Пекінська капуста – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Пекінська капуста – простий салат, а чого в ньому більше користі чи шкоди? Все про корисні властивості і можливу шкоду пекінської капусти

Здавна пекінську (або салатну) капусту культивували в Китаї, Японії і Кореї.

Колись екзотичний і не завжди доступний овоч тепер навчилися вирощувати і в Росії.

Не тільки за насичений смак салатів, супів і рагу полюбилася пекінська капуста, корисні властивості продукту стали застосовувати і в народній медицині.

Застосування пекінської капусти, калорійність продукту і склад

Багатьом кухарям овоч симпатичний своєю універсальністю і ненав’язливістю капустяного відтінків у поєднанні з іншими продуктами. Іншим характерною перевагою вважається порівняно тривалий для овоча строк зберігання – до 3-х тижнів. Загорнутий в харчову плівку китайський салат зберігає свій первісний вигляд надовго. При цьому він абсолютно не вимагає довгої обробки. Досить додати продукт страву за 5 хвилин до готовності.

Вишуканий смак молодих ніжних листків одного з найбільш соковитих видів капусти дозволяє готувати з них:

• салати;

• зелені бутерброди;

• супи;

• рагу;

• голубці.

У всьому світі популярно корейське блюдо «кімчхі», основу якого становить китайський салат в квашеному вигляді і гострий перець. Делікатес недешевий, але незамінний в щоденному раціоні корейців.

Самої соковитою частиною вважається біла щільна частина пекінської капусти, користь якої набагато вища, ніж у листя. Ось чому знавці ніколи її не викидають, а вживають у квашеному, маринованому і солоному вигляді.

Крім того, що смакові якості, дієтичні властивості пекінкі набагато перевершують своїх капустяних родичів, вміст корисних речовин у ній також набагато вище:

1. Вітаміну С в салатною капусті в 2 рази більше, ніж у кочанном салаті і білокачанній капусті.

2. Білка, що міститься в листках пекінської капусти, вдвічі більше, ніж у листках білокачанної.

3. Петсай (пекинка) багатий на вітаміни: А, В1, В2, В6, Е, Р, РР, К, U. Це значний набір для одного продукту, який підтверджує, що вживають пекінську капусту з користю для здоров’я. При цьому вітаміни зберігаються в цьому овочі набагато довше (наприклад, протягом зими), ніж в салаті або білоголової капусти.

4. До складу китайського салату також входять мінеральні солі і 16 амінокислот, серед яких – лізин, підтримує рівень енергії і зберігає в порядку серце.

5. Вміст цукрів, алкалоїду лактуцина, органічних кислот у складному біохімічному складі продукту на тлі перерахованого вище говорять про цілющі властивості пекінської капусти, користі для організму від її вживання, як про очевидний факт.

Будь-які види капусти є низькокалорійними продуктами і тому рекомендуються як елемент дієти для зниження ваги. Вживають пекінську капусту калорійність в 16 ккал/100 г вважають ідеальною і визнають овоч цінним продуктом для схуднення, що підтримує рівень мінералів і вітамінів в організмі, що гальмують процес переробки вуглеводів в жир.