Як готувати плов в мультиварці з яловичиною

А чому б не приготувати плов в мультиварці з яловичиною? Адже «класика жанру» з бараниною досить калорійна, а тут і смак відмінний, і дієтична цінність привабливіше. Яким рецептом скористатися, і які секрети важливо знати, ми розповімо в нашому огляді.

Називати плов типово узбецьким стравою в корені не вірно. Історики сходяться на тому, що це блюдо вперше було приготовлено ще в стародавній Індії, а потім поширилося по світу. Причиною його неймовірної популярності в кухнях всього азіатського регіону стала простота приготування. Не зовсім зрозуміло, чому страва не прижилося в Китаї і Японії, де рис є основним інгредієнтом абсолютної більшості страв. Але в кожній країні, де плов припав до смаку, до нього додали щось своє, тому сьогодні існують сотні варіацій на тему плову.

Справжній плов — який він?

Сьогодні поділяють 2 варіанти плову у світовій кулінарії.

  • Середньоазіатський — такий готують узбеки, казахи, таджики, киргизи і туркмени. І саме він найбільш знайомий нам по смаку. Хоча ні, цілком імовірно, що ви ніколи не пробували справжній середньоазіатський плов, так як навіть не кожна українська господиня знає, як його готувати. Тому на свята (весілля, народження дітей) сім’я запрошує асса з приготування плову — ашпаза, який і чаклує над величезним казаном. Відмінності ж страви наступні: в нього включають цибулю і моркву, рис (його можна замінити зерновою сумішшю гороху, пшениці, кукурудзи), додаткові інгредієнти — часник, барбарис, горох. Солодкі види плову доповнюють курага, родзинки або айва. Маса, комбинируемая з м’яса, овочів і спецій іменується казан.
  • Іранський — такий готують у Туреччині та Азербайджані. Основною відмінністю страви є роздільне приготування і роздільна подача зернової частини і гары (той же казан, тільки по-ирански). Склад гары куди більш різноманітний, він може включати не тільки м’ясо, а рибу (особливо цінується гара з лососем), яйця, фрукти та овочі. До речі, фрукти входять до складу будь-якого іранського плову, використовуються гранати, алича або сливи. Рис відварюється з жиром і заправляється куркумою.

Про що говорять настільки численні відмінності страви, яке в різних країнах іменується однаково — пловом? Що з сотень варіацій ви впевнено можете вибирати свою, і сміливо використовувати рецепт плову з яловичини в мультиварці. І ваше блюдо буде самим, що ні на є справжнім пловом.