Шарлотка на кефірі з яблуками: класичний рецепт і його варіації

Шарлотка на кефірі з яблуками порадує тих, хто любить «мокрі» пироги, що легко тануть у роті. Цей десерт не вимагає великих зусиль і екзотичних інгредієнтів. Якщо у вас в холодильнику залишився кефір, який ніхто не хоче допивати, його необхідно рятувати. Озброїтеся віночком, і простий рецепт шарлотки на кефірі допоможе вам створити справжній шедевр домашній кулінарії.

Кисломолочна шарлотка відрізняється від традиційної більш повітряною структурою і м’якістю. На відміну від суто яєчного варіанта, ви отримуєте дуже ніжну, бісквітну випічку з більш тонким і м’яким смаком з вираженим яблучним ароматом. Скоринка не буде хрусткою і глянцево-рум’яною, як у прісній шарлотки, цей пиріг ідеально підходить для декоративного обсипання цукровою пудрою, цукатами або подрібненим горіхом.

Варіанти кефірної шарлотки

Рецепт пирога шарлотка з яблуками на кефірі так само простий, як і будь-який інший рецепт шарлотки, і не вимагає спеціальних навичок. Головний секрет випікання з кислим молоком — в тому, молоко обов’язково повинено бути теплим, щоб реакція з розпушувачем протікала більш бурхливо. Саме це і дасть жадану пишність готового десерту. Ще одна тонкість — беремо яблука солодкі, а не кислі, як в шарлотці без кисломолочних продуктів.