Пророщена пшениця – корисні властивості і протипоказання

Пророщена пшениця: суцільна користь або прихована шкода? Калорійність, властивості і способи вживання пророщеної пшениці

Корисні властивості пророщеної пшениці обумовлені підвищеним вмістом мікроелементів, життєво необхідних людському організму.

Про користь пророщеної пшениці написано і розказано чимало, про те, чи можуть паростки пшениці завдати шкоди організму, майже нічого не відомо.

Про корисні властивості пророщеної пшениці було відомо з давніх часів. Поживний продукт готують методом замочування зерен пшениці у вологому середовищі на кілька днів. Після того, як зерна проростуть, корисний продукт готовий до вживання в їжу.

Калорійність пророщеної пшениці, її склад

Користь пророщеної пшениці полягає не тільки в її живильних властивостях, але й у низькій калорійності. Дивно, але 100 гр. зерен містять всього 198 калорій. Енергетична цінність даного продукту оптимальна для вживання в їжу з метою схуднення.

Сухі зерна пшениці містять менше корисних речовин, ніж пророщені зерна. Якщо регулярно вживати їх у їжу, пророщена пшениця користь для здоров’я приносить більше, ніж свіжі овочі і фрукти.

Зерно збагачується вітамінами після проростання, тому що формується росток під впливом хімічних процесів змінює якісний склад. В повністю сформованому, живому організмі закладений потужний енергетичний потенціал.

Пшеничний проросток інтенсивно поглинає вуглеводи, за рахунок цього виробляється більше вітамінів і інших корисних мікроелементів.

Пророщена пшениця містить такі поживні елементи:

• вітаміни (С, Е, Д, групи В)

• фолієва кислота

• клітковина

• селен, цинк, йод, кремній і т. д.

• амінокислоти

• протеїни

Багатий поживний склад пророщеної пшениці приносить користь для організму, заповнюючи дефіцит вітамінів і мінералів у період міжсезоння.

Даний продукт рекомендований до вживання пацієнтам після важкої виснажливої хвороби.

Біологічний склад пророщеної пшениці допоможе вирішити й інші проблеми, при цьому шкоди пророщеної пшениці спостерігається тільки в тому випадку, якщо були порушені рекомендації прийому лікарського засобу.