Жоржини — кращі сорти з назвами, фотографіями і описом характеристик

Жоржини (Dahlia) – це один з найпоширеніших видів квітів, які можна зустріти на садових ділянках у всіх країнах світу. Відносяться вони до сімейства складноцвітих або айстрових, мають різні характеристики і величезна кількість форм і забарвлень.

Всього в світі існує більше 40000 різновидів і сортів цієї квітки. І кожен рік селекціонери вирощують все нові, і нові, більш привабливі і чарівні. Уміння їх виростити прирівнюється до вміння виростити троянди. І от якщо останні не зустрінеш на кожній з ділянок, то нашу героїню вирощують чи не у кожному саду, і навіть будинку на ьалконах і лоджіях..

Сьогодні ми поговоримо про різні сорти цих квітів. Дізнаємося на які види і різновиди вони діляться. А також розглянемо на прикладі деяких з них основні характеристики, умови посадки і вирощування.

Але основним завданням буде спроба розібратися у всьому різноманітті представниць квіткового світу. І це буде дуже захоплюючу подорож. Запрошую Вас!

Кращі сорти однорічних жоржин з описом характеристик

Даний вид квітів вирощують з насіння, тому їх і називають однорічними. Як правило, це не дуже високі рослини від 30 до 60 см, хоча деякі різновиди можуть виростати і значно вище, до 1 метра.

Однак їх можна виростити й з бульб, які у великій кількості утворюються в процесі росту. Але якщо великі бульби зберегти досить легко, а коли вони дуже маленькі, то не можуть запастися достатньою кількістю води. Тому за довгу зиму без належного догляду вони просто засохне. Необхідно знати, як їх зберегти.

Посадка насінням дозволяє щороку вибирати улюблені сорти або пробувати нові. Вирощувати їх не складніше, ніж всі інші квіти.

Однолітки не дуже вибагливі і не вимагають великого відходу, що не відноситься до багаторічників. Найбільш відомими видами однорічних жоржин є наступні сорти.

Веселі хлопці

Це самий популярний сорт серед садівників. Хоча він і не без недоліків. Буває, що цвіте він не так рясно, як би хотілося. До того ж його стебла досить тонкі і тому не можуть утримувати квітки і розвалюватися в сторони.

Перевагою є те, що цвітіння починається вже через 2 — 2,5 місяця після висадки насіння. Виростає до 40 см заввишки і має різнокольорові розетки діаметром приблизно 8 див.

Фігаро

Даний вид рослини також досягає у висоту близько 40 див. Його розетки не такі великі, як у гігантів, але в той же час він дуже красивий і чудово пахне. Особливого догляду не потребує.

Вирощувати можна, як на балконі, так і на вулиці.

Пікколо

Даний вид особливо популярний серед садівників-початківців і власників невеликих квіткових магазинів. За рахунок свого незвичайного виду з виділеної серединкою, ця квітка викликає у перехожих і покупців симпатію і бажання або помацати, або придбати його.

Прошу зауважити, що саме зрізаний Пиколло може прожити у воді від 4 днів до 2 тижнів. Просто зламаним квіткам це не відноситься.

Унвинс Дварф

Зовні цей квітка нагадує ромашку, він не приметлив і не сильно відрізняється від звичайних польових квітів, але його головною особливістю є невибагливість до погодних умов.

Крім того, максимальна висота стебел досягає близько 60 см, що виділяє його з собі подібних. Верхівки стебел, як правило, просто усипані квітками діаметром 6-9 див.

Василина

Відноситься до карликовим різновидів і має висоту приблизно 15 см, квітки при цьому не дуже великі і становлять в діаметрі всього 6 — 7 див. У зв’язку з цим їх вирощують не тільки на ділянці, але і на балконі. Вони чудово виглядають у вазонах і горщиках.

Не надто вибагливі до погодних умов і при своєчасному поливі будуть цвісти практично до першого снігу, або серйозних заморозків.

Денді

Насіння продаються в миксовой забарвленням, що дуже зручно. Можна створювати на грядці красиві і яскраві композиції. Рослина не високе, має висоту всього до 50 см. Суцвіття напівмахрові діаметром 6 — 7 см, дуже красиві.

