Рижики на зиму – 4 рецепту приготування. Як солити гриби в банках, прості рецепти

У нашій родині ми завжди заготовляємо багато грибів на зиму. Ми їх морозим, маринуємо в банках різні сорти і звичайно ж солимо. Солити воліємо рижики. Трішки солимо ще вовнянки та грузді, але рижиков ми солимо цілий дубовий 20 — літровий бочонок. Вважаємо, що вони солоні — найсмачніші.

Способів засолювання рижиков існує кілька. Основні з них — це холодний спосіб, гарячий посол і так званий швидкий спосіб. При засолюванні грибів холодним способом вони міняють свій колір і стають темними, при гарячому і швидкому способі засолювання — колір зберігається.

Для засолювання будь-яким із способів потрібні свіжі гриби. Якщо збираєте гриби самі, то, щоб удома було менше роботи з ними, оглядайте їх, коли зрізаєте. Не беріть червиві гриби, ретельно зрізайте з ніжки залишки глини або землі. Прибирайте великий сміття і листя.

Звичайно ж краще всього збирати не дуже великі грибочки, з діаметром капелюшка не більше 5 див. Під час засолювання такі гриби повністю збережуть свій зовнішній вигляд, і їх приємно подавати на стіл і їсти.

ryzhik

Якщо пощастить, і Ви зберете борові рижики, то вони залишаться цілими і красивими в будь-якому розмірі, практично не втративши своєї краси у результаті всіх обробок і маніпуляцій з ними. Такі гриби ростуть в соснових лесочках, вони щільні, ніжка товста, гриб м’ясистий, важкий, їх капелюшок злегка закрита донизу.

У ялинових лісах ростуть більш тонкі по структурі рижики, такі краще збирати не дуже великі. Великі гриби при засолюванні треба буде розрізати на 2-4 частини, і пластинчаста капелюшок при обробці поламається. Гриби будуть смачними, але постраждає їх зовнішній вигляд.

І так давайте розглянемо всі основні способи засолювання грибів, щоб Ви ознайомившись з ними, змогли зробити правильний вибір.