Бджолиний пилок – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Бджолиний пилок: як її застосовують, в чому її користь і шкоду. Склад і корисні властивості бджолиного пилку для людського організму

Бджолиний пилок – це унікальний і пасічницький продукт, який широко застосовується при лікуванні різних хвороб, практично не маючи при цьому ніяких протипоказань.

Прийнято вважати, що даний продукт має сонячний колір, але це не завжди так. Все залежить від типу квітів, з яких бджоли збирають пилок.

Вона може бути шоколадного, червоного, коричневого, оранжевого або золотистого кольорів.

Однак незалежно від кольору даний продукт завжди дуже корисний для людського організму.

Бджолиний пилок: склад, як застосовують

Пилок має квітково-медовий аромат і солодкий присмак, а також володіє воістину унікальним складом: понад 150 мінеральних і біоактивних елементів, гормонів і ферментів міститься в ній, і кожен з них є дуже корисним для організму людини незалежно від віку і статі.

Білок, що знаходиться в пилку, за своєю біо – та енергетичної цінності значно випереджає білок молока, що прийняти вважати найбільш поживним.

Кількість всіляких жирів, жироподібних речовин і жирних кислот вражає: фосфоліпіди, фітостерини, лауринової, стеаринова, олеїнова, ліноленова кислоти. Кожен з цих жирів – це частина простагландинів, які сприяють регулюванню активності гормонів і допомагають вивести зайвий холестерин з організму.

Пилок містить безліч фенольних сполук — фенолокислот і флавоноїдів. Дані сполуки мають цілий ряд різних властивостей, з яких слід виділити наступні:

 • зміцнення капілярів;
 • усунення запального процесу;
 • виведення холестерину з організму;
 • нормалізація окислювально-відновних процесів;
 • стимуляція вироблення жовчі;
 • профілактика та затримка розвитку пухлин.

Бджолиний пилок: у чому користь для організму?

Бджолиний пилок дуже корисна під час лікування виснаженого організму, анемії, а також в реабілітаційний період після важких хвороб. Також даний засіб може збільшити імунітет, підвищити гемоглобін крові, тому воно дуже часто застосовується під час епідемії грипу або просто для зміцнення ослабленого організму.

Цей продукт також здатний поліпшити настрій, позбавити людину від депресії і зневіри.

Для людей, які дуже чутливі до змін погоди, пилок є просто незамінним засобом, адже вона допомагає поліпшити їх загальний стан і допомогти перенести несприятливі метеоумови.

Також цікаве:  Козяче молоко - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Пилок дуже корисна для боротьби з проявами старечого склерозу, так як вона здатна привести в норму ліпіди в крові, які відповідають за виникнення склеротичних бляшок.

Гіпертонікам також варто звернути увагу на цей дивовижний продукт, так як він здатний швидше і м’якше знизити тиск у порівнянні зі схожими синтетичними препаратами.

Жінкам, які хочуть тримати фігуру в нормі, пилок буде просто необхідним продуктом. Ні для кого не секрет, що нестача їжі призводить не тільки до втрати жирових тканин, але і м’язової маси. Якщо ж вживати пилок під час дієти, можна запобігти розпад білків. Пилок чудово допомагає при лікуванні серцево-судинних хвороб, так як вона здатна не тільки підняти тиск, але і прибрати головний біль і запаморочення.

Також вона дуже корисна при:

 • стенокардії;
 • ішемії;
 • пороці серця;
 • кардіоневрозі;
 • міокардіодистрофії.

Також даний засіб здатне поліпшити роботу деяких фітотерапевтичних препаратів. Якщо приймати їх у комплексі в післяопераційний період можна прискорити процес відновлення тканин, особливо це дієво при операціях на печінці. Найбільшого ефекту при комплексному лікуванні можна досягти при лікуванні хронічних хвороб органів дихання.

Людям, страждаючим від алергії, не потрібно боятися вживати пилок, адже вона є абсолютно нешкідливою для них. Справа в тому, що бджолиний пилок, на відміну від квіткової, проходить обробку секретом бджолиних залоз, руйнуючи при цьому з’єднання-алергени.

Зберігатися така пилок може довго, але не більше двох років, оскільки по закінченні цього терміну вона починає поступово втрачати свої корисні властивості.

Користь бджолиного пилку для спортсменів

Бджолиний пилок є рослинним засобом, який має здатність впливати на ріст м’язів, тобто працювати як природний анаболічні стероїди. Даний продукт користується великою популярність серед спортсменів, які прагнуть збільшити власну м’язову масу.

У чому ж полягає користь пилку для спортсменів?

