Розсольник – 14 кращих рецептів смачного супу з перловкою, рисом і солоними огірками

Розсольник є споконвічно російським блюдом, до складу якого неодмінно входять солоні огірки. Саме слово має недавнє походження. В старовину воно називалося калья, і готували її на огірковому розсолі з солоними огірками з м’ясом або птахом, а в піст — з рибою, ікрою, або грибами. Огірки могли замінюватися солоними лимонами, а в процесі приготування в суп могла додаватися буряк.

Огірковий розсіл, як основу для приготування супів застосовували ще з XV століття. Однак кількість розсолу, його концентрація і співвідношення з іншою рідиною були настільки різні, що завдяки цьому і з’явилися всі відомі різновиди — розсольники, кал’ї, солянки. Під назвою розсольник стало розумітися назва густого супу помірної кислотності.

rassolnik

Сам по собі суп виходить досить густим і ситним, навіть незважаючи на те, що крім м’ясного, курячого та рибного бульйонів, він може готується і на грибному бульйоні. А для тих, хто не їсть м’яса і грибів, розсольник можна готувати і на овочевому відварі.

Існує багато рецептів розсольнику, і у сьогоднішній статті ми розглянемо деякі з них. У своїх запасниках я знайшла цікаві старовинні рецепти, які зібрав монах Сильвестр у книзі «Домострой» ще в XV столітті. Ці рецепти будуть в сьогоднішній підбірці, також як і інші рецепти, більш сучасні. Я буду рада поділитися ними з Вами.