Вино з винограду — прості рецепти в домашніх умовах

Воно супроводжує нас протягом усього життя, роблячи її яскравішим, насиченішим і смачніше. Без нього немислимий жоден свято, чи значуща подія. З ним ми веселимося в компанії друзів і сумуємо на самоті. Біле і червоне – воно таке різне по своєму смаку, аромату, терпкість і солодощі. Одні люблять сухе, інші воліють в ньому солодку нудотність. Є також любителі полоскотати собі рецептори не тільки ароматами стиглих ягід, але і відчути градус.

Кожен може вибрати на свій смак. Так, як ви напевно вже здогадалися, це воно – чудове виноградне вино! Людина і природа поєдналися у єдиному пориві приготувати воістину божественний нектар. Сонце на протязі декількох місяців живить білі і чорні грона світлом, теплом і ще чимось своїм, невідомим. Чоловік дбайливо доглядає за лозою і збирає щедрі врожаї.

Потім своїми руками він трансформує плоди в напій, зберігаючи при цьому все, що вони накопичили під час росту. Протягом місяця, або навіть двох він творить диво, виробляючи потрібні дії і пильно спостерігає за процесом.

Продукт у всіх в результаті виходить різним за смаком, кольором, ступеня прозорості і фортеці, і це залежить не тільки від сорту чорних і білих грон. Це також залежить від знань, умінь і того уваги, що приділяється продукту. Сьогодні ми будемо набиратися тих самих знань і умінь. А любові і уваги напевно у кожного, хто береться за цю справу, знайдеться в достатку!

Ми провели генеральну репетицію, і приготували вишневочки і яблучний сидр. А сьогодні впритул займемося Ізабеллою, червоним напівсолодким і білим сухим, а також навчимося створювати вермут, практично такий же, як ніжний Мартіні, або зухвалий Чінзано.

Вино з винограду Ізабелла в домашніх умовах — кращий рецепт

Темно-фіолетові, майже чорні зрілі ягоди, в’язка слизова м’якоть і смак суниці – все це про сорт Ізабелла. Цей гібрид вирощений в Америці, а зараз росте у нас на Півдні країни, а також на Кавказі і в Молдавії.

Вирощують його не тільки для того, щоб поласувати, але також використовувати для приготування смачного домашнього молодого напівсухого напою.

Нам знадобиться:

 • плоди сорту Ізабелла – будь-яку кількість

Якщо вирішите додавати цукор, то після того , як сік відіграє в перший раз, додати його потрібно буде з розрахунку 50-60 гр на літр соку.

Приготування:

1. Зібрати стиглі грона з лози. Для збору краще вибрати суху погоду, щоб дощ не змив природний дріжджовий грибок, що знаходиться на поверхні матовою шкурки. Він використовується для природного бродіння. Саме з цієї ж причини ягоди перед початком готування не миють.

Очистити ягоди від гілочок, видалити листя, якщо такі трапляться. А також прибрати пошкоджені зіпсовані плоди. Якщо вони потраплять разом з хорошими, то це може негативно відбитися на смак готового напою.

2. Очищені матові намистини помістити в емальований або пластиковий посуд і гарненько їх пром’яти. Способів для цього чимало. Якщо врожай не занадто великий, то ягоди мнуть руками.

Якщо ж зібрали плодів більше, ніж достатньо, то м’яти можна і ногами. В одному з фільмів з Адріано Челентано не можна забути сцену, як він це робив під музичний супровід. Дійство було схоже на танець!

Пром’яти плоди потрібно як можна краще, намагатися не залишати цілими жодної ягідки.

3. Каструлю з вмістом помістити в темне тепле місце на 5-6 днів. Прикрити кришкою, або рушником, щоб всередину не потрапили комахи і пил. А також, щоб не було доступу кисню.

В день по два-три рази перемішувати масу дерев’яною лопаткою або паличкою, щоб розбивати зверху забродившую шапку. Чому дерев’яною? Тому що металеві предмети можуть викликати закислення напою.

