Користь і шкода голодування для здоров’я та схуднення.

Лікувальне голодування: коли буде користь і потрібний ефект, а коли шкода?

Напевно, немає жодної дорослої людини на планеті, який не знає, що потрібно правильно харчуватися, не переїдати та не зловживати продуктами з надлишком консервантів, барвників і стабілізаторів.

Шкідлива також смажена і жирна їжа. Люди, які пізнали на собі всю «принадність» наслідків таких зловживань, часто захоплюються дієтичним харчуванням в тому чи іншому вигляді.

Дійсно, відмова від багатьох звичних продуктів приводить до поліпшення самопочуття і навіть лікування деяких хвороб. Відчувши подібний ефект, багатьом хочеться його посилити, прискорити «очищення» організму. Саме на це розраховують розробники методик лікувального голодування.

Принцип голодування, в чому користь для організму

На думку прихильників голодування, перерви в харчуванні допомагають організму позбутися від шкідливих речовин, що потрапляють в організм з різною їжею. Поживні речовини з продуктів використовуються для отримання енергії росту і відновлення організму. Витягаючи всю користь з надійшли в травний тракт продуктів, наше тіло позбавляється від надлишків, шлаків і токсинів, виводячи їх відповідним чином.

Але не всі продукти однаково корисні – від деяких організму позбавитися складно, або взагалі неможливо – з їжею надходять все нові і нові шкідливі речовини, які залишаються в нас надовго. Голодування різної тривалості роблять паузу в цих процесах, і організм може сконцентруватися на виведенні вже наявних неприємностей.

Прихильники теорії, незважаючи на користь і шкоду голодування, наводять в якості доказів наступні факти:

• релігійні пости, аскези, коли віруючі люди відмовляються від їжі повністю, але відчувають себе при цьому непогано;

• голодування тварин в період хвороби.

Після відмови від їжі починаються пошуки альтернативних шляхів поповнення енергією, і організм використовує наявні запаси, починаючи з вуглеводів, закінчуючи жирами. Нібито в першу чергу видаляються мертві клітини, після них – ослаблі і нездатні до існування. В результаті організм самоочищається, залишаючи собі тільки здорові, повноцінні клітини.

Авіценна, Плутарх, і багато стародавні цілителі стверджували про користь лікувального голодування, але вже близько століття люди голодують за методом Підлоги Брегга. Автор книги-бестселера «Чудо голодування» називав відмова від їжі «Доктор Пост», а саму книгу людські маси сприйняли як керівництво до дії. Брегг, крім голодування, пропагував очищення оцтом і багато інші методики, до яких як офіційна, так і нетрадиційна медицина ставиться скептично по сьогоднішній день.

На думку Брегга, організм отримає користь від добового голодування раз на тиждень, а один раз в квартал радив голодувати від тижня до десяти днів. У цей час потрібно обмежити фізичні навантаження, але регулярно виходити на прогулянки.

Також цікаве:  Дієта «Мінус 8 кг за 8дней»

Здоровому організму для очищення або скидання невеликої ваги досить поголодувати днів десять. Лікувальне голодування практикують тривалістю від 21 дня, а при запущених стадіях ожиріння, проблем з шкірою, гіпертонії та інших захворювань, вивчивши користь і шкоду голодування, за підтримки медиків, можна приступати до стриманості від їжі на 30 і більше днів.

Види голодування

Основний принцип голодування – повна відмова від їжі. Деякі методики пропонують не пити навіть воду:

абсолютна (сухе) голодування триває максимум два дні, і забороняє і їсти і пити (навіть воду), не здійснювати водні процедури крім полоскання порожнини рота;

комбіноване протікає не довше тижня, при цьому дні чергуються два з водою, два без води. Останнім часом вважається найбільш ефективним;

повне (вологе) – воду пити можна протягом усього періоду у добу – не менше літра чистої води, максимальний термін повного голодування – 40 днів.

До початку голодування потрібно пройти етап підготовки. Білкова (крім риби), жирна і борошняна їжа – під суворою забороною за день до початку голодування. Від того, як ви ввійдете в голодування, залежить успіх затії в цілому. Протягом тижня перед голодуванням потрібно їсти тільки фрукти і овочі. Відмова від їжі передбачає рясне пиття (якщо ви не вибрали абсолютне голодування) чистої води. Ні соку, ні молока, ні чаю – пити під час голодування можна тільки воду (в ідеалі – дистильовану).

Увечері перед першим днем голодування потрібно прийняти проносні або очистити кишечник за допомогою клізми.

Як проходить лікувальне голодування з користю, на думку медиків

В основному прихильники говорять про користь очищення і відновлення організму під час тривалого (більше трьох днів) голодування. Але є багато «але» в такому твердженні.

Користь і шкода голодування прямо залежать від причини, способу голодування, правильності дотримання всіх етапів. Лікувальне голодування з метою оздоровлення офіційна медицина називає «РДТ» (розвантажувально-дієтичною терапією). До того, як з упевненістю рекомендувати хворим це лікування, лікарі випробували його методи на тисячах пацієнтів протягом декількох десятків років.

Наукою доведена користь короткочасного утримання від їжі (не води!) при бронхіальній астмі, аутоімунних захворюваннях, порушенні обміну речовин, нервово-психічних, серцево-судинних патологіях, для регулювання гормонального фону, і в багатьох інших випадках.

