Кращі сорти садової суниці з назвами та описом

Суниця є однією з найулюбленіших ягід для дітей і дорослих. Адже у неї чарівний аромат і незвичайний солодкий смак, який не залишить байдужим нікого.

Її можна збирати в лісі, але не завжди надається така можливість. І до того ж охочих багато, а ягід мало. Тому дачники люблять вирощувати її на дільницях.

Її плюси ще і в тому, що багато різновидів є ранньостиглими. Ласувати їй можна вже в червні місяці, адже вона часто відрізняється високим урожаєм.

Всім відомо, що суниця є джерелом вітамінів, і добре допомагає впоратися з застудою. А ще вона дуже смачна. Тому з неї варять варення, щоб ласувати і в зимовий період.

Класифікація сортів садової суниці

Існує велика кількість різновидів цієї ягоди, на сьогоднішній день їх більше 100. Але по цвітінню і збору урожаю, її ділять на нижченаведені групи:

  • сорти короткого дня. Відноситься до виду раннього періоду дозрівання ягід, урожай з’являється на початку червня. Нирки для майбутнього врожаю починають закладатися по осені, коли тривалість світлового дня коротка;
  • ремонтантні або сорту довгого дня. Як правило, вони цвітуть 2 рази за літній сезон. Період плодоношення з червня по початок жовтня. Бруньки закладаються при тривалому світловому дні;
  • нейтральні. Бруньки закладаються в не залежності від протяжності в часі світлового дня. Відмінністю є те, що поява квітів і плодів відбувається в один період вегетаційного росту.

Давайте розглянемо їх детальніше, включаючи також характерні риси цієї садовій, зеленої культури.