Ечпочмак по-татарськи рецепт з фото

Ечпочмак — національна татарська і башкирська блюдо. Дослівно перекладається «еч»- три, «почмак» — кута. Так, так, просто — трикутні пиріжки. Відмінною особливістю цього смачного страви є те, що начинка в них закладається в сирому вигляді. А начинкою є рубане м’ясо, цибулю і картоплю.

Ечпочмак є якійсь кулінарній візитною карткою Татарстану і Башкортостану. Неможливо собі уявити кухні цих народів без цієї смачної випічки.

эчпочмак

Готують у них також бэлиш -де в начинку крім м’яса та цибулі, додається крупа. А найдавніший татарський пиріг – кыстыбый. Це пиріг з прісного тіста з начинкою з картопляного пюре або пшоняної каші.

Коли ми жили в Узбекистані, нашими сусідами були татари. Дуже добрі, привітні люди. Досі з теплотою ми згадуємо наше сусідство. Вони ще були чудовими кулінарами, так чому були, і є ( через соціальні мережі ми знайшли один одного, і продовжуємо спілкуватися).

На всі свята, дні народження, і просто в дні, коли вони готували що-небудь смачненьке, їх діти приходили і приносили тарілки, наповнені гарячим кулінарними шедеврами. Ми, звичайно, теж не вдаряли лицем у бруд, і намагалися приготувати що-небудь отаке… І звичайно ж наші діти несли приготоване блюдо до них.

Найчастіше нас пригощали эчпочмаком. І кожен раз, поїдаючи чергову порцію, ми просто охали і ахали.

Але що цікаво, мені навіть в голову не приходило попросити рецепт у сусідки. Мені здавалося, що цей рецепт якийсь секретний, сімейний, і якщо я попрошу, то сусідам буде незручно відмовити, і дати вони не зможуть.

Так і тривало б моє оману, поки сусідка, знаючи наше особливе ставлення до эчпочмаку, не запропонувала мені рецепт сама. І не просто запропонувала, а запросила на майстер-клас. І мені пощастило вперше зробити ці смачні пиріжки під керівництвом мами сусідки, бабусі Фариды.

З першого разу у мене все вийшло. Я так була горда собою. Я з такою гордістю принесла готові пиріжки додому, що пам’ятаю це навіть зараз, після стількох років.

З того часу ми самі стали готувати ечпочмак. Стали пригощати ними наших друзів. і тепер вже вони охають і ахають, поїдаючи смачні пиріжки.

Сьогодні я поділюся з Вами рецептом приготування эчпочмака від бабусі Фариды, спасибі їй велике за рецепт!

І так, приступимо!