Також цікаве:  Дієти, які реально допомагають схуднути

До повного виснаження організму достатньо втратити близько 45% від початкової ваги, при цьому органи і тканини зазнають незворотні (дегенеративні зміни. Якщо втрата ваги від початкового (нормального або надлишкового) ваги при повному голодуванні становила не більше 20%, то істотної шкоди в більшості випадків не буде.

При призначеної лікарем РДТ і під його суворим контролем лікувальне голодування протягом місяця призводить до втрати ваги не більше 15%, що для багатьох пацієнтів навіть корисно. До кожного хворого потрібен індивідуальний підхід – не всім підходить повне короткочасне голодування, часто лікарі призначають додатково соки, фруктові або овочеві розвантажувальні дні.

Користі голодування для оздоровлення не буде, якщо не займатися виведенням з організму продуктів розпаду.

Лікарі в обов’язковому порядку рекомендують:

• регулярні водні процедури (контрастний душ і гарячі ванни, басейн),

• масаж,

• гімнастичні заняття ЛФК,

• сонячні ванни і велика кількість свіжого повітря,

• курси психотерапії.

Всі лікувальні методики РДТ проводяться після повного обстеження і під контролем кваліфікованих лікарів.

Закінчення голодування, «вихід»

Під час тривалого голодування травний тракт «забуває», що робити з потрапляє до нього їжею. Недолік ферментів, секреції залоз і слабка перистальтика призводить до тяжких ускладнень, якщо після тривалого голодування людина починає їсти великими порціями часто не дуже корисні продукти.

З голодування «виходять» не менше, ніж половину від того часу, скільки тривало саме голодне «оздоровлення». Припиняють голодування вживанням невеликої кількості овочевих і фруктових соків, а після пари «сокових» днів починають додавати овочі і фрукти варені і на пару. Через тиждень можна з’їсти білкову їжу – м’ясо птиці або рибу. Брегг рекомендував вживати м’ясо не частіше, ніж раз на тиждень. Крохмалиста, борошняна і солодка їжа – під суворою забороною, сіль також неприпустима.

Спочатку їсти потрібно по годинах, з дотриманням інтервалів. Основу живлення в процесі виходу з голодування становить молочна і рослинна їжа, а прийоми їжі повинні бути дробовими. Обов’язково доповнювати їжу рясним питвом.

Загрузка...

У чому «підступ» і шкоду голодування

Добові голодування дійсно не принесуть шкоди (у разі достатнього постачання рідиною), але якщо не є довше, то через кілька днів з’являються перші ознаки ацидозу. У період ацидотического кризу на 7-10 день в крові різко підвищується кількість сечовини, сечової кислоти, що згодом часто призводить до утворення каменів у нирках. Голодуючому в цей період доводиться несолодко.

Також цікаве:  Ліпоєва кислота для схуднення

Ацидоз може супроводжуватися:

• сірим нальотом мовою;

• нудотою;

• блювотою;

• зміною кольору і запаху сечі;

• головним болем;

• дискомфортом у животі;

• дратівливістю;

• безсоння;

• неприємним запахом ацетону з рота.

В цей час втрата ваги складає до півтора кілограмів у день, але вага «йде» не жирової, а рідинний і губляться запаси глікогену.

Після кризу сповільнюються обмінні процеси, рідше стає дихання і пульс. Одна з головних вимог голодування – постійне підтримання тепла, ні в якому разі не можна допускати переохолодження.

Припинення ацидотического кризу у людей зазвичай призводить до переломного моменту, і вже не тільки не хочеться їсти, а їжа починає викликати відразу.

Подальше голодування призводить до нестачі глюкози для роботи мозку і вироблення еритроцитів, і починається її синтез із всіх доступних організму джерел – спочатку білкової, а після жирової тканини, і життєво важливих органів. Кожен день голодування супроводжується розпадом 300 грамів власних запасів білка в організмі.

Навіть короткочасні відмови від їжі призводять до нестачі вітамінів і мінералів для повноцінного функціонування організму, а вони відновлюються лише через кілька місяців.

Голодування для схуднення: користь чи шкода

Останнім часом в моду увійшов спосіб схуднення за допомогою голодування на воді, в народі називається «7 кілограм за 7 днів». Методика передбачає повну відмову від їжі, але з рясним питвом.

Дійсно, втрата ваги в такому режимі відбувається дуже швидко, аж до 2 кілограмів за день. Але користь голодування тут сумнівна. При лікуванні ожиріння кваліфікований медик ніколи не призначить тривале утримання від їжі. Навіть при правильному вихід з такого обмеження і при низької енергетичної цінності раціону надалі, людина відновлює початкову масу тіла дуже швидко, зазвичай навіть перевищуючи стартову позначку.

Підтвердженням є голодування спортсменів для термінового переходу у вищу вагову категорію. Голодування стимулює швидкий набір ваги.

Навіть один день повного безконтрольного відмови від їжі може сильно нашкодити при:

• аритмії серця;

• цукровому діабеті;

• виразці шлунка і 12-палої кишки;

• вагітності та лактації;

• активної розумової і фізичної діяльності;

• гіпертонії;

• після перенесеної операції або важкого захворювання;

• цирозі;

• каменях у нирках;

• паразитарних захворюваннях;

• онкологічних захворюваннях;

• активному туберкульозі легенів;

• нервових і психічних патологій.

Для схуднення ефективно використовувати короткі курси РДТ і раціональну лікувальну дієту.

Загрузка...