Стебло щільний і міцний, що дозволяє не розвалюватися суцвіттям в різні сторони. Не в приклад Веселим хлопцям. І вони стоять на клумбі, як солдати в строю.

Також до числа відомих однорічних жоржин можна віднести сорт Бамбіно, який відноситься до низькорослих сортів і Яскраві Помпони, які навпаки виростають до 1 метра заввишки.

При цьому вони мають незвичайну форму пелюсток, які ніби згорнуті усередину і утворюють подобу трубочки. А в цілому виходить схоже на кулю. Колірне розмаїтість його суцвіть вражає уяву. Вони цілком виправдовують свою назву.

Багаторічні сорти жоржин з назвами і класифікацією груп

Тепер приступимо до розгляду багаторічних сортів.

На відміну від своїх попередників їх досить легко зберегти протягом тривалої зимівлі. Їх корені великі і вони набирають стільки води, щоб її вистачило на кілька місяців зберігання. І хоча їх також можна виростити з насіння, але все ж багато садівники воліють зберігати свої сорти для подальшої посадки.

Так, бульби багаторічників необхідно витягувати з грунту у вересні, до початку заморозків. При цьому стебло зрізається, а коріння відправляються в темне прохолодне місце, наприклад в льох. Деякі садівники перед укладанням на зберігання їх обробляють розчином марганцівки протягом 5-10 хвилин, щоб поборотися з можливими хворобами.

На відміну від своїх попередників з ними все трохи складніше. Вони вимагають до себе особливого догляду та уваги. Для їх кращого росту й формування гарних квітів, грунт необхідно додавати різні види добрив і прикормок.

Вони бояться заморозків, і якщо висадити у ґрунт раніше покладеного, то з’явилися в теплі пророслі листя легко можуть замерзнути.

І тому для пророщування їх висаджують у теплиці, в яких може додатково ставиться обігрівач. Справа в тому, що для того, щоб з нирок утворилися пагони необхідно 3 — 4 тижні. І тому, для того, щоб їх висадити в грунт на постійне місце в травні, їх потрібно підготувати вже наприкінці березня або в квітні. А як відомо, в цей час у багатьох місцевостях ще буває досить прохолодно.

Також цікаве:  Як садити огірки на розсаду в домашніх умовах

На відміну від своїх однорічних родичів, квіти у багаторічників з’являються набагато пізніше, приблизний час липень, серпень, але це за умови, що ви посадіть їх на початку травня.

Всі багаторічники розділені на 12 груп:

 • прості немахрові (не дуже високі, до 60 см, розмір квітки в діаметрі до 10 см). До них відносяться Orangeade, Princess Rose Marie, Yellow Hammer та ін.

 • бахромчаті ( досить високі, до 120 см, розмір квітки до 15 см) . До них відносяться Yellow Star, Fringet Star, Alauna Clair Obskyre, Kenora Makor, Show n Tell, Mingus Jochua, Myrtle’s Folly. Раніше цю категорію не виділяли як групу, але зараз на пакетиках з насінням можна все частіше побачити напис «бахромчаті».

 • анемоновидные (трохи вище, до 90 см). Так названі тому, що мають серцевину у вигляді трубочок. Це такі сорти, як Comet, Vera Higgins, Lucy, Boogie Woogie, Polka, Purple Puff, Phantom.

 • піоноподібні (висота стебла 120 см, розмір квітки в діаметрі 10 — 15 см). Відомі такі як Symphonia, Bishopof Landaff, Fascination. Відрізняються досить великими, овальними пелюстками.

 • воротничковые (висота така ж 120 см, а от квітка трохи менше, всього 10 см в діаметрі). Chimborazo, La Gioconda, Claire de Lune, Fire Ice. Мають таку назву, тому що серединку з трубчастих пелюсток, як коміром оточують більш довгі злегка згорнуті пелюстки, часто контрастного кольору.

 • кулясті (висота 120 см, діаметр квітки у вигляді кулі від 8 до 15 см). Найпопулярніші – Esmonde, Doreen Hayes, Crichton Honey, Dark Spirit, Hawaii, Kenora Chairboll, Fanni Fase.

 • помпонні (не дуже великі квітки у вигляді помпона діаметром приблизно 8 см). До них відносяться Noreen, Hallmark, Willo’s Violet та ін.

