Сода харчова для схуднення, як використовувати її властивості

Як пропонують використовувати харчову соду для схуднення. Очікування і реальність від прийому харчової соди для схуднення

У боротьбі із зайвою вагою все частіше зустрічаються рекомендації використовувати звичайну харчову соду для схуднення. Основні методики це ванни, що містять соду, морську сіль, імбир, або ж содові напої, аналогічні тим, що ще бабусі рекомендують приймати при проблемах зі шлунком. Медичні дослідження показують, що ефект від них безсумнівно є, але чим це зумовлено та які можуть бути протипоказання, треба розібрати детальніше.

Чому рекомендують використовувати харчову соду для схуднення

Основним аргументом є твердження, що сода здатна розщеплювати жири і виводити їх з організму. При цьому, частину відгуків каже, що вона діє сама по собі, без будь-яких додаткових вправ і дієт, а інші стверджують, що результат буде помітний тільки при кардинальній зміні способу життя. Сюди входять регулярні фізичні вправи, правильне харчування, відмова від алкоголю і куріння, жирної їжі і борошняних виробів. Тобто все те ж саме, що рекомендують дієтологи і без використання соди.

Наукові обґрунтування для того, щоб використовувати харчову соду для схуднення, ґрунтуються на її хімічні властивості. Це луг, яка частково або повністю нейтралізує кислоти і жири, причому однаково добре діє зсередини і зовні. Як результат слід очікувати наступного ефекту:

• солі, що утворюються при реакції соди з шлунковим соком, усмоктуються в кров, збільшуючи активність лімфатичної системи;

• клітини очищаються від шлаків і токсинів за рахунок розщеплення жирових відкладень, які перешкоджають нормальній роботі організму;

• поліпшується обмін речовин, адже сода відновлює необхідні організму значення PH;

• крім безпосереднього впливу соди на підшкірний жир, гарячі ванни розслаблюють і знімають стрес, який є однією з причин підвищеного апетиту.

Створюється враження, що корисні властивості соди цілеспрямовано ховаються. Навіщо розповідати всім про дармовий спосіб скинути ненависні зайві кілограми, поліпшити стан шкіри і організму? Хай краще всі користуються консультаціями дієтологів і оплачують спортзали.

Щоб зрозуміти, наскільки це правильне твердження, досить освіжити шкільні знання з хімії і біології, які допоможуть змоделювати вплив соди у вигляді напою для прийому всередину і при додаванні її до ванни.

Також цікаве:  Тибетське схуднення
Загрузка...

Навіщо і як потрібно пити соду харчову для схуднення – міфи і реальність

Розроблені цілі схеми прийому соди, які показують коли і як її треба пити. В них обов’язково враховується її лужну дію і розповідається, для кого сода протипоказана – в цілому, це будь-які хвороби, внаслідок яких в ШКТ виникає знижена кислотність. Якщо з шлунком все нормально, то бажано дотримуватися двох основних правил:

1. Не можна пити соду перед і після їжі, щоб виключити її участь у процесі травлення – кисле середовище гідрокарбонату натрію не буде сприяти гарному засвоєнню продуктів.

2. При взаємодії соди і шлункового соку виникає хімічна реакція, що супроводжується активним виділенням вуглекислого газу. Це змушує шлунок виробляти нові порції кислоти (з якої і складається шлунковий сік), що призводить до його подразнення. Тому приймати соду треба тільки коли у шлунку нейтральне середовище – приблизно через годину-півтори після їжі.

Вплив соди на організм можна порівняти з впливом солей, безсумнівно, необхідних елементів. Двовуглекислий натрій нейтралізує кислотну середу і підвищує резерв лугів, підтримуючи баланс між ними. В луги вода розпадається на іони водню, заряджені позитивно і НО-, елементи сприяють поліпшенню біохімічних процесів.

Наступний елемент ланцюжка це дванадцятипала кишка, яка перетравлює надходить до неї їжу в лужному середовищі, чому знову ж таки сприяє сода. Також лугу сприяють збереженню зубів і перешкоджають появі глистів і подібних паразитів, які добре себе почувають у кислотному середовищі.

Про що варто задуматися

Все це звучить гарно і містить частку правди – дослідження дійсно показують, що люди вживали соду харчову для схуднення, досить швидко скидають кілька кілограмів ваги. На жаль, ці результати затемнює головний сенс впливу соди на організм. Коли вона потрапляє в шлунок, то розпадається на нейтральну речовину і солі, які потрапляють в кров і далі поширюються по клітинам.

