Узвар — що це таке і як його готувати. 7 рецептів приготування в домашніх умовах

Січень сповнений різних свят: це і Різдво, і Новий рік, і Старий Новий рік, Водохреща. Але крім цього кожен свято супроводжується традиціями. 6 січня, у так званий Святий Вечір або Святвечір, прийнято готувати 12 страв, до яких входить сочиво або кутя. 14 числа відзначають Старий Новий рік, 19 числа люди занурюються в ополонку. Проте на кожне з перерахованих заходів готується узвар, про який ми сьогодні і поговоримо.

Іншими словами, представлений напій можна назвати звичайним компотом із сухофруктів, але все ж готується він трохи по-іншому. Його варили ще стародавні слов’яни і справа тут не тільки в традиціях. Просто сама технологія приготування дозволяла зберегти в напої всі корисні властивості тих чи інших сухофруктів.

Як ви вже зрозуміли напій робили в осінньо-зимовий період, коли свіжих фруктів вже просто не дістати. Він допомагав захистити організм від авітамінозу. До складу могли входити різні ягідні і плодові культури, заготовлені з осені.

Також було прийнято вносити різні трави: глід, валеріану, цикорій і т. д. Сьогодні ми постараємося торкнутися максимальна кількість рецептів, однак кожний з них досить корисний і смачний.