 • кактусові (висота може досягати 150 см, розмір квіток залежно від сорту від 8 до 15 см). Найвідоміші – Stars Lady, Park Record, Danny, Irish Visit,Pirouette, Marcanti, Miks Peppermint. Таку назву отримали в зв’язку з формою квітки, їх пелюстки скручені у вузьку трубочку і схожі на довгі колючки.

 • полукактусовые – схожі з кактусовыми, однак їхні пелюстки скручені не так сильно, як в останніх. До них відносяться – Aspen, Autumn Fire, Hamari Boy, Nantenan, Yellow Mood .

 • декоративні – високі (1,5 метра) жоржини з дуже красивими великими квітками. Це Jocondo ,Thames Valley, Genie Hoek, Terpo, Graceland. Ferncliff Illycion, Chilo Noel, Maxime. У центрі пелюстки згорнуті в трубочку, а нижні мають плоску форму і досить великий розмір. Самі різновиди можуть при цьому бути і зовсім маленькими і великими.

 • нимфейные ( відрізняються заввишки до 180 см, і досить великими квітками до 20 см в діаметрі). Дуже гарні сорти – Bonesta, Siberia.

 • змішані (Giraffe, Andries Wonder, Dahlia Honka). Дані сорти не можна достеменно віднести до всіх перерахованих вище, оскільки вони не схожі на жодні з них. Навпаки, вони мають свою форму, наприклад, можуть бути схожими на хризантеми і навіть орхідеї.

Звичайно ж, всі сорти перерахувати неможливо, також, як і показати всі їхні фотографії. Але завдяки класифікатором можна легко визначити, до якої з груп належить та чи інша жоржини.

І для прикладу давайте додатково розглянемо деякі з красивих багаторічників.

Принцеса Грація (Princesse Grаcia)

Назва цієї красуні говорить за себе. Хоч її висота стебел і досягає всього 60 см, але зовнішній вигляд квітки заворожує. У діаметрі він має пристойний розмір 10 см і володіє красивим рожевим кольором. При повному розкритті має чарівну жовту серединку в обрамленні рожевих розкритих пелюсток.

Крім того, цей жоржин є одним з небагатьох рослин з таким розміром, тому його віднесли до типу декоративних рослин. Чудово росте в домашніх умовах. І його з задоволенням складають букети.

Мертис Фоллі (Myrtle’s Folly)

Даний жоржин зовні дуже красивий і привабливий. Квітка має в своїй основі кремовий колір пелюсток. Кінчики, сильно розсічені по краю, насиченого рожевого забарвлення. І тому зовні квітка виглядає як багатогранний рожевий.

Це відносно нова група жоржин, має бахромчатую структуру. Розмір розкрився бутона становить 15-20 см. У висоту він сягає 1.2 метра, хоча при особливих умовах, стебла можуть досягати висоти до 2,5 метрів.

Але у цієї краси є величезний мінус – раз в 1.5 тижня землю потрібно удобрювати. А також він дуже вибагливий до різких перепадів температури.

Норін (Noreen)

Цей рожева квітка виділяється з своїх побратимів тим, що його пелюстки згорнуті в трубочки. Загальна форма квітки зовні нагадує помпон, тому його віднесли до даної різновиди. Висота стебла 100 см, діаметр квітки 10 див.

Цікавий факт, що він є символом американської групи черлидерш.

Високорослі різновиди жоржин і гіганти

Серед жоржин існують, як ви вже напевно зрозуміли, не тільки маленькі представники, але і високорослі рослини і навіть гіганти, висота деяких із них досягає більше 1.5 метрів, розміри квіток шокують, вони не менше 15-35 см в діаметрі.

Але незважаючи на свій зріст і здавалося б силу, всі вони дуже вибагливі. Часто навіть у садівників, які мають досвід, не виходить виростити такого велетня з-за помилок допущених під час догляду.

Або не додали добриво, або полили не вчасно. А буває просто забули підв’язати, і з-за тяжкості стебло ламається і квітка падає. І це найбільш часте, що може відбуватися з такими квітами.

Ось деякі представники високих красенів.