Перемішувати потрібно обов’язково, щоб зверху не утворювалася цвіль і суміш не закислилась.

4. Через покладений час забродившую суміш потрібно розділити на мезгу і сік. Для цього можна скористатися марлею і друшляком. Кладемо марлю на його дно і викладаємо частину суміші. Сік зливається самостійно, а твердий залишок, що складається з шкірки і кісточок, віджимаємо.

Не забудьте під друшляк помістити каструлю, куди і буде зливатися наш вже смачно пахне нектар.

Вичавки можна не викидати. З них можна приготувати так зване друге вино, або чачу.

5. Заздалегідь підготувати скляну тару. Її бажано промити і обдати окропом, або простерилізувати іншим способом, потім просушити. Якщо ємність має сторонні запахи, то можна в кілька прийомів заливати в неї холодну воду. Вона відмінно побореться з цим.

Ємності беріть у відповідності з кількістю отриманого сусла. Якщо є великі бутлі, використовуйте їх. Якщо ні, то підійдуть і 3-літрові банки.

6. На цьому етапі у віджатому соку (суслі) визначають щільність на цукор. Як правило, якщо літо видалося з великою кількістю сонячних днів, то плоди встигають набратися солодощі. Якщо ж ні, то потрібно додати цукор.

Прилад, яким можна виміряти називається ареометр. Якщо його немає, то кількість солодощі в напої визначається за смаком.

Сусло складається з води і цукру. Питома вага води відомий, на підставі цього можна дізнатися питома вага цукру. Визначається він за таблицею. По ньому можна визначити градус готового вина. Так, якщо питома вага цукру в суслі складає приблизно 17-19%, то градус готового продукту складе 10-11 градусів алкоголю.

Це нормальний градус і цукор можна в даному випадку не використовувати.

7. На бутель помістити гідрозатвор і поставити в темне місце при кімнатній температурі до моменту, поки напій не відіграє. Це означає, що через гідрозатвор перестануть виділятися бульбашки газу. Якщо немає гідрозатвори, то на бутель одягається медична рукавичка, на пальчику якої робиться прокол.

Підняті вгору пальчики означають, що процес бродіння йде повним ходом. Опущена вниз рукавичка означає, що пора переходити до наступного етапу.

Цей час може бути різним і залежить від кількості природного цукру в суслі, і звичайно ж від умов утримання і температури повітря. Воно може скласти від 10 до 20 днів.

8. В момент закінчення першого бродіння потрібно злити вино, позбавивши його осаду, який за дні бродіння утворився на дні пляшки. Для цього використовується тонкий силіконовий шланг. Один його кінець помістити в чисту ємність, а інший в бутель з суслом. Тільки не опускайте цей край на саме дно. Він засмокче осад і той переллється в чистий бутель.

Опустіть його в бутель на 2-3 см вище осаду.

Просто так сік з однієї посудини в іншу не поллється, так як в системі повітря. Тому потрібно подсосать його з того кінця трубки, з якого він буде зливатися в чистий бутель, або каструлю.

Поставте пляшку, з якого потрібно злити з залишку, вище.

9. На цьому етапі потрібно спробувати наш напій і визначити, чи достатньо він солодкий. Якщо на ваш погляд, цукру не достатньо, то допускається додати його з розрахунку 50-60 гр на літр злитого соку. Знаючи літраж каструлі, всипте в неї норму солодощі і гарненько перемішайте.

Звільнилася до того часу бутель помити, ретельно обполоснути і через лійку влити в неї злитий сік (з цукром або без нього).

10. Починається другий етап бродіння. Але не забуваємо знову одягнути на шийку бутля гідрозатвор, або рукавичку. Цей етап називається «тихим бродінням» і проходить кілька довше, ніж перший. Він може скласти від 20 до 30 днів. Витримувати його при цьому потрібно при кімнатній температурі.

11. Коли перестануть виділятися бульбашки, знову злити сік від осаду. Процедура така ж, що і в перший раз. Потрібна буде трубка і чистий посуд.

