Як приготувати суші і роли вдома

Як приготувати суші і роли вдома? На який начинці варто зупинитися? Як згортати роли і якої форми вони повинні бути? Розбираємося в тонкощі національного японської страви разом!

Суші — найпопулярніше у світі японське блюдо. Воно масово захопила уми кулінарів всіх країн у 80-ті роки, ознаменувавши обмін культурними традиціями із країною Висхідного сонця. Рецепти суші та ролів настільки різноманітні, що розібратися в них, здається, неможливо. Однак, щоб навчитися їх готувати, слід усвідомити лише кілька базових тонкощів. І тоді скручування ролів не здасться вам складніше приготування сухарів з часником.

Особливості суші

 • Існує 13 видів суші: футомаки, тірасідзусі, инаридзуси… Вимовити непросто! Але у нас знайшли популярність найпростіші макидзуси, техніка приготування яких передбачає використання килимка макісу для скручування компонентів в рулет. Кожен рулетик розрізають на 6 або 8 частин, які іменуються ролами. Також популярна техніка урамакі — ролів на виворіт.
 • Приготування суші та ролів будинку по техніці макидзуси зажадає обов’язкового використання бамбукового килимка макісу, плоских листів сухих водоростей норі, рису з оцтової заправкою і начинки на вибір.
 • Суші і роли в домашніх умовах можуть бути декількох розмірів:
  • тонкі або хосомахи. Їх ширина становить 2,5 див. Зазвичай вони включають однокомпонентну начинку;
  • товсті або футомаки. Їх діаметр не повинен перевищувати 5 див. Внутрішнє наповнення ролів більш різноманітно;
  • урамакі — роли навиворіт також широкі, до 5 див. В них рис формується зовні, оформляється ікрою або кунжутом.
 • Для начинки в рецептах суші та ролів будинку можуть використовуватися різноманітні продукти. Незмінні будуть рис і водорості норі, а от з іншими продуктами можна експериментувати, використовуючи морепродукти, яйця у вигляді омлету і навіть червоне м’ясо. Більш традиційні для суші океанічні цінні сорти риби: тунець, лосось, макрель, вугор. Їх купують обов’язково сирими, потрошать і вже готують безпосередньо перед формуванням ролів. З овочів кращі маринований дайкон, огірки, спаржа, квашена соя, авокадо, маринована зливу і кукурудза.
 • Якщо ми готуємо суші і роли вдома, слід пам’ятати про традиційних японських приправах: рисовому оцті, який змішаний з сіллю і цукром, додається в рис. Також популярні соєвий соус і дуже гострий вигляд хрону — васабі, який, на думку японців, повністю знищує паразитів у сирій рибі. Також застосовується маринований імбир, званий в японській кулінарії гарі.