Печінка тріски – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Печінка тріски: користь і шкода, калорійність. Особливий продукт – печінка тріски: корисний у будь-якому віці, може принести шкоду?

Тріска – найцінніша промислова риба родини осетрових, відома своїми дієтичними властивостями.

Її біле м’ясо містить безліч корисних речовин, будучи разом з тим досить низькокалорійним (70 кал на 100 г).

Однак найбільшу цінність для людини є печінка тріски, з якої виробляються консерви.

Дуже важливий тут спосіб її заготівлі, найкориснішим по праву вважається спосіб приготування зі свіжої риби. Але на сьогоднішній день досить часто стала застосовуватися заморожена риба, що, на жаль, значно скорочує в ній кількість корисних речовин.

Провести цілковитий контроль способу приготування цього продукту не представляється можливим, про це можна дізнатися лише з додаткових відомостей про заводі-виробнику: під час заготівлі риби він повинен бути розташований на воді і відразу після улову починати процес переробки. Тому купуючи продукт, рекомендується більше уваги приділяти вже відомим, відмінно зарекомендували себе марок і виробників.

Щоб приготувати продукт правильно, він повинен бути підготовлений у власному жиру без рослинного масла з додаванням чорного перцю, цукру, солі і лаврового листа.

Примітка. При покупці зверніть увагу на наявність у складі рослинного масла. Якщо воно присутнє, це може означати, що риба найімовірніше перед приготуванням перебувала у замороженому стані, а отже, втратила свої корисні властивості з-за відсутності жиру.

Печінка атлантичної тріски – продукт, що користується великою популярністю, який застосовується для приготування різних салатів, паштетів та інших страв. Для її виготовлення риба розводиться і вирощується у спеціальних розплідниках. Крім кулінарії, даний продукт широко застосовується і в лікуванні, наприклад, для виробництва цінного і корисного риб’ячого жиру.

Також цікаве:  М'ята - корисні властивості і протипоказання

Які ж корисні властивості містяться в продукті?

Печінка тріски: користь

Вітамінний комплекс

Печінка тріски дуже корисна для здоров’я людини, оскільки містить у своєму складі безліч корисних вітамінів, серед яких присутні групи А, С, D, Е, РР, В1, В2, В6, В9. Найбільше в складі продукту присутній вітамін A – відомий антиоксидант, надає благотворний вплив на якість зору, збереження краси та молодості.

Вітамін B дуже важливий для нервової системи, він відмінно захищає людину від проявів стресу, дратівливості і надмірної стомлюваності. Також вони сприяють природному процесу обміну жирів в організмі і трансформації калорій в енергію, а не в жирові відкладення.

Мінерали

У продукті також присутній пристойний мінеральний комплекс. У продукті міститься величезна кількість таких мінералів, макро – і мікроелементів:

 • фосфор;
 • магній
 • кальцій;
 • калій;
 • цинк;
 • хром;
 • Фтор;
 • і багато інших не менш важливі елементи.

Кожен з них справляє незамінне позитивний вплив на серцево-судинну систему, магній і калій, наприклад, допомагають роботі серцевого м’яза, фосфор значно покращує роботу мозку, а кальцій відмінно зміцнює кістки, нігті, волосся, зуби і сполучні тканини. В цілому всі перераховані вище елементи важливі для природною і здоровою роботи людського організму.

Окремо хотілося б поговорити про такий важливий компонент, як жирна кислота омега-3. Як було доведено вченими, людський організм сильно обділений даними цінним речовиною, і його дуже не вистачає в сучасному житті. Вся справа в тому, що в наш час велику популярність здобули різні дієти, які передбачають повну відмову від тваринних жирів, та надмірне споживання продуктів швидкого харчування (так званий Fast Food), в якому присутня величезна кількість рослинних порожніх жирів.

З вищенаведених причин в організмі з’являється великий дефіцит даної кислоти, а це загрожує серйозними наслідками, оскільки він відповідає за профілактику від таких хвороб, як:

 • атеросклероз;
 • інфаркт;
 • вовчак;
 • бронхіальна астма;
 • пухлини різного ступеня.
Також цікаве:  Кріп - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Печінка тріски дуже корисна для здоров’я, і вона по праву є одним з найбільш цінних продуктів у світі, тому її присутність у раціоні будь-якої людини не піддається сумніву.

У більшості країн, зокрема у Росії, у людей спостерігається серйозний дефіцит йоду. Вживати йод під виглядом добавки не є доречним і виправданим, даний процес повинен знаходитися під контролем лікаря. А от наявність у раціоні печінки тріски, у складі якої міститься велика кількість йоду – це зовсім інша справа, так як в цій формі йод засвоюється набагато краще, ніж у хімічній формі.

Користь печінки тріски для людей різного віку

Велику користь продукт доставить для підлітків, оскільки він позитивно впливає на формування кісткового скелета і центральної нервової системи. Також він буде дуже корисний людям похилого віку, так як з його допомогою можна довше зберегти здоров’я і продовжити життя. Існує офіційна інформація, що печінка тріски – прекрасний профілактичний засіб від хвороби Альцгеймера.

Також його можна приймати вагітним і годуючим мамам, потрібно тільки знати міру. Печінка тріски дуже корисна для плода, оскільки містить масу корисних речовин, а молоді допомогою грудного молока зможуть передавати дитині вітамін D, який є прекрасним профілактичним заходом від рахіту. Однак не потрібно забувати, що надлишок вітаміну A може згубно позначитися на розвитку плоду, тому перестаратися також не рекомендується.

Печінка тріски: шкода

Як вже згадувалося вище, продукт не можна вживати в необмеженій кількості, так як це загрожує надлишком вітаміну A в організмі, що може призвести до виникнення алергічних висипань.

Сьогодні печінка тріски рідко можна зустріти в свіжому вигляді, якщо не вважати консерви. Шкідливою є продукція, що зберігається в відкритою металевою банку. В даному випадку в ньому можуть з’явитися небезпечні бактерії, здатні отруїти організм людини.

Також цікаве:  Бджолиний пилок - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Увага! Період зберігання продукту у відкритій посудині не повинен перевищувати 24 години, і це обов’язково має бути не металева, а скляна тара.

У консервах можуть перебувати токсини важких металів, що є досить частим явищем для такого типу тари. Наприклад, в печінці балтійської тріски мають властивість збиратися фурани і діоксини – сильні канцерогени, що надходять в людський організм і важко при цьому виводяться. Дані речовини небезпечні тим, що можуть спровокувати розвиток онкологічних хвороб, негативно впливати на роботу імунної системи і репродуктивну функцію, а також стати наслідком появи зовнішніх і внутрішніх вроджених дефектів у плоду. Тому більш безпечною в даному випадку є тріска, що мешкає в Атлантичному океані, в її печінці таких канцерогенів виявлено не було.

Також потрібно пам’ятати, що печінка тріски обов’язково потрібно споживати вприкуску з іншими продуктами, наприклад, хлібом або салатом. Як було згадано вище, продукт корисний тільки в міру.

Печінка тріски: калорійність

Печінка тріски – дуже корисний продукт в раціоні людини, разом з тим він досить калорійний, енергетична цінність 100 г продукту дорівнює 613 ккал. Дане число становить близько 30% від рекомендованої добової норми калорій на людину.