Мусака по-грецьки. Смачні рецепти з фаршу.

Мусака — одне з найпопулярніших грецьких страв. І популярність ця не випадкова. Вона є найвідомішим стравою Греції, певною візитною карткою. Хто хоч раз побував в Греції, неодмінно пробував це дуже смачне блюдо. І я впевнена, що став шанувальником цієї страви назавжди.

Мусака – різновид овочевий запіканки з м’ясом, поширена в середземноморських і балканських країнах. Це блюдо готують скрізь по-різному, але в будь-якому випадку вона завжди виходить смачною. Приготувати її зовсім неважко, всі продукти для її приготування завжди продаються в магазині. Тому навчитися готувати таке блюдо просто необхідно. Адже так хочеться часом порадувати своїх близьких смачним незвичайним блюдом.

мусака

Історія не зберегла до нас відомостей, хто і коли придумав це блюдо. Вперше з’явилося опис страви, схожого на нього в 13 столітті, і називалося воно «магума», блюдо це арабського походження. Зараз в арабських країнах мусака називають холодний салат, який готують з помідорів та баклажанів.

У всіх інших країнах -це гаряче блюдо. Існують різні варіанти її приготування , навіть у Греції кожна господиня готує її по своєму. Також як у наших господинь немає єдиного рецепту борщу. Скільки будеш є в кожному будинку борщ, однакового не зустрінеш.

Сучасну мусаку, ту, яку так люблять гурмани багатьох країн світу, винайшов відомий на початку двадцятого століття шеф-кухар Нікос Целемендис. У цьому чудовому блюді йому вдалося поєднати традиційні грецькі рецепти селян з вишуканістю європейської кухні.

Як я навчилася готувати мусаку. Скільки я себе пам’ятаю, ми завжди вдома готували цю страву.

Моя мама родом з Казахстану, з маленького містечка, де чомусь дуже багато жило греків. Мій батько родом з Узбекистану, і сам наполовину грек. Там теж жили греки, і моя бабуся була заміжня за греком.

Так що ми мали можливість долучитися до грецької кухні. Мій батько дуже любив це дуже смачна страва, і часто просив мене приготувати її. Я завжди з задоволенням це робила, бо й сама є її великою прихильницею.

Благо, що жили ми в Узбекистані, і проблем з хорошими стиглими овочами там не було. А для її приготування потрібні тільки самі спілі овочі. Блюдо це завжди виходило на славу.

Як-небудь потім, я поділюся з Вами рецептом приготування болгарської мусака. А сьогодні будемо готувати мусаку по-грецьки і вегетаріанську мусаку.