Морс із ягід: як приготувати морс в домашніх умовах

Кажуть, що постійно пити чайні і кавові напої дуже шкідливо. Що ж тоді робити? Після квасу сідати за кермо не бажано. Кисломолочні рідини теж не всім йдуть на користь. Але так хочеться освіжитися і втамувати спрагу.

Постійно одну воду пити теж не будеш. Та й за соками в магазин не набігаєшся. Але в літню спеку і в холод завжди на допомогу прийдуть рецепти приготування вітамінного морсу.

Смакова палітра цієї живильної вологи досить багата. Скільки ягід – стільки і смаків можна отримати. А також їх комбінаціями можна порадувати себе і своїх близьких.

Цей натуральний і корисний напій можна приготувати в лічені хвилини, як зі свіжих інгредієнтів, так і з варення. Його можна варити або вживати в первісному вигляді без теплової обробки.

Як приготувати морс з ягід в домашніх умовах

Так що ж потрібно для приготування морсу? Не повірите, але достатньо всього 3 інгредієнта! Вода, ягоди і цукор (або мед)!

Для початку зазвичай готуються ягоди. Свіжі перебираються і очищаються від всіляких листочків і плодоніжок, потім промивається під прохолодною водою.

З замороженими ж доведеться трохи повозитися.

Щоб їх привести в розтануло стан, зазвичай заготовки витягують з холодильника і пересипають в друшляк, а його встановлюють поверх глибокої чашки, щоб у міру відтавання дорогоцінний сік не витікав даремно. При кімнатній температурі сировину дійде до потрібного стану всього за годину.

Але якщо ви задумали готування на ранок, то тоді краще залишити цю конструкцію в загальній камері холодильного агрегату, і за ніч з ледышек вийдуть красиві ніжні ягідки.

Ні в якому разі не можна використовувати для прискорення розморожування окріп. Він не тільки зашкодить їх, але і вмить знищить корисні вітаміни.

Також, щоб не було окислення, бажано користуватися тільки емальованим посудом та інструментами готування не з металу. Краще взяти дерев’яну качалку або пластиковий маточка.

Однак ніхто не забороняє працювати тим, чим вам зручніше. Це вже особиста справа кожного.

Щоб було більше користі і вийшла насичена концентрація, ягоди краще подрібнити. Можна їх потовкти вручну або ж скористатися блендером, міксером або соковижималкою. А деякі користуються для цього старої доброї м’ясорубкою.

Потім подрібнене сировину слід відокремити від макухи, для цього його перетирають через сито, або віджимають через марлю. А потім вичавки пюре бажано підсолодити. Це може бути звичайний цукор, а багато додають мед – він набагато корисніше і надає напою зовсім інший дивовижний смак.

Отримана маса добре перемішується і розбавляється прохолодною водою по своєму смаку. Ось і все – морс готовий!

Багато волію подрібнену солодку суміш все ж довести до кипіння з невеликою кількістю рідини, і тільки потім розбавити кип’яченою водою. У певному сенсі це правильно – адже не всі ягоди можуть бути сприйняті організмом «на ура».

А невелика термічна обробка дозволить і більше смаку отримати з макухи, і усунути небажані компоненти, розбурхують шлунок, коли їх не використовують у сирому вигляді.

Однак, якщо відсутні ягоди, то завжди можна проробити те ж саме з варенням. Тільки додавати цукор вже не потрібно – адже воно вже досить солодке.

Зберігатися така рідка смакота може до трьох діб за умови, що ви будете тримати її в закритому вигляді в холодильнику.

Якщо не любите невеликі вкраплення м’якоті і шкірки, то завжди перед зливом в тару можна більш ретельно фільтрувати сировину через ситечко або марлю.