Тісто для пельменів без яєць: 6 рецептів

Приймаючи рішення побалувати рідних варениками на обід або вечерю, кожна господиня шукає оптимальний рецепт. Це стосується і начинки, і тіста. Важливо, щоб замішувати і ліпити було просто, а блюдо вийшло соковитим і ароматним. Тісто для пельменів без яєць — чудовий вибір і для вмілої, і для молодої господині.

У базовому виконанні рецепта інгредієнти дуже прості. Однак при роботі з прісним тестом є кілька нюансів, про які важливо пам’ятати в процесі вибору продуктів і замішування.

Секрети смачного тіста

  • Вибір борошна. Оскільки це один з основних інгредієнтів, уважно поставтеся до покупки. Варто звернути увагу на термін придатності, він не повинен перевищувати півроку. Крім того, придивіться до маркуванням на пачці: добре, якщо там виявляться значки «Добровільна сертифікація» і РСТ. Це гарантує відсутність у складі важких металів, а також відповідність санітарним нормам.
  • Розбираємося з сортом. Багато хто вважає, що вищий сорт — самий хороший і ідеально підійде для всього, де б не застосовувався. Це не зовсім так. Вищий сорт борошна хороший для торта, а ось для пирогів це не найкращий вибір. Вони вийдуть занадто крихкими, будуть кришитися. Для прісного тіста на вареники, локшину і пельмені відмінно підійде мука першого сорту. Вона не тільки добре поводиться при замісі і ліпленні, але і містить корисні речовини, адже при помелі зберігаються оболонки зерен.
  • Непшеничные варіанти. Різноманітність борошна на прилавках змушує замислитися, а чи не спробувати в звичних страв використовувати нестандартні варіанти. У тесті для пельменів непшеничную борошно застосовувати можна, але важливо пам’ятати, що з однієї гречаного або житнього борошна замісити тісто буде складно. Воно буде дуже щільним, порветься при розкочуванні. У складі мало клейковини, яка відповідає за пластичність. А ось урізноманітнити звичний склад доповненням рисової або гречаної муки буде зовсім не зайвим. Головне, стежте, щоб на пшеничне борошно доводилося від 50 до 70% борошна рецепта.
  • Температура води. Для кращого набухання клейковини важливо, щоб вода при замісі була теплою або навіть гарячою. Так масу буде легше вимісити, і вона швидше дозріє для розкачування.