Також цікаве:  Вино з яблук — 7 простих рецептів в домашніх умовах

13. Щоб точно переконатися, що вміст повністю відіграло, краще поставити його під гідрозатвор ще на тиждень, або півтори і злити з осаду в останній раз.

14. Можна розливати його в бутлі і закупорювати кришками, ставити на зберігання.

Але я хочу розповісти ще про одному додатковому дії. Ми використовували його, коли готували вишневочки. Якщо ваш напій вийшов мутнуватим, то для його освітлення можна використовувати білу глину, або бентоніт.

Знаю, що зараз багато «зафыркают», скажуть, ну навіщо використовувати якусь глину?! Скажу відразу, ніхто не змушує. Просто розповідаю, як це працює.

До речі, крім освітлення, бентоніт позбавляє рідина від каламуті і осаду, а також збирає не зброджені дріжджі.

15. Білу глину, або бентоніт всипати в склянку і розвести невеликою кількістю теплої води. Повинна вийти суміш, схожа за консистенцією на рідку сметану. Одна столова ложка піде приблизно на 5-6 літрів хмільного соку. Але більш точно, можна почитати до інструкції, що додається.

Вилити розчинений порошок в бутель з вмістом і ретельно перемішати. Протягом дня перемішувати ще 3-4 рази. Потім залишити настоюватися під кришкою протягом 5-7 днів. За цей час знову з’явиться осад, від якого потрібно буде в останній раз позбутися. Процедура нам вже знайома.

16. Розлити хмільний напій по пляшках, або банкам і прибрати в прохолодне приміщення, наприклад в льох. Дати настоятися місяць або два. Але як правило, дегустацію вже можна робити. Хто ж утримається так довго чекати!

Готовий продукт має характерний запах, який важко сплутати з якимось іншим. Напій вийшов прозорим, красивим і дуже смачним. П’ється він добре, алкоголь не відчувається.

Простий рецепт приготування вина з використанням рукавички

За цим рецептом можна готувати напій як з білого, так і чорного сорту. Як правило вирощуються спеціальні сорти, які є вже самі по собі солодкими. При відмінному сонячне літо плоди набирають цукрів ще більше. І тому для таких сортів цукор в процесі приготування не додається зовсім.

Напій виходить повністю натуральним.

Нам знадобиться:

 • виноград чорний або білий в будь-якій кількості

Приготування:

1. Збирати урожай стиглих плодів для отримання натурального продукту найкраще в суху погоду. На шкірці плодів знаходяться дикі дріжджі у вигляді грибка, які сприяють природному бродінню. З цієї ж причини його не миють.

2. Для цього варіанту приготування ягідки можна від гілочок не відокремлювати. Але якщо він довго лежав, то краще їх прибрати. Також під час цієї процедури прибрати підгнилі та сухі плоди. А налиті соком і стиглі помістити в зручну ємність великого об’єму. Це може бути таз, або каструля, бажано емальована.

3. Наступний важливий етап – це отримання соку і мезги. Для віджиму використовуються різні способи. Коли урожай великий, то тиснуть плоди і руками і ногами, а якщо в господарстві є спеціальний прес, то процес стає більш швидким і механізованим. Кожен може вибрати за своїм бажанням.

Найпоширенішим є варіант, коли в очищені намистини опускаєш чисті руки і просто тиснеш ними вміст, стискаючи податливу м’якоть руками. Цей спосіб часто вибирають жінки. А чоловіки використовують для цього дрилі і різні механічні мішалки.

Але стежте, щоб за швидкістю не загубилося якість. Кісточки повинні залишитися цілими. Роздроблені, вони дадуть гіркоту напою.

4. Перелити сік разом зі шкурками у велику каструлю так, щоб у ній ще залишилося місце для бродіння. Поставити в темне і тепле місце, накривши рушником, або кришкою на 3 дні.

За цей час повинні початися процеси бродіння. Шкірка підніметься догори у вигляді шапочки. Її потрібно буде обов’язково розбивати мішалкою. Досвідчені майстри мають для цього спеціальну дерев’яну лопатку на довгій ручці. Вважається, що перемішувати краще саме лопаткою з дерева, щоб не закисляти суміш.

