Карнітин для схуднення, протипоказання, особливі властивості

Що таке L-карнітин, відгуки. Як потрібно правильно приймати L-карнітин для схуднення, щоб отримати бажаний результат

Сьогодні модно мати струнке тіло, кожен знаходить свій варіант, як досягти цього. Одним з поширених способів є прийом біодобавок, серед яких велику популярність отримав препарат L-карнітин. У народі його називають просто — карнітин.

У цій статті ми детально розберемо: що з себе представляє L-карнітин? В яких дозах і як його приймають, щоб схуднути? Які бувають різновиди карнітину, а також реальні відгуки приймали L-карнітин, як засіб для схуднення та багато іншого.

Склад карнітину, для чого він потрібен

Карнітин є вітаміноподібною речовиною, по своїм властивостям схожих з вітамінами групи В. Карнітин є амінокислотою, яка допомагає перетворювати жирні кислоти в енергію. Цю амінокислоту можна отримати як у вигляді добавки, так і з продуктів, наприклад, м’ясо (баранина, свинина, індичка, яловичина), молочні продукти.

Головним завданням Л-карнітину є транспортування жирних кислот в мітохондрії, де безпосередньо відбувається процес жиросжигания, при цьому збільшується витривалість.

Крім цього, він допомагає виводити шкідливі речовини в результаті метаболізму. Це свого роду функція детоксикації, яка є дуже корисною, оскільки по мірі накопичення в мітохондріях продуктів розкладання різко знижується швидкість розщеплення жирних кислот.

L-карнітин володіє наступними функціями:

1. Прискорює процес жиросжигания.

2. Підвищує імунітет.

3. Збільшує стійкість до різних стресових ситуацій.

4. Підвищує витривалість організму.

5. Уповільнює процеси старіння організму.

6. Використовується в якості ефективного детоксиканта.

7. Виводить «поганий» холестерин.

8. Сприяє зміцненню кісткової тканини.

9. Підвищує розумові здібності.

10. Запускає механізм регенерації тканин.

11. Покращує роботу серцево-судинної системи.

12. Підвищує якість сперми.

З вище перерахованих позитивних властивостей можна відзначити, що карнітин застосовують не тільки для схуднення, але і для оздоровлення всього організму.

Різновиди L-карнітину

В магазинах або на просторах інтернету ви зможете зустріти наступні різновиди даного біологічного речовини:

1. Л-карнітин тартрат

Також цікаве:  Фруктово-овочеві дієти

2. Л-карнітин фумарат

3. Ацетил карнітин

4. Пропионил карнітин

5. Чистий карнітин

L-карнітин тартрат – має високу біологічну доступність, потрапляючи в шлунок препарат легко розщеплюється, розпадаючись на 2 речовини – винну кислоту і чистий моногідрат, які в подальшому засвоюються організмом окремо. Карнітин тартрат найчастіше приймають для схуднення.

L-карнітин фумарат – біодоступність трохи нижче, ніж у попереднього препарату. Сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи.

Ацетил карнітин – володіє хорошою здатністю проникати в головний мозок. У результаті активізуються метаболічні процеси мозку, знижується синдром вічної втоми, поліпшується мислення і пам’ять.

Пропионил карнітин – надає позитивну дію на роботу судин. Особливо це важливо для осіб, які мають які-небудь серцево-судинні захворювання, які страждають еректильною дисфункцією, а також покращує морфологію сперми і т. д.

Чистий креатин – за своїм властивості схожий з L-карнитином тартрат.

На сьогоднішній день дана амінокислота випускається в 3 видах, а саме:

• Капсули

• Порошок

• Рідина

Левокарнітин в рідкому стані вважається найдорожчим, більш доступним – в капсулах. Різниця в ціні обумовлена тим, що в рідкому вигляді дана добавка набагато швидше засвоюється, так як капсула, потрапляючи в організм розчиняється приблизно протягом 30 хвилин, і тільки після цього починає діяти. В той час, як рідка форма препарату миттєво всмоктується і починає працювати. У вигляді порошку – це щось середнє між вищевказаними двома варіантами.

Як вибрати карнітин для схуднення, чому віддати перевагу

Якщо вам потрібен швидкий варіант всмоктування препарату, то купуйте рідку форму або порошок.

Купівля карнітину в ампулах нимает потреба відміряти потрібну дозу. Якщо вам не важлива швидкість засвоєння, то купувати в капсулах буде набагато вигідніше.

Правильний прийом карнітину як засоби для схуднення

Самою оптимальною дозою для схуднення вважається для жінок 1-2 г, для чоловіків 1,5-3 г на добу. Існує поняття, що чим більше вага, тим більше необхідне дозування.

