Тірамісу – класичний рецепт в домашніх умовах

Хто бував в Італії розповідають, що з приводу одного з найулюбленіших десертів у світі — тірамісу, є там один мудрий рада. Загрустившему людині кажуть: «Якщо ти сумуєш, один — з’їж тірамісу!»

«Підбадьорив мене!», «Підніми (тягни) мене вгору (догори)!» — так можна перекласти назву цього ніжного італійського ласощі.

І тому коли запитують, що таке тірамісу — завжди хочеться відповісти, що це дуже смачний, ніжний десерт, піднімає насамперед настрій! А якщо він зроблений з душею і бажанням, то тоді, швидше за все, він цілком може підняти на самий верх блаженства, вкушаючого його!

tiramisu

Сьогодні ми приготуємо це ніжне ласощі в домашніх умовах за класичним рецептом. А він передбачає такі основні компоненти, як сир маскарпоне, печиво савоярді (або дамські пальчики), кава еспрессо, або міцний чорний кава і вино «Марсала», яке можна замінити лікером, ромом або коником. Ну і звичайно ж знадобляться яйця, цукор і какао.

Іноді запитують, чи можна замінити сир маскарпоне на який-небудь інший. Можна, але такий десерт буде вже називатися іншою назвою. Те ж саме відноситься і до печива савоярді. І якщо інші компоненти ще допускають заміну, то ці два компоненти є незамінними.

Сир маскарпоне готується з вершків і має вершковий смак. Всі інші сири готуються з молока. А так як нам потрібен саме вершковий сир, то значить для приготування десерту ми використовуємо тільки маскарпоне, і ніякий інший.

Вважається, що найкращий сир жирністю 55% можна спробувати тільки в одному місці — у Ломбардії, що знаходиться на Апеннінському півострові. Але це місце для нас недоступне, і тому ми купуємо сир у місцевому супермаркеті.

Це сир марки «Galbani», який, як стверджується — сир № 1 в Італії, і також вважається дуже хорошим для приготування тірамісу.

Печиво савоярді можна також придбати в деяких магазинах, але я не стала витрачати час на пошуки і спекла його сама. Тим більше, що нічого складного в його приготуванні немає.

pechene-savoyardi

Вино «Марсала» я заміняю на коньяк, так як цього знаменитого в кулінарній середовищі сицилійського вина, мені також не вдалося знайти в наших краях.

Тепер, коли ми маємо все, що нам потрібно для приготування десерту, пора приступати до творчого процесу.