Справжній узбецький плов з яловичини в казані. Покроковий рецепт з фото

Якось на одному з кулінарних сайтів прочитала, що «справжній узбецький плов можна приготувати тільки узбек». На мій погляд — це досить сумнівне твердження. Готуємо ж ми піцу, лазанью, гуляш, чахохбілі, роли…, при цьому не будучи ні італійцям, ні угорцями, ні грузинами, і вже точно не японцями. Чому ж не можна приготувати узбецький плов?

Просто при приготуванні будь-якої страви потрібно мати певні знання і певний досвід. А як відомо, досвід можна отримати тільки пробуючи приготувати ту чи іншу страву неодноразово.

Так і з пловом, потрібно знати певні правила приготування і деякі тонкощі, завдяки яким можна отримати справжнє узбецька страва. І тоді зовсім не важливо, якої ти національності. Плов у будь-якому випадку вийде таким, яким повинен бути смачним, ароматним, розсипчастим і саме головне, корисним.

Я вже ділилася заміткою, як приготувати знаменитий самаркандський плов. А сьогодні хочу поділитися рецептом класичного узбецького плову. Того, який готується на території Узбекистану найчастіше, і який люблять найбільше — це ферганський плов.

plov

Скажете — «яка різниця, самаркандський, ферганський… плов, він і є плов». І може бути виявитеся праві. Але якщо Ви їли десь справжній узбецький плов, і не тільки ялинки, але і самі його готуєте, то різниця в приготуванні буде для Вас корисною. Можна приготувати спочатку один, потім інший, потім порівняти і зробити висновок. Хоча висновок можна буде зробити тільки один — готувати їх по черзі, так як вибрати який смачніше буде неможливо!