Заважати необхідно не менше двох-трьох разів на день, інакше зверху може утворитися цвіль. При перемішуванні можна буде спостерігати, що під шапкою утворюються бульбашки і біла піна. Це означає, що процес йде так, як треба.

5. По закінченні потрібного часу нам потрібно відокремити сік від твердого залишку, мезги. Цей процес так і називається – отжимка. Робиться це дуже просто. Взяти великий шматок марлі і скласти його в 3-4 шари. Помістити її в друшляк, а той у свою чергу поставити над чистою каструлею.

Спочатку зібрати те, що накопичилося зверху у вигляді шапки. Віджати цю тверду частину руками прямо над марлею. Потім злити через неї сік, що залишився. Після чого можна віджати через неї віджату шкірку ще раз. Викладати краще частинами, щоб було зручніше відокремити максимальну кількість соку.

6. Отриманий із залишків шкірки макуха прибираємо. Він нам уже не знадобиться. Хоча і з нього роблять так зване друге вино, винні напої і самогон, але ми сьогодні цього робити не будемо.

Сік злити в чистий бутель, туди ж відправити сік, отриманий від вичавки. Ми отримали сусло, яке тепер буде блукати далі.

Якщо є великі бутлі, то використовуйте їх. Якщо немає, то можна брати і 3-літрову тару. Головне, не наливати в ті й інші сік під саме горлечко. Залишайте порожнім приблизно 25-30% ємності, це місце буде використовуватись для бродіння.

7. На медичній рукавичці зробити на одному або двох пальчиках по проколу голкою і надягти на шийку ємності. Замотати місце з’єднання бинтом, щоб її не зірвало. Через якийсь час пальчики на рукавичці піднімуться в дружньому вітанні. Це означає, що процеси бродіння йдуть повним ходом.

Замість рукавички можна використовувати і гідрозатвор, якщо він є у вашому господарстві.

8. Залишити для бродіння сусло приблизно на 3 тижні. Завершенням цього етапу буде «впала» рукавичка. Як тільки вона мляво повисне на бутлі, значить бродіння завершилося.

9. Можна побачити також, що в бутлі у нас відбулися деякі зміни. А саме, що в ній утворився осад, який не дозволить домогтися потрібної прозорості. Нам потрібно злити сік таким чином, щоб осад не потрапив в нього. Для цього використовується тонкий шланг.

Один його кінець опускаємо в бутель з ферментованим суслом, не доходячи до осаду 2-3 см. А інший кінець поміщаємо в чистий бутель. Цей кінець трубки злегка подсасываем, щоб вийшло повітря, і напій буде переливатися.

Щоб це відбувалося природним чином, бутель з осадом слід поставити вище, ніж бутель з переливається рідиною.

10. Осад може утворюватися знову. Тому після першого його зняття дати хмільного соку пограти ще тиждень і знову злити його. Рукавичку вже одягати не треба, можна просто закрити пробками або кришками.

І через тиждень злити в третій раз. Але на цей раз зливати його вже потрібно в ємності, де вона і буде зберігатися. Хтось розливає в пляшки, банки, а якщо є барило, то можна і потрібно зберігати продукт в ньому. Для цього продаються спеціальні бочки з дуба, які при зберіганні дають незрівнянний аромат.

Бажано, щоб воно постояло ще два місяці, щоб за цей час встиг повністю відіграти і насититись смаком. Але знавці роблять цей термін ще більше, даючи червоному полусладкому настоюватися до 6 місяців.

Як зробити біле сухе домашнє вино з винограду своїми руками

Для того, щоб приготувати в домашніх умовах натуральне сухе вино потрібен білий або чорний виноград солодких сортів. Завдяки цьому не треба буде додавати цукор, ягоди самі дадуть алкогольного напою все, що необхідно. Для визрівання таких сортів культури необхідно багато сонячних днів і досить теплий клімат. Такі умови у нас є лише на півдні.

