Картопляна запіканка з фаршем в духовці – 5 рецептів з фото і відео

Картопляна запіканка з фаршем дуже шанована людьми по всьому світу, і тому має багато назв. Наприклад в Росії і в Домініканській Республіці її так і називають — картопляна запіканка. У Бразилії — це картопляний пиріг, в Канаді — китайський пиріг, а у Великобританії — пастуший пиріг. В окремих місцевостях його називають також сільським та котеджним пирогом. А наприклад, вегетаріанська версія має назву «пиріг пастушки».

Ми не будемо зараз заглиблюватися в історію і походження назв, хоча всі вони мають під собою логічну основу. А зупинимося чисто на рецептах. Розглянемо, на мій погляд, одні з самих основних і смачних.

Всі ці рецепти одночасно і схожі і несхожі. Схожі по суті, схожі за змістом. Десь такі пироги готують з бараниною, десь з яловичиною та свининою. І готуються вони в основному з фаршу. Хоча в ранніх кулінарних книгах таку запіканку готували з залишився, наприклад, від обіду або вечері м’яса і картоплі. І в цих рецептах готували його з порізаних шматочків м’яса.

Є рецепти, де крім м’яса та картоплі в такий пиріг закладається морква, гарбуз, зелений горошок, і навіть заморожені овочі. Десь готують один шар м’яса і один шар картоплі, а де-то роблять таких шару за два.

Відмінності існують і в способі приготування, додають спеції і звичайно ж у складі інгредієнтів. Давайте розглянемо деякі з цих запіканок — пирогів, які на мій погляд є одними з найбільш смачних.

І першим я пропоную розглянути англійська пастуший пиріг — смачну картопляну запіканку, яку тільки можна спробувати.

  • Картопляна запіканка з Англії — британський пастуший пиріг
  • Пастуший пиріг рецепт від шеф-кухаря Гордона Рамзі
  • Відео рецепт від Гордона Рамзі — ще один рецепт
  • Картопляна запіканка з фаршем, помідорами і сиром
  • Картопляна запіканка з фаршем і сирою картоплею