Гороховий суп з копченостями – рецепт з фото

Гороховий суп має дуже багату історію. Ще в середині першого століття до нашої ери на вулицях Афін продавали гарячу горохову юшку. Це згадка про що говорить. Це означає, що вже тоді цей суп користувався великою народною славою і був любимо.

Не менш любимо такий суп і зараз. І потрібно відзначити, що любимо і популярний він абсолютно у всіх народів і народностей. Напевно немає жодної країни в світі, де б його не готували. Хоча й донині достеменно невідомо , де вперше почали готувати.

В кожній країні є свої традиційні рецепти приготування горохових супів. Так на Сході готують смачний суп з нуту, який називається шурпа — в одних країнах, чорба — в інших, піті — в третіх. Відмінною особливістю цього супу є те, що він готується з баранини і виходить дуже густим і ситним.

В Італії гороховий суп готують, додаючи біле вино і сир пармезан. Суп виходить досить-таки пікантний і дуже ніжним. У Франції дуже популярні супи-пюре, і горохові супи теж не стали винятком. У Німеччині готують суп зі своїми знаменитими копченими ковбасками і з беконом. У скандинавських країнах його люблять готувати з копченостями. А ось на Західній Україні додають наприкінці варіння подрібнений часник.

goroxovyj-sup

У Росії класичний варіант горохового супу готують з свинячих або яловичих реберець, з курки, і, звичайно ж, з додаванням гороху, цибулі, картоплі і моркви. А також люблять готувати такий суп з копченостями. В якості копченостей використовуються копчені реберця, копчена рулька, грудинка, корейка, бекон — тобто практично все, що коптиться і продається в магазині.

Відомі також рецепти, де використовується копчена курка, копчена ковбаса і копчені сосиски. Тобто рецептів горохового супу зараз стільки, що можна варити з того, що є під рукою. Не боятися фантазувати і пробувати. Адже в будь-якому гороховому супі є два смачних компонента — це горох і м’ясо.

А що ще потрібно для того, щоб приготувати смачне і корисне блюдо? Правильно, перше — це бажання, без нього нікуди… Друге -необхідні продукти, і третє — базові знання приготування. І якщо перше і друге вже є, то з третім ми зараз швиденько розберемося.