі. І звичайно ж все це час був гарячий чай.

Час вже наближався години до 9. Все це час, нас не залишали ні на секунду. Розважали розмовами, постійно підливали ароматний зелений чай. Але плову — ні! Хоча запросили на плов… Запитати незручно. Думаємо, ладно, і так все смачно, а плов будинку зваримо.

І ось близько 10 вечора несуть величезний піднос з паруючим ароматним пловом. Рісинки до рисинці, зверху ароматна яскрава моркву, все вінчають шматочки апетитного м’яса і часник цілком! Виявляється, мама колеги готувала плов, поки ми пригощалися і вели розмови.

Ми просто втратили дар мови, і хоча до того часу вже встигли добряче наїстися, з насолодою взялися уплітати за обидві щоки це шикарне блюдо під назвою плов. Зупинитися просто не могли, так було смачно. Відпочивали, пили чай, і знову їли. Хвалили маму, казали, що смачніше плову в житті не їли.

Але було цікаво, чому ж так пізно був поданий плов? Як вже говорилося вище, коли подається плов і з’їдається, то це можна розраховувати, як сигнал, що вечір закінчено. Звичайно, ніхто не виганяє. Вам буде запропоновано зіграти партію в шашки або шахи. Але в принципі, це вже гостинність! Пора йти.

Хочеться ще і ще писати про плові. Стільки різних історій. Але іншого разу напишу ще історію. Справа в тому, що видів плову існує просто величезна кількість. Тому скільки видів, стільки й історій.

А сьогодні готуємо смачний Самаркандський плов. Довгий час я жила в Самарканді, і до щастя навчилася його готувати. Скажу чесно, навчилася не відразу. Помучитися довелося довго.

Начебто є рецепт, і все зрозуміло, як готувати… а все одно плов виходить не таким, як треба. Або взагалі виходить «шавля«, таким словом в Узбекистані зневажливо називають кашу з рисом, мало схожу на плов. В принципі таку «шавлю» можна поїсти зараз в будь їдальні, де намагаються готувати плов.

Я, чесно скажу, дуже переживала, що плов у мене не виходив. Але допомогла знову таки моя робота в узбецькій школі.

плов

Як я вже сказала вище, плов готують в Узбекистані на будь-які свята. Готували його і в нашій школі на великі свята. На шкільний двір виносили величезний казан, розпалювали під ним вогонь, і готували прямо на вулиці. А я стояла і вчилася. І скажу Вам по-секрету, подглядела пару-трійку нюансів, завдяки яким плов став виходити у мене завжди.

Сьогодні я розповім Вам, як приготувати смачний ароматний самаркандський плов. З усіма секретами і нюансами. Обіцяю нічого не втаювати.