Цей природний продукт здатний поліпшити приплив енергії, збільшити поріг стомлюваності, загальну працездатність і витривалість. Дані властивості є просто необхідними для людей, що захоплюються важкою атлетикою і бойовими єдиноборствами. Також бджолиний пилок здатна омолодити шкіру, нормалізувати роботу кишечника, активізувати імунну систему і підвищити інтелект.

Також цікаве:  Редька - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Даний продукт містить високу концентрацію корисних амінокислот, які при цьому не викликають звикання. Ефект від його вживання тримається досить тривалий час. Рекомендована доза для людей, що займаються спортом – 0,3 г на 1 кг маси тіла з урахуванням збалансованого харчування.

Як приймати?

Пилок слід приймати за півгодини до їжі, так вона краще засвоюється. При цьому продукт краще деякий час потримати під язиком, поки він повністю не розчиниться, а не відразу ковтати, так як травні соки здатні серйозно послабити корисні дії пилку.

Продукт можна приймати і як самостійну одиницю, і в комплексі під виглядом різних лікувальних сумішей, наприклад, з медом. Суміш меду і пилку можуть поліпшити роботу серцево-судинної системи, легенів, всієї м’язової системи, збільшити приплив кисню і нормалізувати основні показники по крові, а саме гемоглобін і еритроцити.

Готується така суміш наступним чином: 50 г бджолиного пилку перемішуються з 250 г меду і залишити на 5 днів. Після закінчення даного терміну потрібно почати приймати по 1 ст. л. 3 рази в день за півгодини до їжі.

Разом з тим не варто забувати, що пилок, як будь-біоактивної засіб, крім користі, може і нашкодити організму. Надмірне зловживання може порушити баланс вітамінів в організмі, що може привести до небажаних наслідків, тому між курсами лікування обов’язково робіть тривалий перерву.

Вплив бджолиного пилку на чоловіків і жінок

Найбільш корисною пилок буває для жінок, які стежать за своєю зовнішністю, фігурою і станом шкіри. Також пилок може допомогти підготувати жіночий організм до майбутньої вагітності і майбутніх пологів. Разом з тим потрібно пам’ятати, що вживання пилку спільно з голодуванням, так як може бути порушений баланс вітамінів і мінералів в організмі, що особливо небезпечно для ослабленого організму.

Чоловікам бджолиний пилок може допомогти боротися з «чоловічими» захворюваннями, а саме з аденомою, безпліддям та статевої неповноцінністю. Загальновідомо, що пилок, як продукт бджільництва, здатна непогано впливати на чоловічі статеві функції, збільшуючи тим сам потенцію.

Також цікаве:  Родзинки - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Бджолиний пилок для дітей: корисно чи шкідливо

Цей бджолиний продукт містить величезну кількість різних речовин, які дуже корисні для дитини. Пилок, як і інші продукти бджільництва, допомагає незміцнілому організму дитини і стимулює його роботу, надаючи позитивний вплив на імунну систему, мозкову активність, сон і загальний фізичний стан.

Бджолиний пилок: у чому шкода для здоров’я?

Незважаючи на величезну кількість корисних властивостей, бджолина користь може принести і шкоду, тому перш ніж починати лікування, попередньо нанесіть візит до фахівця.

Самий серйозний шкоду даний продукт може завдати через індивідуальної непереносимості. Так як бджолиний пилок має рослинно-тваринне походження, відповідно, вона містить чужорідний для людського організму білок. В результаті у людини, що має підвищену чутливість до чужорідного білка, після прийому продукту може з’явитися висип і свербіж на шкірі.

Також споживання пилку може бути шкідливим для немовлят, тому він заборонений годуючим мамам. Як вже згадувалося вище, зловживання даним продуктом може призвести до порушень вітамінного і мінерального балансів в організмі. Тому час від часу потрібно робити перерви в лікуванні.

Також варто обмежити споживання бджолиного пилку людям, у яких діагностовано цукровий діабет або ожиріння, так як в продукті присутня велика кількість фруктози і глюкози.

Підводячи підсумок, варто сказати, що бджолиний пилок, за рідкісним винятком, є дуже корисним продуктом, так як містить в своєму складі велику кількість різних вітамінів і мікроелементів, які так необхідні людському організму.

Жінкам продукт допоможе зберігати колишню молодість і красу, чоловікам – боротися з різними чоловічими захворюваннями і збільшити потенцію. Дітям бджолиний пилок буде корисна як общеразвивающий продукт, який зможе зміцнити імунітет і підвищити мозкову діяльність.

Разом з тим не варто забувати, що продукт корисний тільки в міру, при зловживанні ним можуть виникнути проблеми з вітамінно-мінеральним баланс в організмі. Також бджолиний пилок заборонено людям, що мають цукровий діабет або індивідуальну непереносимість.

Будьте здорові!