Єллоу Стар (Yellow Star)

Бахромчата різновид з прекрасними яскраво-жовтими квітками. У висоту стебла можуть досягати розміру до 120 см, діаметр квітки 10-15 див. Формування бутонів і цвітіння триває з липня по жовтень, до перших заморозків.

Також цікаве:  Редис — кращі сорти насіння для відкритого грунту і теплиць з полікарбонату

Дуже вибаглива до погодних умов, а також потребу в добриві. Найкращим з яких є або чорнозем, або коров’ячий гній, але тільки в невеликих кількостях.

Віддає перевагу добре освітлені місця з доброю вентиляцією повітря, але разом з тим не терпить протягів. Абсолютно не переносить перезволоження грунту.

Мертис Фоллі (Myrtle’s Folly)

Про це георгіні говорилося вище, але варто звернути увагу на те, що їм дуже люблять поласувати різноманітні шкідники, так що будьте уважні.

І ще слід врахувати, що тривалість життя корнеклубней становить 4 — 6 років.

Даунхем Рояль (Downham Royal)

Гігант «Downham Royal» поширений в квітковому бізнесі, так як він має товстий стебло і красиве оформлення квітки, що сприяє його зрізку. Він може тривалий час радувати око, перебуваючи у вазі з водою, але тільки при зниженій температурі.

Розмір його стебла становить 110 см у висоту, а розмір квітки до 20 см в діаметрі. При цьому він має кулясту форму, а красиві пелюстки згорнуті у вигляді трубочок.

Цікавим фактом про цю квітку є те, що на відміну від своїх побратимів він легше переносить перепади, пов’язані з температурою, але розмноження квітки бульбами дуже проблематично. Якщо ж ви плануєте їх розводити, то будьте обережні, так як якщо залишити бульба без відростка, то з імовірністю 75% він не проросте і ви залишитеся ні з чим.

А також є і інші високі представники:

 • Арабська ніч
 • Розабела
 • Оранж
 • Фатіма
 • Анкресс
 • White Perfection
 • Kelvin Floodlight.
 • Jocondo
 • Alltami Apollo

Низькорослі і карликові сорти квітів

Як і в житті багато карлики можуть дати фору своїм побратимам – гігантам. Карликові рослини зазвичай не дуже вибагливі, але бувають і такі, які вимагають набагато більше уваги, ніж велетні.

Так наприклад жоржина «La Gioconda» ( 7о см у висоту) дуже піддана зовнішнім шкідників і нестачі поживних речовин. Найкращими добривами для таких квіток є звичайний чорнозем, але тільки в прийнятних обсягах.

Для їх вирощування існує також така особливість, що у них більш пізній період закладки нирок. І тому їх пересаджують у звичайний горщик і заносять восени на так зване «дорощування». Потім знову висаджують в квітні, і вже в червні можна чекати від них перших бутонів.

Однак, мініатюрні карлики зараз на піку популярності. І селекціонери у світі займаються їх розведенням. Вони хороші тим, що їх можна вирощувати не тільки на грядці, але і на балконі в контейнерах, або вазонах.

Розглянемо деякі відомі різновиди. Серед них є представники з розряду різних однорічних і багаторічних квітів. Але всі їх об’єднує одне – їх висота від 30 до 70 см.

Бурштиновий Орден

Невеликий кущ, заввишки до 35 см, не можна залишити без уваги, так як янтарне забарвлення з відблисками золота притягує людське око. Він не вибагливий до температурних перепадів, а так само не вимагає великої уваги.

Про даному квітці навіть існує легенда.

У середньовіччі під час облоги одного з замків варварами, які збирають зажадали золото за звільнення міста. Платити городянам було нічим, але у них були ці чарівні жоржини.

По всьому місту були зрізані квіти і зібрані в один віз. На наступний день вона була віддана ворогам під приводом, що це золоті квіти. Варвари повірили і пішли. Через рік вони повернулися, але вже не в якості загарбників, а як покупці, які хотіли придбати товар.

Як виявилося згодом, ця квітка стала символом клану…

Мексиканка

Квітка розміром до 60 см у висоту і в діаметрі до 10 см за рахунок свого яскраво-червоного забарвлення і тривалого часу життя після зрізання квітки дуже популярний.

