Що приготувати з яловичини. Може – біфштекс

Біфштекс -одне з найбільш смачних м’ясних страв . Переклад слова біфштекс, відповідно beef — яловичина і steak — шматок. Отже це блюдо з цільного шматка яловичини.

Для того, щоб правильно приготувати біфштекс, треба насамперед правильно вибрати м’ясо.

бифштекс

Як правило, для біфштекса потрібно брати такі частини м’яса, як товстий край, тонкий край, оковалок і вирізку. Але вирізка практично не має жирових прожилок, і тому біфштекс з такого м’яса вийде сухуватим, тому такий біфштекс можна порекомендувати тим, хто хоче зберегти фігуру, або сидить на дієті.

А якщо Ви хочете приготувати смачний соковитий біфштекс, то краще вибрати м’ясо з жировими прожилками, на кісточці. Звертайте увагу на колір м’яса і жирових прожилок. Чим світліше м’ясо, тим молодше бичок, і м’ясо відповідно вийде більш ніжним і смачним. Жир не повинен бути жовтим, тільки світлим, це теж важливо.

Краще брати вже готові розрізані шматки, намагайтеся, щоб вони не були товщі півтора-двох сантиметрів.мясомя

Покрокове приготування біфштекса

 • Для початку слід обрізати весь зайвий жир по краях, інакше при приготуванні він буде капати на вугілля, і запах вже готового м’яса може постраждати. До того ж жир буде ще і чорніти, і в цьому випадку постраждає зовнішній вигляд нашого страви.
 • Потім м’ясо слід посолити і злегка втерти його в м’якоть. Залишити м’ясо ненадовго, дати йому можливість гарненько просолитися, можна прикрити його марлею.
 • Тим часом приготувати гриль, розпалити його. Готові вугілля повинні бути гарячими.
 • Злегка промакнуть кожен шматок паперовим рушником. Викласти м’ясо на решітку і поставити його на жар. Не штрикати ножем, щоб не витікав сік, і не перевертати, дати можливість біфштексу засмажиться, покритися скоринкою. Щоб весь сік залишився усередині м’яса. Хвилин через 5-6, спробуйте обережно перевернути м’ясо. Але, якщо воно не перевертається, значить ще не просмажене. Не треба перевертати його насильно. Перевертати краще лопаткою, щоб зовнішній вигляд був на висоті. Ніж і виделку не використовуємо, зберігаємо сік всередині.
 • Після того, як перевернули знову засікаємо час, і знову не чіпаємо, і не перевертаємо хвилин 6-7. Причини все ті ж, зберігаємо сік всередині. І даємо можливість м’яса «запечатані».
 • Також цікаве:  Печінка куряча - прості і смачні рецепти на кожен день

  У такій стадії біфштекс вже готовий, це найбільш слабка ступінь просмаження, і подається він , що називається з кров’ю. Якщо Ви любите середню прожарювання, то знову переверніть хвилини на дві. І потім в іншу сторону, знову на 2-3 хвилини. У такому варіанті м’ясо всередині рожеве, соковите. Багато хто віддає перевагу саме такі біфштекси.

  Бифштекс

  І нарешті повна просмаження. Слід знову потримати біфштекс з кожної сторони ще по одній -дві хвилини. У цьому випадку, при розрізуванні м’ясо буде вже не таким соковитим.

  Бифштекс

  Кожен вибере для себе той варіант, який йому більше до смаку.

  • Так, важливий момент. Як тільки зняли біфштекс з решітки, тут же поперчіть його. Збагатите його ще великим смаком.
  • І ще один важливий момент. Як тільки зняли готовий біфштекс з вогню, покладіть його на тарілку і прикрийте зверху фольгою, підігніть її під всі краї. А ще краще, загорніть у фольгу кожен окремий шматок. Дайте можливість Вашому біфштексу відпочити, набратися сил. І постати перед Вами в своїй повній красі.

  З чим подають біфштекс

  Біфштекс можна подавати із запеченою або смаженою картоплею. Добре також запекти на грилі нарізані великими шматочками баклажани, болгарський перець цілком, помідори цілком, або якщо великі розрізати на 2-4 частини. Овочеві салати теж не будуть зайвими.

  Пробуйте і у Вас все неодмінно вийде. Було б бажання. А зараз приємного Вам апетиту!