Зрази з грибами – смачні кулінарні рецепти з покроковим описом

Зрази -популярна страва литовської, польської, білоруської та української кухні. Являє собою котлету або м’ясний рулет з начинкою. Готують зрази з відбитого яловичого м’яса, в яке загортається начинка з овочів або грибів. Буває, що в якості начинки використовуються каші і яйця.

Назва зрази походить від польського zrazy, що означає «відрізаний шматок». Хоча сама страва родом з Литви, де воно було відомо ще з XIV ст. Але завдяки своїй наростаючій популярності набуло поширення спочатку на Україні (особливо на Волині, яка входила до XVI ст. до складу Литви, після чого повністю відійшла до польської корони). Зрозуміло, звідки зрази перейшли до Польщі, а вже потім і в Білорусію.

zrazy

Зараз зрази готують з фаршу. Вони стали навіть більш популярні, ніж зрази з цілісного шматка м’яса. А також велику популярність отримали картопляні зрази з начинкою з м’ясного фаршу.

На Україні готують також картопляники — картопляні котлети з відвареної картоплі з різними начинками.

Сьогодні я хочу поділитися з Вами рецептами, як зробити зрази з начинкою з грибів. Розповім, як приготувати зрази з м’ясного фаршу і вареної картоплі. І м’ясо, і картопля дуже добре поєднуються з грибами. Тому обидва страви, приготовані за цим рецептом виходять дуже смачними і збалансованими.

Гриби можна використовувати будь -свіжі, заморожені, або солоні або мариновані. Свіжі гриби перед приготуванням спочатку відварити не менше 15 хвилин, знімаючи піну. Потім обсмажити за рецептом.

Заморожені гриби розморозити при кімнатній температурі. Мікрохвильовку — не використовувати! Їх можна не відварювати, відразу приступати до обсмажуванню.

Солоні і мариновані гриби можна просто дрібно нарізати і взагалі не обсмажувати.

А також розповім про цікаві ідеї начинок для зраз.