Котлети, оладки, запіканка і млинці з гречаної каші: 4 рецепта

Гречка залишилася після вечері, а викидати її не хочеться. Знайома картина? Викидати і не потрібно, вважають досвідчені господині. Адже вчорашня каша може стати основою смачного, несподіваного і більш ніж оригінального блюда. Пропонуємо вам рецепт котлет з гречаної каші, оладок, запіканки і млинців.

Гречка неймовірно зручна крупа. З неї можна готувати другі страви, поживні і корисні. І прекрасні десерти, в яких вона стає живильним, але некалорійною основою. До речі, традиції у цих страв давні. На Русі гречану кашу часто комбінували з іншими інгредієнтами, а млинці з неї, пишні і високі, обов’язково готували на масляного тижня.

Тонкощі приготування

Страви з крупи настільки ж невибагливі, як і сама гречка. Однак розуміння, як варити її правильно, важливо для вживання смачного, корисного продукту з розсипчастої консистенції. Щоб основа нових страв була ідеальною, дотримуйтеся наступних рекомендацій.

  • Вибирайте світлу крупу. Вона пройшла мінімальну термічну обробку і зберегла більше корисних речовин. Розглянути якість зерен дозволить прозора поліетиленова упаковка, яка ідеально відповідає вимогам тривалого зберігання продукту.
  • Не обсмажуйте додатково. Так ви скорочуєте корисні якості гречки, робите її більш калорійною.
  • Промивайте правильно. Робити це потрібно не в мисці, а в ситі. Через дрібну решітку підуть пил і забруднення, плюс не залишиться зайвої води, яка може зіпсувати консистенцію страви.
  • Пропорції важливі! Всі рецепти страв з гречаної каші засновані на приготуванні з розсипчастого гарніру. Для нього підходять жорсткі пропорції 2:1. Крупа вийде ідеальною, якщо змішати одну її частину з двома частинами води.
  • Відварюйте швидко. Всупереч поширеній думці, довгостроково уварювати кашу не слід. Вона розповзається, втрачає форму. Час варіння повинно становити 15 хвилин після закипання. Потім досить щільно накрити кашу кришкою, накинути на каструлю рушник. У такій «парної» крупі варто постояти не менше півгодини.
  • Не соліть блюдо. У період варіння ми завжди підсолюємо гречку. Цього достатньо для страви, яку ви плануєте приготувати з каші.