А вплив у лужних солей одне – вони сприяють зневодненню. Як результат – організм починає втрачати накопичену в тканинах вологу, що відбивається на загальній масі тіла. Те, що при цьому не видаляються жирові відкладення, спочатку нікого не хвилює, адже головне, що почав знижуватися вага… Щоправда, це триває недовго і згодом призводить до проблем з шкірою, яка пересихає і «радує» дерматитами іншими неприємностями.

Також цікаве:  Детокс дієта

Ванни з додаванням харчової соди для схуднення

Це можна вважати ідеальним рецептом схуднення. Витрати складають 200 грам соди на ванну води, при цьому двовуглекислий натрій діє тільки на ті ділянки тіла, які занурені у воду. Додаткові ефекти методу це знищення целюліту, очищення лімфатичної системи, виведення радіонуклідів, підтягування і розгладження шкіри. До того ж, водні процедури самі по собі допомагають позбутися від набряків. Також прийом ванни забезпечує зняття фізичних і емоційних навантажень, що не меншою мірою впливає на здоров’я.

Температуру води рекомендують підтримувати на рівні «ще не гаряче, але вже і не просто тепло» — зазвичай це 37-38 градусів. Іншим мірилом є підтримка такої температури, щоб при ній було тепло, але не починалося потовиділення, так як солі поту будуть вступати в реакцію з содою.

Після ванни треба обполоснутися під прохолодним душем, насухо витертися і на годину лягти під ковдру. Процедуру необхідно повторювати через день, а ефект від неї стане помітний після проходження повного курсу, який триватиме 20 днів. Перед наступним курсом робиться перерва на 50-60 днів.

Якщо з якихось причин ванну приймати не можна, то дозволяється обмежитися простими обливаннями водою з содою. Це стосується гіпертоніків, вагітних, тим, у кого є на тілі відкриті рани, людей з цукровим діабетом, жінок під час місячних і годуючим мамам. Застосовувати процедуру треба на тих місцях, в яких необхідно досягти зменшення жирових відкладень.

Про ванни з содою харчовою для схуднення говорить наука

Перше, про що треба згадати, це будова шкіри людини. Вона влаштована так, щоб нічого не пропускати всередину організму. Через пори на шкірі виходить піт, але назад через них проникнути нічого не може. В іншому випадку людина постійно отримував би отруєння – мало з чим він постійно стикається.

Також цікаве:  Гречка з кефіром для схуднення та оздоровлення

Для забезпечення цього захисту зовнішній шар шкіри покритий захисною плівкою (мантією), основу якої складають ліпіди (жири). Їх склад відрізняється від підшкірного жиру і спрямований на зволоження і захист зовнішніх шарів шкіри. Саме вони перешкоджають проникненню в організм інфекцій та інших мікроорганізмів.

Під час прийому ванни з содою, ця плівка руйнується, а без неї шкіра швидко втрачає вологу, а в пересушенном стані вона схильна екзем, стрептодермитам і подібним захворюванням. При цьому, навіть коли захисна плівка зруйнована, шкіра стискає пори і все одно не пропускає всередину ніяких частинок, тому будь-яке взаємодія соди з підшкірним жиром виключено.

Як результат впливу соди – шкіра втрачає вологу, що зумовлює незначну втрату ваги. При цьому ніхто не обіцяє сверхрезультатов – за 3 тижні содових ванн орієнтовно пророкують втрату двох-трьох кілограмів ваги. Враховуючи, що в результаті бонусом можна отримати роздратування на шкірі, варто задуматися чи варто воно того.

Короткі підсумки – вийде застосовувати соду харчову для схуднення

Сама по собі сода харчова для схуднення використовуватися не може. Якщо почати її пити або приймати з нею ванни, то це викличе деяку втрату ваги, обумовлену зневодненням організму. Розраховувати ж на закріплення результату або на спалювання підшкірних жирів не варто.

Зневоднення різко негативно впливає на шкірні покриви, що виражається в її пересушування, що супроводжується в кращому випадку лущенням і свербежем, а в гіршому – появою інфекцій, що викликають роздратування або більш велику висип або акме.

Варто уважно ставитися до реклами цього способу схуднення, так як недобросовісні виробники можуть пропонувати звичайні суміші солі для ванн і соди як чудодійний засіб, що дозволяє без усяких зусиль скинути зайві кілограми ваги за короткий період часу. Вартість цих сумішей, як правило, раз в десять дорожче тих же солі і соди, які можна вільно купити в аптеках або магазині.

Загрузка...