Шоколад – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Чарівний шоколад: користь і шкода, склад, калорійність. Останні наукові відомості про шоколаді, його користь і шкоду для організму

З шоколадом зв’язано стільки міфів, що розібратися в його реальну користь або шкоду для здоров’я важко.

Шоколад вивчають учені, люблять дорослі обожнюють діти.

Шкідливо чи корисно це ласощі – солодкий привіт від давно зниклих таємничих майя?

Шоколад: склад, калорійність, як застосовують

Сучасні шоколадні плитки мають мало спільного з шоколадом, які полюбили американці і європейці після тріумфального повернення Колумба і підкорення Американського континенту. Ацтеки варили «чоколатль» без цукру, загущая напій маїсової борошном. Навряд чи насолоджувалися, зате були бадьорі, веселі і здорові.

Довгий час і в Європі, Америці теж) шоколад знали як напій, рецепт якого тримався у суворій таємниці. Середньовічні іспанці, наприклад, без суду і слідства рубали голови несвідомим громадянам, що наважилися варити шоколад без окремого дозволу. Ще б! Державна таємниця…

Дуже довго какао боби були настільки дорогими, що дозволити собі чашку напою могли тільки особи королівської крові. До кінця 19 століття був розроблений рецепт твердого шоколаду, який обрушив ринки збуту цукру і какао. З тих пір придбати шоколадну плитку можна без проблем.

Сучасний шоколад виробляється в трьох видах: темний (або чорний), молочний і білий. Плитки розрізняються як за кольором, так і за якістю, тобто складом.

Чорний шоколад містить:

• терті натуральні какао-боби у вигляді порошку;

• какао-масло;

• цукор;

• ваніль;

• емульгатори.

У чорному шоколаді максимальну кількість цінних поживних речовин. Смак продукту більш гіркий, насичений, яскравий. Вміст какао-бобів в продукті не менше 55 відсотків. У ньому є органічні кислоти, харчові волокна, насичені жирні кислоти, крохмаль.

Користь темного шоколаду виду пояснюється вмістом вітамінів групи В, Е, РР, а також мінералів: калію, кальцію, магнію, фосфору, натрію, заліза.

У молочному шоколаді частина натурального порошку, отриманого з бобів, замінює сухе молоко. Звідси більш «блідий» вигляд, менш гіркий смак, явний вершковий відтінок. Твердих компонентів в продукті має бути не менше 25 відсотків, в якісному шоколаді – до п’ятдесяти.

У білому шоколаді какао-порошку і зовсім немає. Однак відмовляти йому в причетності до шоколаду все ж не можна. Адже в продукт включає в себе какао-масло (не менше 20 відсотків), сухе молоко або згущене молоко (14 відсотків), молочний жир (приблизно чотири відсотки), цукор (55 відсотків).

Калорійність шоколаду незалежно від виду приблизно однакова: 540-550 кКал на сто грамів. Багато? Звичайно. Але якщо обмежитися 25-50 грамами ласощі на добу для здорової людини без алергії на какао-продукти шкоди від шоколаду не буде ніякого, а от користі – багато.