Також цікаве:  Вишневе вино в домашніх умовах — 5 простих рецептів

Готувати його можна на природних дріжджах, грибок яких знаходиться на немитих плодах. Але якщо збирали врожай у дощову погоду, то можна використовувати і винні дріжджі, які продаються в спеціалізованому магазині. Дріжджі також знадобляться, якщо ви придбали продукт на ринку, або в магазині.

Невідомо, як його транспортували і в яких умовах ростили. Такі грона краще помити і тільки потім пускати в справу.

Що необхідно:

 • солодкий білий виноград в будь-якій кількості

Готувати ми будемо без цукру і без додавання води.

Приготування:

1. Якщо у вас є свій сад, то бажано зібрати урожай в суху погоду. Він повинен бути повністю яке визріло. Але не всі мають свої посадки. І це не привід для того, щоб відмовлятися від приготування улюбленого напою. З осені ринкові павільйони і прилавки завалені гронами білого і темного кольорів.

Навіть якщо ви не знаєте назви сортів, з якого роблю вина, то спробуйте ягоди на смак. Необхідний продукт повинен бути дуже і дуже солодким, навіть нудною. І ще один фактор, на який варто звернути увагу – це те, що при надкусывании ягоди, вона просто бризкає соком.

Тобто при виборі зверніть увагу всього на два основних параметри – солодкість і соковитість! І успіх буде гарантований.

2. Відокремити ягоди від гілочок, або як їх ще називають від гребеня. З приводу миття я вже пояснила. Свій урожай не моєму, покупний продукт до водних процедур обов’язковий. До речі, відокремлювати від гілочок, чи ні – особиста справа кожного. Правильно і те, і інше. Якщо перебуваєте в сумнівах, то просто зробіть 50 на 50 – половину очистіть, а іншу половину залиште на гілці, або просто на паличці.

Листя і попсовані ягоди прибирайте. Користі від них ніякої, мало того, ягоди з гнільцой можуть зіпсувати смак.

3. Покласти ягоди в емальований каструлю, або пластикове відро. І продавити їх руками. Якщо це для вас незручно, то можна скористатися товкачем для приготування картопляного пюре. Використовується також спеціальний, або саморобний прес. А хтось береться за дриль.

Але в останньому варіанті є одне «але». При продавлюванні кісточки не повинні постраждати. Якщо розмолоти їх, то гіркоту, яка в них знаходиться, може передатися і готового продукту.

Якщо мили ягоди, то потрібно додати винні дріжджі згідно з тим, скільки літрів соку з мезгою у вас вийшло.

4. Отриману суміш соку з мезгою залишити для бродіння в теплому темному місці на 3-4 дні. Протягом цього періоду часу перемішувати дерев’яною паличкою, щоб суміш на закислен і не покрилася цвіллю зверху. В інший час прикривати посуд рушником, або кришкою.

Це потрібно зробити не тільки для того, щоб не потрапляла пил, але також звести до мінімуму зіткнення з киснем. На заграв суміші з’явиться шапочка з випливла шкірки, з’явиться характерне шипіння і піна.

5. Перебродившую мезгу віджати скориставшись ситом, або марлею. Віджимати можна прямо руками.

Помістити перебродив сік у скляну тару. Вона повинна бути добре промита і простерилизована. Зверху встановити гідрозатвор, або одягнути медичну рукавичку, на якій не забути зробити не пальчику отвір для виходу газів. Тим самим ми запобіжимо всередину доступ кисню, а також зможемо спостерігати за процесами бродіння.

6. Прибрати в темне тепле місце. Стежити за процесом бродіння. Як тільки він закінчиться, відразу ж злити сік з залишку. У двох попередніх рецептах я вже докладно описувала, як це зробити.

Не тримайте перебродив сік дуже довго на залишку. Від цього вино придбає зайві непотрібні запахи.

