Як приготувати баранину в мультиварці: 3 рецепта

Як приготувати баранину в мультиварці? З якими інгредієнтами страва вийде особливо смачною? Які рецепти рекомендують шеф-кухаря для домашнього меню? Розбираємося в тонкощах приготування делікатесного м’яса 

Так-так, саме делікатесного! Адже в наших краях отари овець не пасуться, що дозволяє поставляти на ринок свіже м’ясо баранчика в обмеженій кількості. При цьому його харчова цінність значно вище звичних нам свинини і яловичини. Горяни, які, як відомо, живуть значно довше мешканців мегаполісів, цінують його за ніжний смак. А лікарі говорять про більшому вмісті заліза в легко засвоюваній формі і меншому обсязі холестерину, ніж в інших видах м’яса.

Як правильно вибрати баранину

На думку ж професійних кулінарів, причиною нелюбові до баранині є банальне невміння її вибирати і готувати. Щодо першого пункту ми розберемося детальніше трохи нижче. А щодо другого варто сказати, що немає нічого простіше і смачніше, ніж рецепти баранини в мультиварці. За допомогою цього універсального кухонного помічника навіть у недосвідченої господині вийде справжнє кулінарне диво.

Отже, повернемося до вибору. Істинно смачною вийде баранина, тушкована в мультиварці, вік якої становить 3 дні—3 роки. Не дивуйтеся такого істотного розриву. Триденний баранець вважається молочним, такого воліють на Кавказі, причому готують виключно у свята. Ніжне і м’яке м’ясо з делікатним смаком практично не вимагає гасіння і не має «специфічним» запахом, який прийнято приписувати всім бекаючим тваринам. На ринку таке не продається, поставляється лише на замовлення. З представленого у продажу можна знайти:

  • м’ясо кастрованих баранів — їх вік становить 12-18 місяців. Такий продукт вже має характерний присмак, і деяку жорсткість. Але після попередньої підготовки забезпечить смачний результат;
  • м’ясо відгодованих овець — їх вік до 3 років. Воно пружне, світло-червоне, жир виключно світлий. Купувати такий продукт в їжу можна і потрібно.

Слід відмовитися від купівлі м’яса темно-червоного кольору або з жиром пухкої консистенції, жовтого або сірого відтінку. Приготувати баранину, смажену в мультиварці, або загасити її смачно з овочами не вийде. Воно підійде хіба що для фаршу.