Також цікаве:  Як схуднути на 20 кілограмів в домашніх умовах

Найбільш раціональним буде прийом препарату в дні тренувань.

Запам’ятайте: карнітин ефективний для схуднення, тільки якщо ви занмаетесь кардиотренровками тривалістю більше 40 хвилин!

Рекомендується приймати безпосередньо перед виконанням фізичних навантажень. Препарат приймають протягом 6 тижнів, після чого потрібно робити перерву як мінімум на 2 тижні.

Пасивний спосіб життя — як приймати L-карнітин, щоб схуднути?

Хтось обирає пасивну сторону позбавлення від зайвої ваги, і стикається з наступним питанням: як же потрібно правильно приймати L-карнітин для схуднення, щоб був видимий ефект?

Відповідь: ніяк.

Давайте зануримося в механізм дії препарату. Левокарнітин переносить жирні кислоти прямо в мітохондрії, щоб в подальшому ці кислоти могли там «перегоріти».

Відомо, що жири спалюються аеробним шляхом, тобто в присутності кисню. Виходить, що якщо ви, прийнявши порцію карнітину лягли на диван або всілися за телевізор, то чекати бажаного результату не варто, оскільки відсутня анаеробна навантаження.

Так що, якщо ви бажаєте вживати карнітин в якості засобу для зниження ваги, то рекомендується приймати його перед якоюсь навантаженням – це може бути тривалий похід по магазинах, фізична робота і т. д.

3 головні помилки при прийомі L-карнітин в цілях схуднення

1. Неправильний вибір дозування. Якщо ви активно худнете, готуєтеся до літа або до змагань, то вживати по 1-3 г карнітину буде малоефективним. Не варто боятися передозування, в даному випадку максимум може спостерігатися таке побічне явище як діарея. Але щоб довести організм до такого стану треба дуже багато вжити, винятком може бути індивідуальна непереносимість.

2. Неправильне час прийому. Самий пік дії препарату припадає на 20-30 хвилин години з моменту прийому і зберігається протягом 1-2 годин. Виходить, що його слід вживати приблизно за 15 хвилин до початку виконання фізичних навантажень. Следет пам’ятати, що карнтин швидко виводиться нирками. Чим більше ви п’єте і частіше посещете туалет під час тренування, тим швидше карнтин перестане працювати.

Також цікаве:  Як схуднути без дієт в домашніх умовах

3. Поширений міф. «Щільно позаймався, тепер можна і поїсти». Якщо ви худнете, то не рекомендується вживати їжу після тренування. Багато хто стверджує, що, поссле дози карнітину, з’являється витривалість, але вага при цьому не спадає, а навпаки, росте вгору. Так, препарат підвищує витривалість, потовиділення і пульс — це факт, але і при цьому збільшується апетит, який необхідно контролювати, щоб отримати бажаний результат.

Як приймати L-карнітин, тим хто не прагне схуднути?

Тим, хто не зацікавлений у знижений ваги, але бажає «оздоровити свій організм, рекомендується приймати карнітин 2-3 рази на день під час прийому їжі, протягом одного місяця, але не перевищуючи 2 г на добу.

Повторний курс прийому карнітину — через місяць.

Якщо є захворювання, пов’язані із серцем, нирками, печінкою або якісь вірусні інфекції, то доза препарату повинна становити не більше 1 г на добу.

Як уникнути побічного ефекту при прийманні L-карнітину

Головним побічним ефектом є підвищене почуття голоду, оскільки цей препарат прискорює обмінні процеси в організмі навіть у стан спокою.

Отже, енергія постійно витрачається, а у відповідь виникає підвищений апетит. Але якщо дотримуватися правильний режим харчування і регулярно виконувати фізичні навантаження, то можна знизити «спрагу» голоду.

Дієтологи рекомендують змінити низькокалорійну дієту на білково-вуглеводну з 5-разовим прийомом їжі, при цьому виключити алкоголь, цукор, надмірне вживання жирів. Плюс до всього необхідно додати до 3 разів на тиждень силові навантаження і 3-4 рази в тиждень — кардіонавантаження.

Відгуки тих, хто брав L-карнітин для схуднення

Багато, хто вживав даний препарат залишають в більшості випадків позитивні відгуки про карнитине. Ті, хто брав карнітин для схуднення, приходять до наступних висновків: препарат реально працює, якщо в комплексі дотримуватися правильне харчування, тобто не голодувати, але і не переїдати і здійснювати регулярні фізичні навантаження, тоді результат не змусить себе довго чекати.

Загрузка...