Штоллен — класичні рецепти німецького різдвяного кексу

Різдво. Як багато в цьому слові. Воно ввібрало в себе особливі традиції, історію, час. А ще січнево-груднева пора подарувала нам гарні вулиці, святкові ярмарки і можливість відчути в роті смак легендарного свята.

З цим завданням лакомо впорається Штоллен (або Крістштоллен). Що ж це таке? В усіх, хто чує таке назва вперше, виникають різні уявлення. У мене, наприклад, виникла асоціація з німецьким стравою з м’яса. Але все виявилося куди цікавіше. Страва являє з себе кекс. І схожий на пелюшку, в яку загорнутий немовля-Христос. Саме цей образ вклали в десерт люди того часу.

Такого роду випічка робиться не тільки в Німеччині, схожі десерти можна зустріти і в Англії, і в Італії, і в інших країнах. Ми вже робили огляд на цю тему, і при бажанні можна з ним ознайомитися. Сьогодні ж мова виключно про німецькому різдвяному ласощах у всьому його різноманітті приготування. Розглянемо різні способи його випікання.

В класичне ласощі вносять родзинки, мигдаль і сухофрукти. Спробуйте приготувати маленькі штолленята за німецьким рецептом з додаванням сметани, ягід і горіхів. Вас закружляє в задоволенні сирний десерт. І ні в якому разі не відмовляйте собі в бездрожжевом десерт з насінням і арахісом з вишнею. Ще спечіть страва на заквасці з ароматними спеціями.

Час і прохолода зробить ласощі ще краще, якщо ви утримайтеся від його поїдання на пару-трійку тижнів. Хочете в цьому переконатися? Тоді ось прямо зараз запасіться необхідними компонентами, вільними годинами і замісіть на кухні ароматне тісто з різними смаколиками, яке перетвориться в легендарний святковий кекс.