Печінка тріски – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Печінка тріски: користь і шкода, калорійність. Особливий продукт – печінка тріски: корисний у будь-якому віці, може принести шкоду?

Тріска – найцінніша промислова риба родини осетрових, відома своїми дієтичними властивостями.

Її біле м’ясо містить безліч корисних речовин, будучи разом з тим досить низькокалорійним (70 кал на 100 г).

Однак найбільшу цінність для людини є печінка тріски, з якої виробляються консерви.

Дуже важливий тут спосіб її заготівлі, найкориснішим по праву вважається спосіб приготування зі свіжої риби. Але на сьогоднішній день досить часто стала застосовуватися заморожена риба, що, на жаль, значно скорочує в ній кількість корисних речовин.

Провести цілковитий контроль способу приготування цього продукту не представляється можливим, про це можна дізнатися лише з додаткових відомостей про заводі-виробнику: під час заготівлі риби він повинен бути розташований на воді і відразу після улову починати процес переробки. Тому купуючи продукт, рекомендується більше уваги приділяти вже відомим, відмінно зарекомендували себе марок і виробників.

Щоб приготувати продукт правильно, він повинен бути підготовлений у власному жиру без рослинного масла з додаванням чорного перцю, цукру, солі і лаврового листа.

Примітка. При покупці зверніть увагу на наявність у складі рослинного масла. Якщо воно присутнє, це може означати, що риба найімовірніше перед приготуванням перебувала у замороженому стані, а отже, втратила свої корисні властивості з-за відсутності жиру.

Печінка атлантичної тріски – продукт, що користується великою популярністю, який застосовується для приготування різних салатів, паштетів та інших страв. Для її виготовлення риба розводиться і вирощується у спеціальних розплідниках. Крім кулінарії, даний продукт широко застосовується і в лікуванні, наприклад, для виробництва цінного і корисного риб’ячого жиру.

Які ж корисні властивості містяться в продукті?