Грінки з яйцем і молоком: рецепт лицарів

Ще бідні англійські лицарі далекого середньовіччя знали, як приготувати грінки з яйцем і молоком. Рецепт запеченого хліба облетіла весь світ і придбав безліч цікавих варіацій, залишаючись при цьому одним з найбільш швидких і улюблених багатьма сніданків. Дивно, що знайомий з дитинства смак, доповнений якимось простим інгредієнтом, наприклад, цукром, може замінити собою навіть вишуканий десерт.

5 маленьких кулінарних секретів

Скористайтеся нашими порадами!

  • Хліб краще всього використовувати черствий. Оскільки свіжий хліб після приготування може здатися сирим або погано прожареним всередині.
  • Важливо як слід прогріти масло. І зробити це потрібно перед початком обсмажування, щоб суміш з яєць і молока, в яку маку хліб, не розтеклася по сковорідці.
  • Не забувайте стежити за маслом на сковороді. Якщо його буде надто багато, то грінки вийдуть жирними, а при нестачі масла можуть підгоріти.
  • Вершкове масло зробить грінки більш ніжними на смак. Однак для його приготування буде потрібно більше, ніж рослинного, а від цього значно зросте калорійність страви.
  • Можна скористатися духовкою. Наприклад, при використанні додаткових інгредієнтів, які в момент приготування потрібно розташовувати зверху на шматочку грінки. Тоді і «шапочка» не розпадеться, і хліб добре просмажиться.

Класичний рецепт, який дістався нам у спадок від хоробрих лицарів, зовсім невибагливим. Не маючи за душею практично ні копійки, ці люди найчастіше задовольнялися тим, що бог послав, чи що вдавалося попросити у найближчих тавернах. В хід ішли: старий хліб, щіпка солі, трохи скисле молоко, черствий шматочок сиру, обрізки помідор, шматочок копченого м’яса, якщо корчмар попадався аж надто щедрий. Шматочок хліба умочували в молоко, гарненько солили, в хороші часи мастили олією, потім з двох сторін обсмажували на розпеченому камені, а вже готову гренку прикрашали зверху все, що залишалося на дні сумки.