Як приготувати дріжджове тісто для пиріжків

Вдома сьогодні свято, або ви просто хочете побалувати сім’ю ароматною випічкою власного приготування? Напевно ви в курсі кулінарних пристрастей своїх рідних і вже визначилися з начинкою, тому темою нашої статті буде другий головний компонент — дріжджове тісто для пиріжків.

Класичний рецепт дріжджового тіста для пиріжків проста — їм може скористатися навіть людина, яка ніколи не тримав в руках качалку, і якість виробів від цього нітрохи не постраждає. Вам знадобиться лише трохи терпіння і традиційні інгредієнти для випічки.

Різновиди тесту та дріжджів

Дріжджове тісто може замішуватися з участю опари або без неї. Опарою називають суміш води, дріжджів і борошна. Завдяки їй тісто добре підходить, стає пишним і залишається таким під час випікання. Опара може бути рідкою (30% від загальної кількості борошна) або густий — до 50% відповідно. Різниця в тому, що приготування рідкої опари простіше контролювати — вона повільніше закисає, значить, довше зберігається. З допомогою опари готують здобне дріжджове тісто для пиріжків, а безопарне використовують для пісної випічки.

Напевно вас цікавить, ніж живі дріжджі відрізняються від сухих. У рецептах часто вказують «чайна ложка сухих» або «полкубика пресованих» — взаємозамінні чи вони? Так, з однаковим успіхом можна використовувати будь-яку різновид. Все залежить від виробника, але в середньому одна чайна ложка відповідає 10 грам свіжих дріжджів — вага кубика можна подивитися на упаковці.

Досвідчені господині кажуть, що пресовані дріжджі краще сухих: з ними тісто краще піднімається, а хліб виходить смачніше і без неприємного запаху. Якщо під рукою не виявилося «живого кубика», суху суміш рекомендується розводити в теплій воді, і тільки потім з’єднати з борошном. Тісто для пиріжків з сухими дріжджами виграє, якщо вам потрібно зробити пиріжки швидко — його можна всипати муку без необхідності наполягати.