Квасоля – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Квасоля: користь і шкода, калорійність. Наукові факти і цікаві подробиці про користь, шкоду і калорійності квасолі

Квасоля – одна з найдавніших бобових культур. Її вирощували ще у Південній Америці понад 7 тисяч років тому. З тих пір вона поширилася по всій земній кулі, залишивши «сліди» в римських рукописах, середньовічних китайських літописах і архівах Стародавнього Єгипту. Вважається, що квасоля навіть входила до складу масок для обличчя великої Клеопатри. В Росії цю культуру завезли французи. До теперішнього часу на столах наших співвітчизників квасоля представлена у всьому різноманітті.

Квасоля: склад, калорійність і способи застосування

Квасоля ― це рослинний аналог м’яса. Корисні властивості квасолі здатний позаздрити будь-який продукт. У великій кількості в ній присутній вітамін В і клітковина. Порція в сто грамів забезпечує їх денну норму. В різних пропорціях у квасолі є мікроелементи, які відповідають за життєдіяльність всіх внутрішніх органів і систем. Це цинк, залізо, каротин, мідь, лізин, аргінін та ін Не менш багатий і перелік вітамінів: А, С, РР, Тобто Користь квасолі чи здатна викликати сумніви.

На думку дієтологів, квасоля повинна бути в раціоні людини мало не щодня. Адже це – цінне джерело білка. Ідеальна норма – це три склянки щотижня у різних варіаціях. Приміром, у вигляді супів, гарнірів, салатів.

Сортів квасолі дуже багато, однак, властивості у всіх схожі. При виборі квасолі потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд плодів. Вони повинні бути рівні і гладенькі без пошкоджень. У хорошої стручкової квасолі стручок повністю зелений без плям. При ламанні він хрумтить. Якщо квасоля заморожена, то в упаковці не повинно бути льоду.

Важливо правильно приготувати квасоля, тоді вона зможе розкрити максимум харчової цінності. У магазинах у великому асортименті цей продукт представлений у консервованому вигляді. Але навряд чи від такої квасолі є користь для здоров’я – адже на підприємствах її пересыщают натрієм і консервантами. Готувати краще самостійно. Перед варінням боби замочують на кілька годин. Варити потрібно недовго – добре вимочений квасоля стане м’якою дуже швидко.

Також цікаве:  Гарбуз - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Харчова цінність квасолі наступна: 21 г білка, 2 г жирів і 47 г вуглеводів. У сирому вигляді калорійність – майже 300 ккал, а ось у вареному – всього 95 ккал на 100 р. Цінність, а також вміст мікроелементів у різних видах квасолі відрізняються незначно.