Шашлик з курки і найсмачніші маринади, щоб м’ясо було м’яким

У шашлику з курки величезна армія шанувальників. Хто не любить ніжне куряче м’ясо з рум’яною скоринкою, з запахом диму на свіжому повітрі? Напевно знайдеться таких дуже і дуже мало.

Курячий шашлик у багатьох людей асоціюється з весняними травневими святами. Саме тоді, після тривалої зими, колони машин спрямовуються на свої дачні ділянки. І разом з першою розсадою, різної дачної начинням везуть з собою мангали, решітки для гриля, шампури.

А у когось на дачі для цієї справи вже все обладнано, закуповують у великих кількостях куряче або свиняче м’ясо, і їдуть в передчутті відпочинку і смачного шашлику на свіжому повітрі. І не важливо, яка очікується погода — шашлик в будь-якому випадку підніме всім настрій і порадує своїм неповторним ніжним смаком. Будь то шашлик зі свинини, або з курки.

Сьогодні я хочу запропонувати Вам різні варіанти приготування шашлику з курки. А також різні варіанти маринаду для нього. Адже всім відомо, що від того, як замаринувати м’ясо, таким і вийде шашлик. І звичайно ж кожен хоче приготувати його особливим, щоб м’ясо вийшло смачним і обов’язково м’якою.

Благо, що в даний час існує просто величезна кількість різних варіантів маринаду. Знаючи їх деякі особливості, можна смачно приготувати будь-які частини тушки курки. М’якими будуть і стегенця, гомілки, і крильця, і звичайно ж філе.

Також треба розібратися в тому, який з них дасть той чи інший смак шашлику. А коли ми будемо чітко знати який смак шашлику ми хочемо мати, і розбиратися, шляхом приготування якого маринаду ми можемо такий смак отримати, то справа залишиться за малим — просто взяти і приготувати.

shashlyk

Існує кілька різновидів маринадів.

Кислі маринади використовуються тоді, коли потрібно швидко замаринувати куряче м’ясо. Вони досить прості у приготуванні. У складі таких маринадів кефір, сметана, різні кислі соки (гранатовий, ананасовий, яблучний…), помідори, кислі фрукти( ківі), оцет (хоча я не прихильник цього інгредієнта, але мене ніхто не питає, його додають в класичні варіанти маринадів). Я зазвичай заміняю оцет на винний оцет. У цьому випадку м’ясо залишається при смаженні м’яким і соковитим.

Також в кислі маринади додаються різні спеції, сушені або свіжі трави, сіль, перець. іноді додають трохи цукру або меду, щоб краще збалансувати смак. І звичайно ж практично в будь маринад додається цибуля.

Солодкі маринади менш популярні, ніж кислі, але теж мають місце бути. Такі маринади тягучі, вони добре проникають в структуру м’яса і дають зовсім інший смак знайомому нам смаку м’яса. У таких маринадах використовується мед, цукор. Додаються спеції, особливо хороша паприка і куркума. Вони дають не тільки вишуканий смак м’яса, але і прекрасний колір при обсмажуванні.

У них можуть додаватися й інші смакові нотки, наприклад кислі або гострі, або терпкі. Кожного разу це буде новий смак шашлику.

Дуже смачними в такому варіанті виходять курячі крильця, які готуються досить швидко. А засмажені на грилі дають просто незрівнянний смак.

Гострі маринади використовуються, коли треба замаринувати більш жорстке м’ясо, наприклад курячі стегенця і гомілки. В них використовуються суміші перців в більшій кількості, ніж зазвичай. Може додаватися гірчиця, часник, соєвий соус.