Квітка належить до одноліткам і особливої уваги не вимагає. У Мексиці він зростає в кожному місті, так як нагадує людям легенду однієї пари, яких посмертно скріпив цю квітку.

Червона шапочка

Червоний квітка з жовтуватою серединкою, 10 см в діаметрі, звичайний в наш час, але за рахунок своєї живучості та невибагливості його часто вирощують у містах поряд з бордюрами. Звідси і його назва виду «бордюрний». Про них більш докладно поговоримо нижче.

Добрива не вимагає, води необхідно по мінімуму, а ось вирости і зацвісти може вже через місяць після посадки.

До розряду низькорослих також відносяться:

 • Yellow Hammer
 • Murillo
 • Preston Park
 • Zingaro
 • Bluesette
 • Extase
 • Small World
 • Willo’s Surprise
 • Топмикс Уайт

Жоржини бордюрні для садів та городів

Часом здається, що раз перед назвою квітки звучить прикметник «бордюрні», то це означає, що вони повинні бути маленькими, або зовсім карликовими. Так ні, в даному випадку ми маємо справу з представниками різного розміру – високорослі жоржини мають зріст понад 120 см, середньорослий (90-120 см) і низькорослі (60-90 см).

І це добре, вулиці міста мають різний ландшафт, в кожному з них є парки і сквери, зони відпочинку, а також простір для клумб біля будинків та установ.

Ось тут і стануть в нагоді наші бордюрні представники. Вони розфарбують своїми яскравими фарбами місця відпочинку та робочі зони, і буде де не тільки зачепитися погляду, але і зупинитися і навіть помилуватися.

Сортів в цій категорії також багато, як і у всіх інших. Пропоную розглянути лише кілька.

Лінда

Цей сорт відноситься до немахровым різновидів однорічних рослин, і належить до сорту «Веселі хлопці». Він не вибагливий, є одноліткою і вимагає мінімум уваги. Розмножуватися може як насінням, так і бульбами.

У містах часто його садять в горщики і вішають на стовпи. У висоту до 50 см і в діаметрі розетки 7 — 10 см, що дозволяє його віднести до бордюрним.

Також цікаве:  Еустома — вирощування в домашніх умовах. Коли і як сіяти насіння на розсаду

Еллі

Це ще один різновид «Веселих хлопців». З тією лише відмінністю, що квітка має приємний рожевий колір великих основних пелюсток і жовту серцевиною з трубчастих маленьких. Ми його сьогодні вже розглядали. Нагадаю, що це невисока рослина 60 см, з досить великим квіткою в 10 див. Радує нас бутонами і яскравими фарбами до самих заморозків.

Любить світло і помірно вологу родючий грунт.

Завдяки фортеці своїх стебел і не викликає увазі, квітка «Еллі» може змагатися за своєю популярністю з будь-яким гігантом або карликом незвичайного виду.

Також, він не вибагливий і може рости як у вологому, так і у сухому кліматі.

До популярним бордюрним сортів можна також віднести і такі:

 • Виттем
 • Геллері Моне
 • Парк Принцес
 • Чікі Глоу
 • Плайя-Бланка
 • Парк Рекорд
 • Мюзет
 • Галлери Арт Деко
 • Геллари Рембрандт
 • Хепі Дейз Лемон

Крупноквіткові сорти з назвою і описом

З-за економічних проблем в межах різних держав, а саме питань, пов’язаних зі зростанням цін на бензин, виникла необхідність шукати більш бюджетні варіанти у багатьох сферах. Торкнулося це і квітникарства. Адже разом із зростанням палива зростають і ціни на прилавках.

Так постало питання, чим можна замінити дорогий букет хризантем або троянд. Які квіти були б більш дешевими, але не менш красивими.

Цією проблемою були стурбовані не тільки споживачі, але й продавці. І пов’язано це було з тим, що продажі впали, а запропонувати щось простіше і дешевше було просто неможливо. Рішенням цієї проблеми стали крупноквіткові жоржини.

Крім комерційного інтересу завжди присутній і просте бажання виростити «красу» на своїй ділянці. Давайте уважно розглянемо цю категорію.

