Котлети по київськи – готуємо смачно! Покроковий рецепт з фото

Котлети по київськи — різновид котлети, представляє собою відбите куряче філе, в яке загорнутий шматочок холодного вершкового масла з пряними травами.

Кому тільки не приписують історію походження котлети по київськи. Це блюдо настільки смачно і ніжно, що кожна країна з претендентів походження котлети, хотіла б мати пальму першості у себе.

По-перше, це, звичайно ж, Франція. У Франції готують схожі котлети, вони називаються «котлетами де-воляй» (côtelettes de volaille). Єдиною відмінністю є те, що в котлети по київськи кладуть вершкове масло. А в котлети де-воляй кладуть який-небудь соус, або те ж вершкове масло, але з великою кількістю приправ, або взагалі нічого не кладуть.

Вважається, що в Росію завезли рецепт котлети по київськи правління імператриці Єлизавети Петрівни. Вона просто обожнювала французьку кухню, і відправляла на навчання до Франції багатьох придворних кухарів. Саме вони і завезли рецепт до царського столу.

Котлеты по киевски

Відомий російський вчений, історик Похльобкін Ст. Ст. вважав, що котлети по київськи винайшли в Росії в 1912 році, і подавалися в одному з Санкт-Петербурзьких ресторанів. Називалися вони «ново-михайловскими».

Подальша історія котлет така, що вони в 1918 році з’явилися в Києві. Але чомусь не прижилися. Потім з’явилися знову, вже через 30 років. Їх стали готувати в одному з ресторанів Києва. І стали називати котлети по київськи.

Американці вважають, що це їхній винахід. І їх версія звучить таким чином, що в Америці було дуже багато емігрантів з України. І що в ресторанах вони замовляли ці котлети, які і стали називати згодом київськими.

В Америці котлети по київськи люблять і зараз. Там їх називають «Chicken Kiev» (Курча Київський).

Не будемо ні з ким сперечатися. Нехай кожний вважає, як вважає. Я думаю, що були б котлети звичайними, ніхто б навіть і сперечатися не став. А так, що тут сказати, котлети виходять смачними, ніжними на смак, і досить оригінальними за зовнішнім виглядом.

Тому залишимо всі розмови, і перейдемо відразу до справи.