Як зробити вареники з картоплею: оригінальні і класичні рецепти

Вареники, як і пельмені, є найулюбленішою багатьма домашньою їжею. Зліплені в сімейному колі руками рідних і близьких людей, вони несуть в собі частинку душі. Їх не соромно запропонувати гостям і подати до святкового столу. Тому як зробити вареники з картоплею повинна знати будь-яка господиня.

Важливо, щоб у страві були збалансовані за своїми якостями начинка і тісто. Наповнення має бути смачним і соковитим, але не рідким, в міру пряним і солоним, якщо мова про картопляної начинки для вареників. Оболонка повинна бути досить тонкою і м’якою, щоб не заважати насолоджуватися вмістом, при цьому, міцною, щоб не потріскатися в морозилці, при варінні не лопнути, випустивши все найсмачніше назовні.

Є кілька секретів, які корисно пам’ятати при ліпленні.

Особливості тіста для вареників

  • Додайте масло. В тісто на вареники з картоплею на молоці для більшої еластичності влийте трохи соняшникової олії. З ним працювати буде простіше, маса не порветься.
  • Молоко з водою. Якщо ви стежите за фігурою, частину молока в складі тесту замініть водою. Оптимальне співвідношення: два до одного, молока більше. Так вдасться вимісити смачне тісто для вареників з картоплею, зробивши його дієтичним.
  • Підігрійте. Рідина для тіста, будь то молоко, вода або картопляний відвар, краще вливати теплою. Так маса вийде більш м’якою, а клейковина швидше розійдеться.