7. Злити сік з осаду також слід простерилизованную скляну тару. Закрити кришкою і прибрати в прохолодне місце. Якщо в будинку є підвал, то потрібно зберігати там. Якщо ні, і готуєте не дуже великий обсяг, то поставте в холодильник.

Залишити в прохолоді на 2-3 тижні, потім знову злийте, щоб позбутися від осаду. І знову поставте в холод ще на 2-3 тижні. Злити ще раз. Содержимоеуже стало світлим, каламутність пішла.

8. Вино готове. Воно має аромат свіжих плодів, за смаком – не солодка, з легкою кислинкою.

Його можна розлити по бутлях і зберігати під кришкою в прохолодному місці. Після відкриття пляшки її вміст слід вжити. На зберігання відкриту пляшку краще не залишати.

Виноградне вино з настоями з трав

Раніше я дуже любила відгадувати кросворди. І пам’ятаю, як застрягла на слові, де потрібно було відгадати назву вина, настояне на травах. Слово складалося з 6 букв. Пам’ятаю, що так і не відгадала. Інтернету тоді не було, і для мене довгий час це слово так і залишалося невідомим.

І яке ж було моє здивування, коли я дізналася, що це вермут. В радянський час в магазині його можна було купити, але от технологія приготування була мало кому відома.

Але це було давно. Зараз можна без праці знайти відповідь на будь-яке питання. Точно так само, як зробити з білого вина брендовий а-ля Мартіні або Чінзано. Тим більше, що в минулому рецепті ми навчилися його готувати. Адже саме на його основі і готується улюблений багатьма жінками напій. Тільки слід врахувати, що ми готували сухе, а нам буде потрібно напівсолодке. Тобто з додаванням цукру.

Нам будуть потрібні наступні компоненти:

 • алкоголь 70% – 110 мл
 • ванілін – 0,4 гр
 • ягоди ялівцю – 0,4 гр
 • мелений мускатний горіх – 0,5 гр
 • кориця цільна – 0,9 гр
 • кардамон – 1 гр
 • ромашка – 1 гр
 • м’ята перцева – 1 гр
 • деревій – 1,8 гр
 • полин гіркий – 2,1 гр

Приготування:

1. Відміряти на електронних вагах точне значення потрібних компонентів. Всі трави беруться в сушеному вигляді. При цьому великі ягоди ялівцю і кардамон розтовкти в ступці до стану дрібних частинок. Якщо ступки немає, то можна потовкти їх качалкою на обробній дошці.

2. З’єднати все, що підготували в банку і залити міцним алкоголем. Закрити ємність кришкою і збовтати суміш. Поставити в темне місце на 14 днів.

3. Як вийде час настій з трав і приправ необхідно відфільтрувати. Робити це краще через кілька ватних дисків. Так настій просочиться в чисту ємність, а весь залишок затримається. А щоб не втрачати дорогоцінні аромати, по закінченню ватний диск варто ретельно віджати.

4. Щоб отримати 1 літр готового вермуту в 50 мл води додати 70 гр цукру і гарненько перемішати до його розчинення. Потім влити 100 мл 50% алкоголю і 10 мл настоянки з трав. Все змішати.

5. Перелити отриману суміш в літрову пляшку або банку. Долити простір, що залишився білим напівсолодким вином. Поставити в темне прохолодне приміщення і дати постояти 7 днів, щоб напій настоявся і все гармонійно поєдналося в смаку.

Залишився настій з трав можна зберігати в прохолодному місці в закритому стані. При необхідності з цієї кількості можна буде приготувати 5-6 літрів смачного вермуту.

До речі, в спеціалізованих магазинах в даний час можна придбати вже готові суміші.

Готовий продукт за смаком дуже нагадує відомі напої. Можливо він виходить не таким прозорим, як Мартіні, але смак дуже схожий.

Подавати напій з оливками або маслинами, і колотими шматочками льоду.

Вино з додаванням води й цукру в правильній пропорції

Сьогодні вже багато говорили про те, що в південних районах нашої країни виноград може визрівати до такої міри солодощі, що не потребує додавання цукру. А що робити жителям півночі у разі, коли сонця і тепла у них не достатньо? Вони теж вирощують цю культуру, навіть улюблену багатьма Ізабеллу.

