Бджолиний пилок – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Бджолиний пилок: як її застосовують, в чому її користь і шкоду. Склад і корисні властивості бджолиного пилку для людського організму

Бджолиний пилок – це унікальний і пасічницький продукт, який широко застосовується при лікуванні різних хвороб, практично не маючи при цьому ніяких протипоказань.

Прийнято вважати, що даний продукт має сонячний колір, але це не завжди так. Все залежить від типу квітів, з яких бджоли збирають пилок.

Вона може бути шоколадного, червоного, коричневого, оранжевого або золотистого кольорів.

Однак незалежно від кольору даний продукт завжди дуже корисний для людського організму.

Бджолиний пилок: склад, як застосовують

Пилок має квітково-медовий аромат і солодкий присмак, а також володіє воістину унікальним складом: понад 150 мінеральних і біоактивних елементів, гормонів і ферментів міститься в ній, і кожен з них є дуже корисним для організму людини незалежно від віку і статі.

Білок, що знаходиться в пилку, за своєю біо – та енергетичної цінності значно випереджає білок молока, що прийняти вважати найбільш поживним.

Кількість всіляких жирів, жироподібних речовин і жирних кислот вражає: фосфоліпіди, фітостерини, лауринової, стеаринова, олеїнова, ліноленова кислоти. Кожен з цих жирів – це частина простагландинів, які сприяють регулюванню активності гормонів і допомагають вивести зайвий холестерин з організму.

Пилок містить безліч фенольних сполук — фенолокислот і флавоноїдів. Дані сполуки мають цілий ряд різних властивостей, з яких слід виділити наступні:

  • зміцнення капілярів;
  • усунення запального процесу;
  • виведення холестерину з організму;
  • нормалізація окислювально-відновних процесів;
  • стимуляція вироблення жовчі;
  • профілактика та затримка розвитку пухлин.