Грецький салат – класичний рецепт

В основному, коли говорять про європейської кухні, завжди мають на увазі італійську, французьку кухню. І дуже мало говорять про грецької кухні. А даремно! Адже страви, які готують в Греції варті того, щоб про них говорили.

Які страви нам відомі з грецької кухні. Мабуть на слуху тільки знаменита мусака, та ще й грецький салат.

А насправді грецька кухня — це цілий феєрверк вишуканих смачних страв, що йде своїм корінням в далеке античне минуле. Взагалі грецька кухня — це перш за все традиції. З покоління в покоління, від кухаря до учня, від матері до дочки передаються, як якась коштовність,століттями перевірені рецепти здорової, збалансованої і дуже смачною їжі.

Дивіться також: Грецький салат – найсмачніші рецепти

В грецьких родинах — будь-яке приготоване блюдо, це більше, ніж їжа. За сімейним столом збирається вся родина, трапеза триває не поспішаючи, під час їжі обговорюються всі сімейні справи, новини. Це і відпочинок, і спілкування, і трапеза — одночасно.

Блюда греческой кухни

Саме тому на стіл завжди подається велика кількість різноманітних страв. Тарілки і тарілочки різних розмірів шикуються на столі стрункими дружними рядами, причому жодна з цих страв не можна вважати зайвим. Всі вони доповнюють один одного і смаком, запахом і навіть своєю різноманітністю.

Скільки потрібно часу, щоб все спробувати. На швидку руку не вийде. Та й добре, що не вийде. Тут прийом їжі можна прирівнювати навіть до нікому таїнства. Не поспішаючи, за розмовами, насолоджуючись спілкуванням і їжею — люди всі свої турботи і клопоти намагаються залишити за межами столу.

Основу грецької кухні складають звичайні продукти. Це м’ясо, риба, масло, овочі, сири, молочні продукти, маслини і хліб. Греки приділяють велику увагу здорової їжі і справедливо вважають, що в цьому – один з секретів їх довголіття.

У грецькій кухні є чотири секрету:

  • завжди тільки свіжі, високоякісні продукти
  • грамотне використання трав і прянощів
  • знаменитий грецький оливкова олія
  • простота рецептів

Греческий салат

Один з таких простих рецептів з свіжих овочів трав з оливковою олією — це знаменитий Грецький салат, у Греції його називають «Хорьятики». Основа салату огірки, помідори, цибуля, бринза, маслини, орегано і оливкове масло. Що може бути простіше?!

І, мабуть, чим простіше, тим краще. Кажуть зараз «стань простіше, і люди до тебе потягнуться». Так і з цим салатом, він настільки ж простий, наскільки й знаменитий у всьому світі.

Зараз Грецький салат можна їсти не тільки в кафе і ресторані. Він вже давно став завсідником практично на будь-якому святковому столі. Його із задоволенням готують і на Новий Рік і на День народження, та й просто до обіду і вечері.

Давайте і ми сьогодні приготуємо класичний варіант Грецького салату — рецепт якого любимо багатьма людьми у всьому світі.