Також цікаве:  Вино з винограду Ізабелла: рецепти приготування в домашніх умовах

Вихід один – додавати цукор. Спосіб досить популярний, навіть і на півдні, де не кожен сорт має своєю природною достатньої солодощі. Можна до речі тільки цим і обмежитися. Але про такий варіант я вже розповіла в першому рецепті. Тому змінимо умови і додамо ще воду.

Напій в такому випадку вийде дуже легким. Багато хто вважає, що він ідеальний для жінок. Кому як, напевно. Особисто я більше люблю сухі сорту, тому не беруся стверджувати, що всім жінкам такий смак доведеться по душі. Але рецепт такий є, давайте звернемо на нього свою увагу.

Що нам буде потрібно:

 • виноград чорний або білий – 10 кг
 • тепла вода – 6 літрів
 • цукор – 2 кг

Процес приготування:

1. Зібрати стиглі грона і відокремити від гребеня ( тобто гілочок), мити його при цьому не треба. Якщо ягоди покупні, то краще вимити. У будь-якому випадку прибрати зіпсовані плоди.

2. Пом’яти плоди в каструлі великого об’єму і прикривши кришкою, залишити на 3-4 дні для бродіння. Протягом цього часу кожен день по 2-3 рази перемішувати дерев’яною лопаткою, щоб зверху не утворилася цвіль і суміш не закис.

3. Коли бродіння стане активним ( на 3-4 день) віджати мезгу, а сік перелити у велику ємність, краще скляну. Макуха можна використовувати для приготування самогону (чачі), або другого вина.

4. Зігріти воду і змішати з цукром до його повного розчинення. Охолодити до кімнатної температури і влити до соку, гарненько перемішати.

Якщо використовуєте помиті плоди, то до них потрібно додати винні дріжджі, або закваску, виготовлену на ізюмі. Дріжджі можна придбати в спеціалізованому магазині. Додавати їх згідно з інструкцією, але на дану кількість сусла їх знадобиться приблизно 10 гр.

5. На пляшки або банки одягнути рукавичку, в якій не забути зробити отвір на одному з пальчиків, або поставити гідрозатвор. Залишити для бродіння. Напій буде «грати» якийсь час, і це буде видно по бульбашок газу, які будуть виходити через гідрозатвор, або надують рукавичку.

6. Коли «гра» закінчиться: перестануть виходити бульбашки у воду, а рукавичка опаде, на дні пляшки буде видно осад. Напій потрібно буде злити в чисту тару через тонкий шланг таким чином, щоб осад залишився на дні першої бутлі.

Зазвичай на цей етап бродіння йде від двох до трьох тижнів. Хоча, якщо дуже жарко, то може і швидше. Витримувати грає рідину потрібно в темному приміщенні і в теплі.

На цьому етапі вміст можна спробувати і при необхідності додати ще цукор.

7. Знову встановити гідрозатвор, або рукавичку і знову залишити для тихого бродіння ще на 2-3 тижні. Потім знову злити з залишку. Зливати можна відразу ж у чисті стерилізовані пляшки. Закупорити пробками і поставити в темне прохолодне приміщення з температурою не вище 12-13 градусів тепла.

Залишити для витримки на 3-4 місяці.

При бажанні вино робиться закріпленим. До нього додається горілка, яка підвищує градус і повністю зупиняє всі процеси бродіння. Додати її потрібно безпосередньо перед переливанням в пляшки і закупорюванням.

Кількість міцного алкоголю може додаватися в різних пропорціях. Середня величина становить 50 мл горілки на літр отриманого напою.

В даному варіанті вино може називатися десертним. Воно більш прекрасним, ніж зазвичай, і може набирати до 2-3 зайвих градусів алкоголю.