Дана

Дана справжня перлина серед жоржин. Вона настільки хороша, що можна стояти біля неї дуже довго і милуватися химерною грою кольорів і кактусовидными пелюстками.

Розмір квітки цього сорту жоржина становить від 10 до 25 см в діаметрі і це не максимум. При гарному догляді вони можуть бути і більшим.

За рахунок співвідношення розміру квітки до стебла довжиною 120 см, обов’язково необхідно підв’язувати ці квіти. Так як вистачить одного подиху вітру і він зламається.

Крім того, обов’язково потрібно видаляти бічні пагони, так як вони можуть перешкодити появі нових бутонів. І при посадці розсаджувати бульби не ближче, ніж 30 — 40 см один до одного.

Цвісти Дана може досить довго, починаючи з липня і захоплюючи весь вересень. У вересні бульби можна викопати і зберігати їх у сухому прохолодному місці до наступного сезону.

Ванкувер

Квітка «Ванкувер» ні грама не поступається його попереднику. Розмір квітки приблизно такий же, і з його будовою його відносять до жоржина змішаного типу. Зацвітає він в середині липня і радує погляд до кінця вересня.

Щоб утворення бутонів було більш інтенсивним, відцвілі квітки необхідно зрізати. Кожен розквітлий бутон може радувати нас своєю красою дві-три тижні.

Висота стебла 120 см, але ось підв’язувати його не обов’язково, так як у нього стебло набагато міцніше і міцніше.

Розмножити цей сорт можна як бульбами, так і насінням.

Кельвін

Ну а вишенькою на вершині торта є «Кельвін». Висота стебла до 120 см, але ось діаметр розпустилось бутона до 30 см! 5 таких квіток зможуть замінити повноцінний букет троянд. Але і у нього є мінуси. Вибагливий до погоди, шкідників, нестачі поживних речовин.

Але всі ці труднощі долаються заради такої краси! Як елегантний рожевий Кельвін! Ви тільки помилуйтеся!

Є ще чимало гарних сортів в кожній з категорій. Але на жаль у нас тут не енциклопедія і масштаб статті не дозволяє охопити всю цю красу в одному місці. Але щоб картина вийшла більш повної, пропоную переглянути ще й відео.

Відео про те, які сорти й види жоржин можна виростити на своїх 6 сотках

А в цьому відео можна побачити ті однорічні та багаторічні сорти, про яких йшлося вище. А також побачити нові, про які ми ще не встигли поговорити. Розібратися з розмірами, формами і помилуватися кольорами. А також дізнатися деякі секрети по їх вирощуванню.

Для відео представлена садова колекція Агаревой Міхаліни Витольдовны.

Друзі, ось таке у нас сьогодні вийшло маленьке подорож у світ квітів. Подорож пізнавальне і дуже красиве. Ростіть їх на своєму городі і можна буде насолоджуватися цією красою кожен день.

Після сьогоднішнього знайомства зі світом рослин, кожен погодиться, що наша героїня по своїй красі може змагатися навіть з трояндами. І деякі знамениті автори відзначили це. Ось приміром відомий вірш Афанасія Фета.

Жоржини

Вчора – вже сонце жевріло низько –
Серед жоржин я йшов твоїх,
І як жива одаліска
Стояла кожна з них.

Як багато палких або млосних,
З нахилом оксамитових вій,
Веселих, сумних і нескромних
Отвсюду посміхалося осіб!

Здавалося, немає кінця їх мрій
На м’якому лоні тиші,-
А нині ранковим морозом
Вони стоять опалены.

Але тим самим таємним обаяньем
Від них повіяло знову,
І над безмовним увяданьем
Мені якось совісно нарікати.

Так красиво сказати можна лише про те, чим можна захоплюватися, милуватися, довго розглядати. І отримувати від усього цього дійства задоволення!

Виростити гіганта, карлика або простий, не примітний жоржин можна в різних умовах. Потрібно лише увагу і бажання! І тоді у вас все вийде, адже для своїх зелених вихованців нам не шкода ні своїх сил, ні часу.

Я сподіваюся, що сьогоднішня стаття допоможе Вам визначитися з вибором сорту і у Вас на ділянці виростуть чудові жоржини різних забарвлень, форм і розмірів.

Успіхів Вам і красивих клумб!