Відео про те, як приготувати дуже смачне вино з виноградного листя

Зараз я буду вас дивувати! Чому я в цьому так впевнена? Та тому що зовсім недавно дивувалася сама цього способу приготування. Коли починала підготовку до цієї статті і натрапила на цей рецепт, то спочатку подумала, що це не серйозно. І навіть не стала вникати в тему.

Але потім, поміркувавши, вирішила, що це не правильно. Якщо розбираємо таке серйозне питання, то потрібно розглянути його з усіх сторін. І вирішила покопатися в інформації. Як виявилося, це не фейк. З листя дійсно можна готувати дуже смачне ароматне, наповнене корисними макро – і мікроелементами вино!

На жаль, в регіоні, де я живу, самі плоди купити можна. А ось листя возять тільки в солоному вигляді для приготування долми. Тому мені такий напій не приготувати.

Зате для вас, друзі, є відео.

Я думаю, що якщо і у вас проблема з листям так само, як і в мене, для інтересу ви подивіться цей відео-ролик. Особисто мені було дуже цікаво, що ж вийде у результаті. Шкода тільки, що не можна скуштувати цей напій.

Але тепер знаю, що коли поїду в теплі краї на південь нашої країни, то неодмінно пошукаю його, щоб дізнатися, який він на смак.

Користь і шкода вина з винограду для здоров’я людини

Багато вважають, що вживання натурального вина приносить велику користь для організму. І з цим важко сперечатися. У багатьох країнах, де культивується виноград і готується цей напій, він у прямому сенсі не прибирають зі столу. Випити келих червоного або білого за обідом або вечерею вважається нормою.

Тут потрібно до речі сказати, що норма потрібна в усьому. Так нормою вживання алкоголю в даному випадку для жінок вважається 1-1,5 склянки на день, а у чоловіків – до 3 келихів.

Так у чому ж користь:

 • вино – це багате джерело вітамінів, макро – і мікроелементів: магній, калій, кальцій, натрій, мідь, цинк, селен. У ньому також містяться біологічно активні елементи, омолоджуючі всі органи в організмі людини. Вони здатні виводити з клітин вільні радикали, саме тому напої часто пропонують під час польоту в літаку.
 • помірне споживання сприяє кращій роботі серця і відновлює чистоту і еластичність судин. Зменшується кількість холестеринових бляшок і рятує від атеросклерозу.
 • підвищує імунітет і настрій, позбавляє від нервового перенапруження і депресій.
 • сприяє кровотворенню, сповільнюється старіння тканин і клітин.
 • сприяє кращій роботі шлунково-кишкового тракту, підвищує апетит і покращує засвоюваність продуктів.
 • запобігає розвиток онкології і рекомендується при авитоминозе.

 • сприяє схудненню, покращує стан шкіри, волосся і нігтів.

Є у напою і шкоду:

 • найбільший шкоди можна завдати собі, якщо зловживати продуктом. Надмірне вживання негативно позначається на роботі серця, нирок і печінки. А також гинуть клітини мозку, що веде до порушень мозкової діяльності.
 • з обережністю варто його приймати людям, що страждають гіпертонією і хворобами серця. Бажано консультуватися з лікарем з цього приводу.
 • міститься в продукті танін викликає розвиток мігрені. Тому людям, що страждають даним захворюванням, до споживання вина, особливо червоного, варто ставитися вкрай уважно.
 • категорично не можна вживати алкоголь вагітним і годуючим жінкам, а також дітям у будь-якому віці.

Натуральне вино ніби дається нам самою природою. Тому і треба до нього ставитися, як до дару. Саме тоді він і буде для нас цілющим нектаром, які зціляють від усіх напастей. Насолоджуйтесь кожною краплею, кожною ноткою аромату і смаку. Не звикайте до нього, пийте завжди, смакуючи, як ніби в перший раз пізнаєте щось нове.

До гарного вина не можна звикнути. Навіть якщо п’єш його кожен день по келиху – це завжди те саме що нікому таїнства. Не дарма багато поети і мислителі намагалися знайти в ньому істину!

Як знати, можливо це не вдалося їм, але чи вдасться нам!